همه چیز درمورد سبک دکوراسیون صنعتی

دکوراسیون صنعتی یک فضای ساده و خالی از تظاهر است. همین ویژگی، جرقه ای برای محبوبیت آن در همه دنیا بود. معماران داخلی که سبک چیدمان صنعتی را برای کار حرفه ای خود انتخاب می کنند، عقیده دارند که معماری اینداستریال، همه جزئیات را نمایش می دهد و دیگر جایی برای تصور باقی نمی گذارد. علاوه بر این ویژگی های دیگری هم دارد که باعث شده آن را به عنوان یکی از خاص ترین سبک های معماری در دنیا بشناسیم.

کاربردی بودن فضا

اگر به نمونه های طراحی داخلی صنعتی نگاه کنید و لوازم دکوراتیو آن را بشمارید، متوجه می شوید که تعداد این لوازم جانبی کمتر از انگشتان یک دست است. دکوراسیون صنعتی در معماری تاکید دارد که همه چیز باید بدون اغراق در چیدمان داخلی قرار بگیرد. به همین دلیل با لوازم دکوراتیو میانه چندان خوبی ندارد.

تنها لوازم دکوراتیوی که در نمونه های دکوراسیون صنعتی به صورت مشترک می بینید، استفاده از انواع گل و گلدان های بلند و ساده آپارتمانی در گوشه های فضا و تابلوهای نقاشی بلند با رنگ های معمولا خنثی است. بنابراین اگر انتخاب شما استفاده از این سبک از معماری در فضای داخلی باشد، هرگز دست روی اکسسوری های لوکس و رنگارنگ نگذارید. برای شروع می توانید با طراحی یک برنامه فنگ شویی اتاق خواب، لوازم بدون استفاده و انباشته شده را خارج کنید.

 

رنگ خنثی فلز، بهترین مکمل رنگ آجری

فلز و چوب مهم ترین متریال به کار رفته در دکوراسیون صنعتی هستند. در حقیقت می توان تلفیق چوب و فلز را هویت این سبک از معماری داخلی دانست.

استفاده از رنگ های خنثی مانند رنگ طوسی و خاکستری کاربردی ترین رنگ در دکوراسیون داخلی اینداستریال هستند و از رنگ های روشن و سرزنده در آن خبری نیست. گاهی در فضاهایی با این سبک از چیدمان، دیوارهای آجری یا سطوحی با رنگ گرم می بینید. این تلفیق هوشمندانه به فضا هویتی منحصر به فرد می بخشد.

ترکیب چیدمان لوازم مدرن و قدیمی

دکوراسیون داخلی صنعتی با وجود همه محدودیت ها، دست شما را در انتخاب لوازم باز می گذارد. در این سبک که در اصل نمایانگر انقلاب صنعتی است، هم لوازم مدرن و هم لوازم قدیمی کاربری دارند.  برای مثال می توانید یک سرویس خواب چوبی ساده و مدرن را کنار میز و صندلی فلزی با نمای قدیمی قرار دهید. تنها نکته ای که برای انتخاب و خرید لوازم باید به آن توجه کنید، رنگ و تناسب آن ها با فضای اتاق است.

 

سبک دکوراسیون صنعتی برای چه فضاهایی کاربرد دارد؟

تا چند سال پیش سبک دکوراسیون صنعتی کمتر در دکوراسیون خانه های ایرانی دیده می شد و بیشتر در فضاهایی مانند کافه ها و رستوران ها کاربرد داشت. اما چند وقتی است که این سبک جایگاه خود را در معماری داخلی خانه ها هم پیدا کرده و به یکی از محبوب ترین و خاص ترین سبک های دکوراسیون داخلی سال تبدیل شده است.

سبک صنعتی در دکوراسیون جلوه بی نظیری در خانه هایی با متراژ بالا و سقف بلند دارد. با این حال به دلیل استفاده کم از اکسسوری ها و ایجاد فضاهای کارآمد، می تواند انتخاب خوبی برای تزیین خانه های نقلی هم باشد. سبک دکوراسیون صنعتی به المان های ساده و کاربردی شناخته می شود، اما به دلیل وجود جذابیت های بصری، یکی از محبوب ترین چیدمان ها در سال های اخیر نیز شناخته شد. اجرای این سبک از دکوراسیون در منزل نکات خاصی دارد که باید به آن ها توجه کنید.

 

چیدمان اتاق خواب صنعتی

اتاق خواب باید کاملا ساده و خالی از هر وسیله اضافه باشد. به همین دلیل است که اتاق خوابی با دکوراسیون صنعتی، فضایی مینیمال هم دارد. استفاده از رنگ های تیره برای کف، دیوارهای بتنی و روتختی با رنگ های سرد، یک امتیاز ویژه در این سبک به حساب می آید. از طرفی استفاده از قاب عکس های بزرگ یا استیکر دیواری اتاق خواب فضای شما را به سادگی به یک اتاق شیک با دکوراسیون صنعتی تبدیل می کند. یکی دیگر از راه های زیباسازی اتاق خواب، نصب کتابخانه های چوبی و فلزی است.

 

اتاق نشیمن با الهام از دکوراسیون صنعتی

دیوارهای سرد و بتنی و استفاده از رنگ های تیره، از ویژگی های مشترک میان تمام فضاها در سبک دکوراسیون صنعتی است. اصلی ترین عاملی که به وسیله آن می توانید در اتاق نشیمن جذابیت ایجاد کنید، انتخاب مبلمان است.  معمولا در اتاق نشیمن از مبلمانی مانند وینتج و چرمی با رنگ های آجری استفاده می شود و میزها می تواند فلزی باشد.

از طرفی می توانید با خرید میز کنسول چوبی، تناسب میان تزیینات فلزی و چوبی را به تعادل برسانید. همچنین گلدان های گوشه اتاق نشیمن به ویژه گلدان هایی با برگ پهن، از تزیینات معمول در سبک دکوراسیون صنعتی هستند. ترکیب طیف رنگ سبز با رنگ های سرد و آجری، باعث ایجاد تعادل در فضا می شود.

آشپزخانه با طرح صنعتی

یکی از جذاب ترین فضاسازی های سبک دکوراسیون صنعتی، آشپزخانه است. نمایان بودن لوله ها و اتصالات، کانال های تهویه هوا و تیرک های چوبی و فلزی برگ برنده آشپزخانه هستند. کابینت ها معمولا از میان رنگ هایی با طیف طوسی و خاکستری انتخاب می شوند. گاهی با توجه به اندازه فضای آشپزخانه، برای ایجاد زیبایی بصری از چهارپایه فلزی و لامپ حبابی برای اپن استفاده می شود.

تنها زمانی احساس راحتی واقعی در یک خانه داریم که حس گرما و صمیمیت را ازچیدمان و لوازمش بگیریم. خانه هایی با سبک صنعتی اگرچه چیدمانی متفاوت از هرآنچه تا به حال دیده اید دارند، اما می توانند با سادگی خود ذهنی آرام و فضایی متفاوت را به شما هدیه دهند. فقط کافی است کمی سلیقه به خرج دهید و فضایی متفاوت بسازید؛ فضایی که با وجود رعایت اصول چیدمان صنعتی، ذائقه و علایق شما هم در بر داشته باشد.

پیشنهاد نویسنده: همه چیز درمورد سبک دکوراسیون سنتی غربی

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن همه چیز درمورد سبک دکوراسیون صنعتی

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.