لیست وسایل اتاق پذیرایی و نشیمن

لیست وسایل ضروری اتاق پذیرایی یا نشیمن یکی از مواردی است که شاید در هنگام خانه تکانی، نقل مکان به خانه دیگر و یا هنگام خرید جهیزیه مورد سوال واقع شود و از خود بپرسید چه وسایلی برای یک اتاق پذیرایی لازم و ضروری هستند؟ اگر دنبال پاسخ این سوال هستید، در ادامه با لیست وسایل اتاق پذیرایی همراه باشید. به طور مختصر لیست وسایل اتاق پذیرایی را در زیر مشاهده می کنید، برای آشنایی کامل با این لوازم تا آخر این مطلب همراه ما باشید:

  • مبلمان
  • میز تلویزیون
  • میز قهوه یا چای
  • قفسه کتاب
  • پرده
  • شلف های دیواری
  • فرش
  • نورپردازها
  • دکوراتیوها

برای اینکه بهترین احساس را برای میهمانان خود رقم بزنید، بایستی اتاق پذیرایی خود را شگفت انگیز کنید و وسایل اتاق پذیرایی مناسبی بخرید. به همین منظور نیاز است تا به طور کامل این فضا را شناخته و عوامل موثری بر اثرگذاری و زیبایی آن را تشخیص دهید، و پس از این مرحله به سراغ ایجاد تغییرات در تهیه لوازم مورد نیاز آن رفته و در نهایت چینش و طراحی ( یا بازطراحی ) آن را انجام دهید.

 

پیشنهاد دکوریار برای وسایل اتاق پذیرایی: چگونه میز نهارخوری را تمیز کنیم؟

لیست وسایل اتاق پذیرایی و نشیمن

در این مطلب یعنی وسایل اتاق پذیرایی قصد داریم به سراغ یکی از موضوعات مهم در دکوراسیون و جلوه‌های بصری هر دکوراسیونی برویم. همواره دو عامل مهم در زیباتر دیده شدن یک فضا و پاسخ به سوال چگونه یک دکوراسیون زیبا داشته باشیم، نقش مهمی بازی می‌کنند: یک: طراحی و چیدمان. دو: وسایل مورد استفاده در آن مکان. در مورد بخش اول توضیحات فراوانی به صورت کلی و جزیی با رعایت سلایق مختلف ارائه شده است. در این پست می‌خواهیم در مورد لیست وسایل ضروری اتاق پذیرایی صحبت کنیم.

 

مبلمان از وسایل اتاق پذیرایی

مهم‌ترین وسیله در لیست وسایل اتاق پذیرایی را بایستی مبلمان نامید. بزرگ‌ترین و حجیم‌ترین وسیله‌ها است که تأثیر مثبت فراوانی در اتاق ایجاد خواهدکرد. با توجه به وجود انواع مبل مانند مبل‌های استیل، مبل‌های کلاسیک، مبل‌های راحتی ( که هر یک به دسته‌های متنوع بیشتری دسته بندی می‌شوند ) در مرکز اتاق نشیمن، مطمئناً این مبل‌ها براساس رنگ، ساختار کلی اتاق پذیرایی و دکور آن و عواملی از این دست انتخاب می‌شوند.

با این نگاه بایستی در انتخاب این وسایل مهم دقت لازم را به خرج داد تا مدت‌های زیادی از این بابت آسوده خاطر شد. مبل‌های تک نفره و دو نفره و همین طور صندلی‌های موجود جز دسته مبلمان اتاق پذیرایی محسوب می‌شوند. در کنار این وسایل میزهای بزرگ و کوچکی که در طرفین یا مقابل مبل‌ها قرار می‌گیرند نیز در لیست مورد نظر ما جای دارند.

 

میز تلویزیون از وسایل اتاق پذیرایی

میزهای تلویزیون که امروزه در طرح و نقش‌های گوناگون در همه خانه‌ها خودی نشان می‌دهند، از جمله مواردی هستند که در فهم کلی اتاق پذیرایی کمک کننده چشمان بیننده می‌شوند. اگر چه در بسیاری از خانه‌ها میز تی وی یا میز تلویزیون از دور خارج شده است و نمایشگرها جای خود را بر روی دیوارها یافته‌اند، اما استفاده از میز تلویزیون به عنوان یکی از اصلی‌ترین موارد لیست وسایل اتاق پذیرایی به حساب می‌آید.

 

 

انواع سبک‌ها و مدل‌های میز مدرن همانند مبلمان منزل متأثر از فضای کلی اتاق انتخاب می‌شوند و قبل از خرید میز تلویزیون بایستی به سبک کلی اتاق پذیرایی و خانه خود توجه داشت باشید.

 

میز قهوه یکی از وسایل اتاق پذیرایی

کافی تیبل یا میز قهوه از جمله وسایل خاص و کم نام و نشانی است که از فرهنگ دکوراسیون اروپایی وارد کشورمان شده و آرام آرام در دل نمای کلی اتاق پذیرایی شیک ایرانی جایی برای خود دست و پا کرده‌اند.

این میزها که در گذشته ایرانیان نیز به یاد آورده می‌شوند همان میزهای کوچکی است که کنج هر خانه شمار و قوری مادر یا مادر بزرگ همیشه در حال جوشیدن بود و چای تازه و لب سوز آن به راه بود. اکنون این میزهای کوچک و دکوری که برای نگه داری جعبه‌های چای و قهوه و همین طور فنجان‌های چینی زیبا ساخته شده جایگزین گذشته جذاب ما شده است . لیست وسایل اتاق نشیمن با این میز تکمیل نمی‌شود، اما حضورش در خانه قوت قلب اتاق پذیرایی خواهد بود.

 

کتابخانه در لیست وسایل اتاق پذیرایی

اکثر انسان‌ها به داشتن یک کتابخانه جذاب و دیدنی تمایل فراوانی دارند، حتی اگر یک کتاب از آن قفسه را که با زحمت ساخته و پرداخته‌اند را نخوانده باشند . وجود کتابخانه در دکوراسیون‌های امروزی جدا از مبحث سرانه مطالعه به امری تزییناتی و وسیله‌ای دکوری تبدیل شده است.

بعضاً دیده می‌شود حتی خانه‌های که فضای بسیار کوچکی دارند یک قفسه کوچک کتاب در خانه نصب کرده‌اند تا از وجود این وسیله دکوری که در لیست وسایل اتاق پذیرایی قرار گرفته بهره مند شوند. در کنار این قفسه کتاب، وجود یک مبل تکی و یا یک صندلی گهواره ای یا همان صندلی راک، می‌تواند تکمیل کننده محیط مطالعه خانه شما باشد.

 

پرده در وسایل اتاق پذیرایی

پرده‌های خانه در هنگام به حرکت درآمدن چین‌هایشان با وزش هر بادی، در حکم طره‌ها و یال‌های اسبی می‌مانند که خود را در آغوش دشت رها کرده و خرامان به این سو آن سو می‌رود. زیبایی‌های خانه را پرده‌ها چندین برابر می‌کنند. هر چند در موارد متعددی پرده‌ها پوشاننده نواقص و کسری‌های یک فضا و یک محیط هستند، اما در بیشتر موارد جزء زینت دهندگان اتاق‌ها خواهند بود.

همان گونه که در لیست وسایل اتاق پذیرایی مبل‌ها نمادی از استخوان بندی اتاق محسوب می‌شوند، پرده‌ها نیز گیسوان پریشان در باد آن خواهند بود. پرده‌ها نیز دارای سبک و سیاق متنوعی هستند و هر یک برای منظوری طراحی شده‌اند و ویژگی‌های خاص خود را دارند.

 

 

شلف دیواری از وسایل اتاق پذیرایی

در گذشته و در خانه‌های قدیمی، هر خانه‌ای برای خود یک طاقچه زیبا داشت که بر روی آن لوازم تزیین یا خاطره انگیز قرار داده می‌شد. به نوعی می‌توان گفت طاقچه‌های دیروز میزهای خاطره امروز بودند. کم کم و با ورود سبک‌های طراحی دکوراسیون جدید خانه‌ها دچار تحولات گسترده‌ای شدند، یکی از این تغییرات عظیم حذف طاقچه‌های منازل بود که به پذیرایی یا نشیمن ختم نمی‌شد و در اتاق‌ها نیز وجود داشت.

اما پس از گذشت مدت زمانی، طراحان و صاحبان سبک دریافتند با برچیده شدن طاقچه‌ها خلأ نسبتاً مشخصی بر روی دیوارها پدید آمد، به همین دلیل دوباره سعی در احیا آن‌ها کردند و این بار با اضافه کردن شلف های دیواری سعی در جبران خسارت به وجود آمده برآمدند. هرچند این دکوری‌های کوچک کارایی طاقچه‌های قدیمی را ندارد اما به خودی خود زیبایی را به دیوارها برگرداند.

 

فرش

هنر دست و خلاقیت ذهن با هم درآمیخت تا نتیجه‌ای بی نظیر شکل بگیرد؛ فرش. این زیباترین وسیله موجود در هر خانه‌ای که حتی نوع ماشینی آن نیز به خانه درخششی غیر قابل دست یابی می‌بخشد. با وجود تمام لوازم و وسایل دکوری در اتاق‌ها به خصوص نشیمن، این فرش‌ها هستند که باعث افزایش اعتبار و وقار خانه می‌شوند و احترام را در پی خواهند داشت.

فرش‌های دستی ایرانی که دنیای هنر و زیبایی هستند در صدر لیست وسایل اتاق نشیمن باید قرار بگیرند تا میزان اهمیت وجودی آنها برای هر کسی که چه به صورت حرفه‌ای و چه تازه کار، دکوراسیون‌ها را دنبال می‌کند آشکار گردد. فرش‌ها یا قالیچه‌های کوچک امروزی هر چند به سبک مدرن درآمده‌اند، ولی هنوز هم از نیاکان خود اغوا کنندگی را به ارث برده‌اند و به همین دلیل نیز استقاده از فرش ایرانی در دکوراسیون امروزی به وفور دیده می‌شود.

 

منبع نوری

در مورد چشمه‌های نور نظرات متنوع و متعددی به جهت قرار گرفتن در لیست وسایل اتاق نشیمن وجود دارد. عده‌ای این وسایل را غیر تزیینی دانسته و جایگاهی برای آنان قائل نیستند و عده‌ای دیگر آنها را جز لوازم اتاق پذیرایی می‌دانند، اما همه ما می دانیم که آباژورها همان طور که در اتاق خواب به کار گرفته می‌شوند در اتاق نشیمن نیز با کاربردی دکوری مورد استفاده واقع می‌شوند.

لوسترها نیز به عنوان پایه ثابت وسایل اتاق پذیرایی در بالاترین جایگاه قرار دارند. پس می‌توان ادعا کرد که چشمه‌های نور به صورت تفکیک شده در لیست وسایل اتاق نشیمن و برای نورپردازی آن قرار می‌گیرند، هرچند جز لوازم ضروری نباشند.

لیست وسایل اتاق پذیرایی و نشیمن

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن لیست وسایل اتاق پذیرایی و نشیمن

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.