شما اینجایید:

صفحه اصلی دکوراسیون اداری طراحی لابی اداری

طراحی لابی اداری

طراحی لابی اداری از مهم ترین مراحل طراحی یک فضای با دکوراسیون اداری است. لابی ، فضای ورودی برای یک فضا محسوب می شود . به همین دلیل ازنظر داشتن دکوراسیون و چیدمان مناسب با اهداف و راهبرد شرکت از اهمیت بالایی برخوردار هستند.  طراحی لابی اداری با کمک ایده های نوآورانه و خلاق و روش های به روز و نوین تاثیر به قابل توجه ای در بهبود کیفیت فضا دارد. ورودی اولین فضایی است که می تواند به سادگی بر نگرش و دیدگاه مراجعه کنندگان تاثیر داشته باشد. به همین امر باید طراحی لابی اداری را در طرح های دکوراسیون اداری جدی گرفت. این فضا می تواند در جذب افراد تاثیر بسزا و مثبتی داشته باشد.

در این مطلب از مجله ی دکوریار به بررسی عوامل تاثیر گذار در طراحی و چیدمان یک لابی اداری تاثیر گذار می پردازیم. باما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

عوامل مختلف در طراحی لابی اداری

برای طراحی لابی اداری می توان عناصر و عوامل متنوعی را در نظر داشت. تناسب و هم خوانی بین عوامل مختلف در طراحی دکوراسیون اداری یک فضای کاری در درجه اول از اهمیت بالایی برخودار است.

مبلمان در طراحی دکوراسیون اداری لابی

در طراحی لابی اداری، مبلمان اداری مورد استفاده باید به گونه ای باشد که از مقاومت بالایی برخوردار بوده و در عین حال راحتی داشته باشد. این مبلمان می تواند شامل عناصری فضاهای نشستن مانند صندلی، مبلمان ست یا نیم ست، میز های جلومبلی یا حتی وسایل و اکسسوری های دکوراتیو باشد. باید به این موضوع توجه داشت که این فضا هم به عنوان فضای مکث و هم فضای عبور و مرور در نظر گرفته می شود؛ بنابراین لازم است از مبلمان مقاوم استفاده شود. هم چنین دکوراسیون اداری این فضا باید تا حد امکان ساده و مینیمال باشد تا چشم را خسته نکرده و به مرور تکراری نشود. قابل شستشو بودن و روشن نبودن رنگ مبلمان نیز از جمله نکاتی مهمی است که هنگام طراحی لابی اداری باید در نظر داشت.

پیشنهاد نویسنده:جذاب ترین نکات در طراحی دکوراسیون اداری

 

کفپوش در طراحی دکوراسیون اداری لابی

مهم ترین نکته ای که به هنگام انتخاب یک کفپوش مناسب مانند موکت ،در طراحی دکوراسیون اداری لابی باید به آن توجه کرد، مقاومت آن در برابر ضربه و سایش در اثر رفت وآمد زیاد است. لابی جزو پر رفت و آمد ترین فضاهای اداری می باشد و از همین رو بیشتر در معرض فرسودگی و تخریب قرار دارد. یک کفپوش مقاوم هم جلوه بصری فضا را تا مدت ها حفظ می کند و هم در کاهش هزینه های تعویض یا ترمیم بسیار موثر خواهد بود. بر خلاف مبلمان، بهتر است کفپوش ها رنگ های روشن داشته باشند تا آثار گرد و غبار و خاک روی آن ها نمایان نشود. هم چنین قابل شستشو بودن نیز از دیگر فاکتور مهم در انتخاب کفپوش مناسب برای طراحی لابی اداری می باشد.

پیشنهاد نویسنده :خرید موکت مناسب دکوراسیون اداری

 

نورپردازی در طراحی دکوراسیون اداری لابی

نورپردازی از دیگر فاکتور های مهم در طراحی دکوراسیون ادری لابی است. از نورپردازی می توان برای برجسته کردن عناصر خاص و افزایش توجه افراد روی آن ها استفاده کرد. برای نورپردازی می توان از انواع عناصر  مختلف نورپردازی مانند لوسترهای آویز، چراغ های هالوژن توکار، آباژور ها، چراغ های توکار سقفی، نورهای خطی و … استفاده کرد. رنگی که برای  نورپردازی  انتخاب می کنید ،نیز مسئله دیگری است که باید به آن توجه داشت. رنگ نورپردازی در فضاهای اداری بهتر است رنگ های گرم و خنثی مانند زرد یا طیف سفید تا زرد باشد.این طیف رنگ ها چشم را خسته می کند و برای افراد آزار دهنده نمی باشد.

پیشنهاد نویسنده:لوستر مناسب برای دکوراسیون اداری

 

دیوارپوش در طراحی دکوراسیون اداری لابی

برای پوشش دیوار در طراحی دکوراسیون اداری لابی می توان از انواع مختلف متریال مانند: سنگ ، سرامیک یا حتی کاغذ دیواری استفاده کرد. اما آنچه که مهم است و باید به آن توجه شود، هماهنگی و همخوانی اجزای مختلف دکوراسیون اداری لابی با دیوار پوش ها است. هم چنین می توان با توجه به ترکیب رنگ دکوراسیون اداری، دیوار ها را رنگ کرد.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون اداری لابی

طراحی و پلان در طراحی دکوراسیون اداری لابی به سلیقه و نظر صاحبان کسب و کار و معمار بستگی دارد. البته این طراحی باید به گونه ای باشد که پاسخگوی نیاز های یک فضا به عنوان لابی باشد. آنچه در طراحی لابی اداری در بخش طراحی پلان از اهمیت بالایی برخوردار است، تقسیم بندی فضاها است.

تقسیم بندی محیط اداری:

اولویت در طراحی فضاهای مختلف در طراحی دکوراسیون اداری لابی ، خدمات رسانی  و پاسخ گویی به مشتریان و مراجعه کنندگان است. به عنوان مثال فضای نگهبانی یا اطلاعات بهتر است در کنار درب ورودی لابی باشد. طراحی باید ساده باشد و قسمت های مختلف فضای طراحی باید خوانایی بالایی داشته باشد. به این معنا که فضاها به صورت پلان باز بوده و از طراحی راهرو های بیهوده و طولانی جلوگیری شود.

خلاقیت در طراحی :

خلاقیت مبحث مهم دیگری است که باید در طراحی دکوراسیون اداری لابی در نظر داشت. ایجاد طرح های منحصربه فرد و طراحی های خاص همگی بستگی به میزان خلاقیت معمار در طراحی دکوراسیون اداری دارد. این خلاقیت به معنی ایجاد طرح های عجیب یا غیر معمول نیست بلکه  درک اهمیت تناسب و همخوانی عناصر با یکدیگر و دیگر اجزای محیط  ،مهم می باشد. علاوه بر همه ی آنچه گفته شد ،این خلاقیت باید موجب افزایش جذابیت فضا شده و مراجعه کنندگان حرا ترغیب کند.

انتخاب مصالح مناسب:

متریال در طراحی دکوراسیون اداری لابی باید به گونه ای انتخاب شود که با دوام و تا حد امکان ساده و بدون طرح های پیچیده و متنوع و رعایت همنشینی رنگ ها در انتخاب در نظر گرفته شود. هنگام طراحی دکوراسیون اداری  لابی مدرن می توان از متریال مدرن و به روز استفاده کرد تا مراجعه کنندگان و مخاطبان محیط را تحت تاثیر قرار داد. از محبوب ترین متریال های مورد استفاده، می توان به سنگ و چوب استفاده کرد. این دسته از متریال ها علاوه بر آن که فضای گرم و دلنشینی ایجاد می کنند، از مقاومت و دوام بالایی نیز برخوردار هستند.

کلام آخر

بهتر است طراحی لابی به گونه ای باشد که بیش ترین هم خوانی را با طراحی و سبک دکوراسیون اداری انتخاب کل فضا داشته باشد.

سوالات متداول

برای دفتر کار کوچک چطور لابی طراحی کنیم؟

بهتر است در انتخاب و چیدمان برای لابی فضای کوچک دقت کافی بشودچون اگر درست انتخاب نشود لابی دلگیر به نظر می رسد. از رنگ های روشن و سبک مینیمال اشتفاده کنید.

بهنرین سبک طراحی لابی اداری؟

بیش تر از سبک کلاسیک برای طراحی لابی اداری استفاده می شود.

چه مقدار نور برای لابی لازم است؟

میزان نور در نما سازی و ایجاد حس مثبت اثر بسزایی دارد . اهمیت میزان نور دریافتی در لابی فضا های کوچک بیش تر است . بهتر است بور مورد نیاز از چندین منبع تامین شود.

برای چیدمان لابی اداری به چه نکاتی باید توجه شود؟

نکته‌ی مهمی که در چیدمان لابی وجود دارد، حفظ انسجام و ترکیب قسمت های مختلف با هم می باشد. در این مورد باید سبک یا دکوراسیون خاصی را مد نظر قرار دهید تا نظم بهتری داشته باشد.

 

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.