چینش خانه مخصوص صاحبان سگ و گربه

طراحان دکوراسیون و متخصصین چینش خانه همیشه از سلایق و علایق کارفرمایان دارای سگ و گربه خود به خوبی آگاهند، برخی می خواهند خانه مخصوص ورزش باشد، برخی کودک دارند و برخی دیگر حیوانات خانگی ای مانند سگ و گربه نگهداری می کنند.

علاقه‌مندان به حیوانات خانگی به این موجودات کوچک عشق می‌ورزند اما با این وجود آنهایی که در خانه‌شان از یک دوست کوچک نگهداری می‌کنند، همیشه دغدغه‌های زیادی نگهداری دارند که مواردی مانند ریزش موها، مکان خواب، محل دفع و غذا خوردن تنها چند مورد از این فهرست بلندبالا محسوب می‌شود. با تمام این اوصاف صاحبان حیوانات خانگی معتقدند وجود این موجودات شیرین به همه این داستان‌ها می‌ارزد. در این مطلب تلاش می‌کنیم با استفاده از طراحی درست فضاهای داخلی این مشکلات را کمتر کنیم.

 

محل خواب سگ و گربه

تختخواب‌ها و کوسن‌های پوشیده از خز انتخاب مناسبی نیستند؛ بهتر است در یک گوشه دنج و آرام خانه با استفاده از کوسن‌هایی که به‌راحتی می‌توانید آنها را با دکوراسیون‌تان ست کنید یک تختخواب گرم و نرم برای این موجودات پشمالو بسازید.

این کار باعث می‌شود موهای آنها نیز در یک گوشه خانه باقی بماند. برای این کار الزاما نیاز به صرف هزینه‌های گزاف یا انجام تغییرات دکوراسیونی ندارید. می‌توانید با کمی خلاقیت یک تخت زیبا برای حیوان خانگی‌تان بسازید؛ درست مثل این تصویر که با استفاده از یک چمدان قدیمی یک تخت زیبا برای این سگ کوچولو ساخته‌اند.

فراموش نکنید یک نشیمن کوچک کنار پنجره گزینه‌ای بسیار عالی برای سگ و گربه‌هاست. برای این کار کافی است فضای زیر پنجره را با کوسن و پد‌های قابل تعویض و شست‌وشو بپوشانید. بهتر است یک پد اضافه برای مواقع ضروری یا زمانی که ‌مهمان دارید، کنار بگذارید.

چینش خانه مخصوص صاحبان سگ و گربه

محل غذا خوردن سگ و گربه

یکی از معضلات همیشگی، به هم ریختگی و کثیف شدن محل غذاخوری حیوانات است که با پخش شدن غذا روی زمین و اطراف باعث دردسرهای زیادی برای صاحبخانه می‌شود. برای رفع این مشکل بهتر است فضایی برای غذا دادن به حیوانات تعبیه کنید که کمی از سطح بالاتر باشد و از ریختن باقی غذاها از دور ظرف جلوگیری کند.

در صورتی که این امکان برای‌تان وجود ندارد، می‌توانید فضایی ایجاد کنید که گوشه باشد و اطراف آن را محدود کنید؛ هر چند این کار مثل مورد قبلی جوابگو نیست اما تا حدودی مشکلات را کاهش می‌دهد.

 

محل ورود و خروج سگ و گربه

یکی از مواردی که صاحبان سگ و گربه‌ها باید در نظر بگیرند دری مخصوص ورود و خروج آنهاست که می‌تواند نقشی دکوراتیو را در طراحی خانه ایفا کند. برای مثال اینکه آیا این محل ورود و خروج بهتر است به چه شکل و کجای خانه قرار گیرد در یک در ورودی چوبی تعبیه شود یا زیر پنجره و غیره.

 

محل دفع سگ و گربه در منزل

بهتر است محل دفع سگ و گربه را در مکانی دور از چشم تعبیه کنید. با این کار می‌توانید از ایجاد بو و منظره زشت در خانه‌تان جلوگیری کنید. بهترین مکان برای این کار در نظر گرفتن فضایی در دستشویی یا لاندری است.

 

محل نظافت و شستشوی سگ و گربه

شستن و حمام کردن سگ و گربه یکی از چالش‌های بزرگ درباره نگهداری از آنها در خانه است. برای حفظ بهداشت و نظافت حمام‌تان بهتر است یک حمام و دوش مجزا برای آنان در نظر بگیرید. تعبیه یک فضای دوش کوچک در یک کنج بالا حمام کردن دوست کوچک‌تان را آسان‌تر کرده و جلوی ورجه وورجه‌هایش را خواهد گرفت.

 

آن دسته از خوانندگان عزیزی که در فکر نگه داشتن یک حیوان خانگی هستند به یاد داشته باشند که این موجودات زنده هستند و مثل هر موجود زنده‌ای نیازهای اولیه‌ای دارند که باید با توجه و صرف وقت برطرف شود تا آنها نیز در کنار شما زندگی آسوده‌ای داشته باشند و آسایش شما را نیز خدشه‌دار نکنند. پس قبل از تغییر دادن زندگی خود برای همیشه با آوردن یک حیوان خانگی، پتانسیل خانواده و منزل خود را حتما مورد بررسی قرار دهید!

چینش خانه مخصوص صاحبان سگ و گربه

پیشنهاد نویسنده: چیدمان مبل در پذیرایی مستطیلی شکل

 

  • مشکلات نگهداری سگ و گربه در خانه چیست؟

مواردی مانند ریزش موها، مکان خواب، محل دفع و غذا خوردن تنها چند مورد از این فهرست بلندبالا محسوب می‌شود. با تمام این اوصاف صاحبان حیوانات خانگی معتقدند وجود این موجودات شیرین به همه این داستان‌ها می‌ارزد

  • چه جنس کوسنی برای خانه صاحبان سگ و گربه مناسب است؟

تختخواب‌ها و کوسن‌های پوشیده از خز انتخاب مناسبی نیستند؛ بهتر است در یک گوشه دنج و آرام خانه با استفاده از کوسن‌هایی که به‌راحتی می‌توانید آنها را با دکوراسیون‌تان ست کنید یک تختخواب گرم و نرم برای این موجودات پشمالو بسازید

  • محل نشیمن سگ و گربه باید کجاست؟

فراموش نکنید یک نشیمن کوچک کنار پنجره گزینه‌ای بسیار عالی برای سگ و گربه‌هاست. برای این کار کافی است فضای زیر پنجره را با کوسن و پد‌های قابل تعویض و شست‌وشو بپوشانید. بهتر است یک پد اضافه برای مواقع ضروری یا زمانی که ‌مهمان دارید، کنار بگذارید

  • محل غذا خوردن سگ و گربه در خانه باید کجا باشد؟

یکی از معضلات همیشگی، به هم ریختگی و کثیف شدن محل غذاخوری حیوانات است که با پخش شدن غذا روی زمین و اطراف باعث دردسرهای زیادی برای صاحبخانه می‌شود. برای رفع این مشکل بهتر است فضایی برای غذا دادن به حیوانات تعبیه کنید که کمی از سطح بالاتر باشد و از ریختن باقی غذاها از دور ظرف جلوگیری کند

  • محل دفع سگ و گربه در منزل باید کجا باشد؟

بهتر است محل دفع سگ و گربه را در مکانی دور از چشم تعبیه کنید. با این کار می‌توانید از ایجاد بو و منظره زشت در خانه‌تان جلوگیری کنید. بهترین مکان برای این کار در نظر گرفتن فضایی در دستشویی یا لاندری است

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

چینش خانه مخصوص صاحبان سگ و گربه

0 دیدگاه روشن چینش خانه مخصوص صاحبان سگ و گربه

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.