مبل انگلیسی چیست؟

مبل انگلیسی به دلیل قرار گرفتن بریتانیا (انگلیس) در شمال قاره اروپا، مطابق با سلیقه همان بخش طراحی و توسعه یافته است. در سبک های مختلف مبل انگلیسی تفاوت های چشمگیری وجود داشته است. متاسفانه اثر و تاریخچه قابل قبولی از مبلمان انگلیسی در دوره رنسانس به جای نمانده و اگر سبک شناسی مبلمان در کشورهای مختلف اروپا از جمله ایتالیا و فرانسه را در اعصار مختلف تاریخ دنبال کنید می بینید که سبک های اروپایی شباهت بسیاری به یکدیگر دارند لذا در سبک مبل کلاسیک انگلیسی نیز همین شباهت ها وجود دارد.

 

مبل کلاسیک یا مدرن، کدام را انتخاب کنم؟

خرید مبلمان مناسب یکی از دغدغه های افراد برای داشتن دکوراسیونی زیبا است. مبل ها در چیدمان خانه بخش زیادی از فضای نشیمن را به خود اختصاص می دهند و از این رو انتخابی مهم در دکوراسیون داخلی محسوب می شود. برای خرید مبل ابتدا بهتر است با مدل ها و انواع مختلف آن آشنا شوید تا با توجه به سلیقه و سبک چیدمان خانه تان گزینه ای مناسب انتخاب کنید.

 

مدل های مختلف مبل کلاسیک را بشناسید

مبل های کلاسیک از گذشته تا به امروز بسیار محبوب بوده اند و همواره انتخاب خاص پسندان هستند . مبل های کلاسیک را بسیاری با نام مبل های سلطنتی می شناسند اما این نام برای یک مدل خاص از مبلمان کلاسیک به کار می رود. مبل های کلاسیک در ظاهر خود وقار خاصی دارند و می توانند چیدمان یک خانه را خاص و چشمگیر کنند. این دسته از مبل ها عمدتا با بدنه ای چوبی و ظریف، با روکشی پارچه ای ساخته می شوند و علاوه بر ظاهر زیبا باید از ساختاری محکم برخوردار باشند.

 

مبل کلاسیک فرانسوی

مبل کلاسیک فرانسوی یک طرح خاص و استثنایی است. این سبک از پاریس آمده و به مرور در سایر کشور ها به طرحی پراستفاده برای مبلمان بدل شده است .مبلمان فرانسوی بدنه و پایه ای چوبی دارد که انحناهایی در آن ها دیده می شود. این انحنا در پایه مبل آن را به نشانه ای برای این سبک تبدیل و آن را منحصر به فرد کرده است.

بر روی بدنه این مبلمان که معمولا چوب هایی با رنگ های طلایی دارد، کنده کاری های وجود دارد که ظرافت مبل را دو چندان می کند . این مبل تنها برای فضا های بزرگ مناسب نیست بلکه در یک خانه با متراژ کوچک نیز می توان با آن چیدمانی صحیح انجام داد. توجه داشته باشید که مبلمان فرانسوی ماهیتی تماما کلاسیک دارد و نمی توان آن را با سبک مدرن تلفیق کرد و همچنین برای آنکه زیبایی این مبل به درستی نمایش یابد بهتر است اصالت کلاسیک آن را حفظ کرد.

مبل کلاسیک فرانسوی

مبل انگلیسی کلاسیک

مبل انگلیسی از دسته مبل های کلاسیک راحتی است و مانند مبل کلاسیک فرانسوی جزییات زیادی در تزیین بدنه خود ندارد اما فرم منحنی آن را در پایه ها حفظ کرده است. برای ساخت این مبل از چوب راش در بدنه و از فوم سرد در قسمت نشیمن گاه استفاده می شود. پارچه رو مبلی آن معمولا از جنس پورشه بوده و محدودیت رنگی خاصی ندارد. مبل انگلیسی چون در دسته مبل های کلاسیک راحتی قرار می گیرد به آسانی در هر فضا با هر کارکرد و ابعادی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مبل های مدرن انتخابی راحت برای خانه

مبل های راحتی و یا مدرن انتخاب تمام کسانی است که به دنبال مبلی راحت برای نشستن و استراحت هستند. این دسته از مبل ها تزیینات ریز و زیاد مبل کلاسیک را ندارد، ساختار ساده ای دارند و تنوع بیشتری را نیز می توان در آن ها پیدا کرد . این مبل ها در زندگی شلوغ امروزه فضایی آرام و بی دغدغه را در خانه به وجود می آورد و زیبایی، سادگی و راحتی را در کنار هم به ارمغان می آورد. مبل های مدرن وزن کمتری نسبت به مبل های کلاسیک دارند و از لحاظ قیمت نیز از مبل کلاسیک ارزان تر هستند.

 

پیشنهاد نویسنده: چگونه مبلمان و کاغذ دیواری خود را ست کنیم؟

 

مبل راحتی تخت خوابشو

امروزه استفاده از لوازم چند منظوره برای استفاده بهینه از فضاها بیش از پیش احساس می شود. مبل تختخوابشو به دلیل قابلیت تغییر شکلی که دارد انتخاب مناسب و کاربردی در آپارتمان های امروزی است. برای استراحت روی یک مبل گرم و نرم کافیست انتخاب مناسبی داشته باشید.

 

مبلمان و سرویس خواب

سرویس خواب دونفره که گاهی به آن سرویس خواب عروس هم می گویند معمولا علاوه بر تخت خواب شامل وسایلی نظیر پاتختی ها، آینه و کنسول (میز آرایش)، کمد و دراور، پاف سرویس خواب و میز سرویس نیز می باشد که افراد با توجه به نیاز خود ست کامل سرویس خواب یا بخشی از آن را خریداری می کنند. سرویس خواب همچنین به نوعی مهم ترین عنصر در دکوراسیون اتاق خواب است. بنابراین انتخاب آگاهانه سرویس خواب نه تنها از نظر عملکرد، بلکه از نظر زیبایی نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

طراحی داخلی خانه به سبک مبل انگلیسی

خانه های انگلیسی با طرح های گل دار، مبلمان بی نظیر و طراحی دنج و آرامش بخش و در عین حال باشکوه شناخته شده اند. سبکی که در آن توجه به طبیعت و استفاده از المان های طبیعی یا هر چیزی که حال و هوای طبیعت را به خانه بیاورد، در اولویت است. خانه های انگلیسی فضای دنج و صمیمی و بسیار دوست داشتنی دارند و این اتفاق مرهون استفاده از رنگ های روشن و شاد در کنار وسایلی طبیعی و ساده است. خانه ای که با نگاهی به معماری داخلی ساخته شده باشد، بدون هر گونه چیدمان و دکوراسیون هم زیبا و دوست داشتنی به نظر می رسد.

در واقع معماری باید به تنهایی پاسخگوی نیازهای ساکنان یک خانه باشد. چیزی که در خانه های انگلیسی رعایت شده است. این پنجره و فضاسازی اطراف آن به تنهایی و با وجود طراحی ساده فضای نشیمن با کشوهای متعدد و گوشه های ظریف و تزیینی قاب دیوار، زیبا و دنج است، هرچند اضافه شدن پرده و تشکچه و کوسن های گل داری به سبک طرح های قدیمی، زیبایی این کنح دنج را تکمیل کرده است.

 

طرح های گل دار برای همه قسمت های خانه

بی شک اولین انتخاب برای روتختی و کالای خواب یک خانه انگلیسی، پارچه های گل دار با زمینه های رنگی و گل هایی با رنگ های شاد است. به نظر می رسد انگلیسی ها معتقدند باید گل هایی را به خانه آورد که عمری طولانی و زیبایی بی انتها داشته باشند. یکی دیگر از ویژگی های خانه های انگلیسی، دیوارکوب های چوبی و رنگ کردن چوب های پولیش نشده است که دیوارهای این اتاق هر دوی این موارد را با هم دارد.

 

آنچه بیرون منزل است را به داخل بیاورید

یکی از ویژگی های سبک انگلیسی، استفاده از وسایل و دکوراسیون فضاهای باز در داخل منزل است، یا هر چیزی که حال هوای طبیعت را به خانه بیاورد. مانند این دو ستون قدیمی و طبقه های فلزی که برای تزیین و چیدمان باغ ها مورد استفاده قرار می گیرد، اما در اینجا در کنار میز صبحانه آمده است. وجود گلدان های طبیعی بر روی ستون ها و گلدانی بر روی میز در کنار ظرفی پر از میوه، به زیباتر شدن این فضا کمک شایانی کرده است.

دکوراسیون مبل انگلیسی مانند یک مهمانی شام است. قطعات و وسایل مختلف با سبک ها و رنگ ها و مدل های گوناگون و متنوع که شاید به ظاهر با هم تفاوت زیادی دارند اما در کنار یکدیگر فضایی شاد و دوست داشتنی ایجاد می کنند. همانطور که در تصویر می بینید، وجود بافت ها و متریال های مختلف در این اتاق خواب، نه تنها فضای آشفته و شلوغی را ایجاد نکرده، بلکه فضایی دنج و دلپذیر را به وجود آورده است. به این دلیل که وسایل مختلف هر یک با دیگری به گونه ای هارمونی دارند و در عین تفاوت یکپارچه اند.

 

گنجینه های نجات یافته

دکوراسیون انگلیسی، فضایی برای بازسازی و استفاده بهینه از وسایل قدیمی است. به همین دلیل است که وسایل قدیمی و وینتج زیادی در این سبک به چشم می خورد. مهم نیست یک وسیله قدیمی برای صاحبخانه باشد، آن را از همسایه ای گرفته باشد یا از غریبه ای با سلیقه خریده باشد، وسایل وینتج و قدیمی در یک خانه انگلیسی بسیار ارزشمندند. مانند این اتاق خواب که از روپنجره ای های قدیمی چوبی برای تاج تخت استفاده شده است و یک چمدان قدیمی در نقش یک وسیله دکوری ارزشمند در اتاق قرار گرفته است. ترکیب آبی روشن و روتختی گل دار هم انگلیسی بودن فضا را تکمیل کرده است.

 

رومبلی، رومیزی و رویه های دیگر

یکی دیگر از شاخصه های دکوراسیون به سبک انگلیسی استفاده از کاور و روکش برای مبلمان است. کاورهای زیبا با رنگ های روشن که تنها برای محافظت از مبلمان مورد استفاده قرار نمی گیرند و خود به بخشی از دکوراسیون تبدیل می شوند. این ایده برای یکپارچه کردن فضاهایی که مبلمان رنگارنگ دارند نیز بسیار مناسب است. کافی است هر زمان که از شلوغی رنگ ها و طرح های مبلمان و وسایل منزل خسته شدید، روکش آنها را بکشید تا فضایی یکپارچه و ساده تر داشته باشید.

 

مبل انگلیسی کلاسیک

مدتی است که در طراحی داخلی لوکس، استفاده از سبک مبلمان کلاسیک انگلیسی دوباره رواج یافته و علاقه مندان زیادی نیز به خود جلب کرده است. دکوراسیون مبل انگلیسی ترکیبی است از سبک رسمی و غیر رسمی و به کار گرفتن سبک انگلیسی کاتیجی و یا سلطنتی همیشه فضایی گرم و پذیرا ایجاد می کند، عناصر اصلی این سبک، پارچه های چیت گلدار، کاغذ دیواری های پر نقش و نگار، مبلمان کلاسیک انگلیسی و قالی های رنگارنگ، و ترکیبی از اشیاء هنری قدیمی، قیمتی، و بسیار کاربردی است. این سبک در طول زمان تغییرات زیادی به خود دیده، اما همواره هویت و یک دستی خود را حفظ کرده است.

شاید یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر این سبک، آب و هوای بریتانیا است. برای غلبه بر سرما، فضای داخلی گرم، و دنج، و غیر رسمی که حسی از امنیت به ما القا کند. پس تعجبی ندارد که در سبک انگلیسی تاکید اصلی بر راحتی است. متاسفانه اثر و تاریخچه قابل قبولی از مبلمان انگلیسی در دوره رنسانس به جای نمانده و اگر سبک شناسی مبلمان در کشورهای مختلف اروپا از جمله: ایتالیا و فرانسه را در اعصار مختلف تاریخ دنبال کنید، می بینید که سبک های اروپایی شباهت بسیاری به یکدیگر دارند. لذا در سبک کلاسیک انگلیسی نیز همین شباهت ها وجود دارد.

سبک مبل اینگلیسی بیشتر به دنبال حفظ اصالت پیشین خود می باشد، زیرا ایجاد احساس راحتی و گرمی برای شما و داشتن زرق و برق جذابیت خاصی به فضا می بخشد. برای طراحی یک اتاق یا هر مکان دل خواه دیگر که به این سبک باشد، در آن مجموعه ای از صندلی های انگلیسی، مبلمان های کلاسیک انگلیسی و میز قهوه عثمانی برای شما قابل رویت می باشد و ایجاد دکوراسیون کلاسیک همراه با مبلمان کلاسیک این سبک بسیار شگفت انگیز است.

 

مبلمان به سبک مبل انگلیسی

خطوط عمیق و برش عمیق و رایگان، نشانه ای از مبلمان اتاق خواب در سبک کشور انگلیس است که به شما امکان می دهد فضایی خنک و آرامش بخش را در اطراف خود ایجاد کنید. اگر به سبک دکوراسیون کشور انگلیس وارد شوید، متوجه می شوید که الگوهای منحصر به فرد و منحنی های طبیعی که معمولاً برای کلیه کالاهای خانگی معمول است. شما به دلیل داشتن بافت های عمیق و نرم و نرم و برنزه کننده و عناصر رنگی، می توانید به راحتی قطعات مبلمان سبک آنتیک انگلیس را جذب کنید.

هنگامی که به انتخاب رنگ ایده آل برای مکان مورد نظر شما می رسد، با دیدن سایه های زیبایی که مبلمان سبک کشور بریتانیا می تواند به شما ارائه دهد، متحیر خواهید شد. بیشتر سبک ها در قطعات سبک کشور بریتانیا ترکیبی از رنگ های ظریف و روشن برای گرفتن محیطی مناسب است. رنگ های نقره ای، طلای روشن یا سبز قطبی را با سایه های کسل کننده تری مانند سیاه و خاکستری می بینید. این مبلمان به سبک کشور انگلیس به سبک کشور برای داخل و سرسبز و رنگارنگ و بدون اغراق استفاده می شود. اگر می خواهید سبک هنری بدون پیچیدگی الگوها داشته باشید، این مناسب ترین گزینه برای آزمایش در خانه جدید شماست.

رنگ ها و طرح های چشم نواز، تکمیل کننده بافت تیز و محکم است که با کلیه مبلمان سبک پرنعمت کشور انگلیس در مغازه ها همراه است. بسیاری از فروشگاه های تولیدی اینگونه قطعات را بطور منظم انبار می کنند تا بتوانید برای همیشه یک برگه در مغازه های محلی خود نگه دارید. اگر پیشنهادات ویژه فروش یا جشنواره ای وجود دارد، می توانید از گزینه های شگفت انگیز تخفیف مبلمان در سبک کشور انگلیس برای خریدهای خود استفاده کنید. به این ترتیب، می توانید خانه خود را به شکلی که می خواهید در حالی که محدودیت های پیشنهادی صندوق را تزیین می کنید، تزئین کنید.

این یک گزینه بزرگ برای دوستداران تکه های سبک کشور انگلیس است که به دنبال اضافه کردن یک نسخه جدید و قدیمی به خانه های خود هستند. در صورت تنظیم مجدد خانه خود و مایل نیستید چنین بودجه هایی را تحمل کنید، می توانید برای همیشه به مبلمان مورد استفاده کشور انگلیس که در مغازه های خرده فروشی و پرشور یافت می شود مراجعه کنید. آنها با نرخ مناسب در دسترس هستند و شما می توانید روش مورد نظر خود را ترمیم کنید.

منبت کاری های سنتی موجود در مبلمان سبک کشور انگلیس نمادی از میراث فرهنگی غنی است. اگر یک متخصص زندگی خوب هستید، از زیبایی و غنای پیچیده ای که دکوراسیون سبک کشور انگلیس برای تهیه خانه شما دارد، لذت خواهید برد. این خانه جوهر خود را پر می کند و آن را به منطقه ای برای ارزش زندگی تبدیل می کند.

مبلمان به سبک مبل انگلیسی

نحوه به کار بردن یک اتاق به سبک مبل انگلیسی

همه افراد هنگام برنامه ریزی برای سبک دادن به خانه خود، کمی تخیل لازم دارند. اگر در حال انتخاب مبلمان هستید، باید بتوانید آن را در قسمت مورد نظر تصویر کنید، نحوه عملکرد دکوراسیون موجود خود را پیش بینی کنید، و تصور کنید که چگونه رنگ ها یا تن ها در موضوع منطقه خاص شما کار خواهند کرد. بنابراین اگر تصورات شما به کمی کار بیشتری نیاز دارد، تصویر حس شما برای یک آخر هفته طولانی در لندن بریتانیا هستید و به یک مراسم شام خیره کننده شیک در یک آپارتمان عجیب دعوت شده اید که ظاهری از بیرون را به نظر می رسد انگار که در طول انقلاب انگلیس وجود داشته است.

درها باز می شوند و سالن ورودی سبک و اثیری را نشان می دهند و یک کاناپه دکمه ای براق و جذاب به نظر می رسد که در کنار دیوار قرار گرفته است. از یک پله مارپیچ بزرگ و پیاده روی بر روی یک طبقه بین سالن که با صندلی پوشانده شده است قدم می زنید. شما وارد آپارتمان واقعی شده و در بالای یک اتاق نشیمن شگفت انگیز قرار دارید. همانطور که روی صندلی ملافه و مجلل با رنگ قرمز یاقوتی Cabernet Sauvignon می نشینید، غریزه اولیه شما در فکر ریختن آن بر روی بافت شگفت انگیز، روتختی های پارچه ای معمولی است!

شما برای صرف شام می روید و وارد یک اتاق ناهار خوری چشم می شوید و صندلی خود را روی صندلی های ناهار خوری ساده و کم نظیر می گیرید و مهماندار شما به شما می گوید که میز ناهارخوری بازیافتی آنها از چوب چوبی تهیه شده از املاک در پرووانس ساخته شده است. این ظاهر کمی پراکنده در واقع در غیر این صورت یک اتاق نشیمن مدرن است. این تعادل ایده آل در بین سبک راحت کشور و ظرافت شهری پیچیده است.

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.