چه رنگ پرده ای بخریم؟

انتخاب رنگ پرده پذیرایی به پنجره‌های شما کمک زیادی می کند. در حقیقت چشمان خانه‌ی شما که همان پنجره‌هایتان هستند، با کمی کمک از پرده‌ها می توانند زیباتر و شیک‌تر بشوند. هر بار که شما وارد پذیرایی خود می شوید، رنگ پرده پذیرایی اولین چیزی است که چشمان شما را به خود جلب می کند.

رنگ پرده پذیرایی رنگ غالبی است که در میزان رد شدن نور به درون پذیرایی نیز موثر است. بنابراین این رنگ را متناسب با میزان نوری که می خواهید وارد خانه شما شود، انتخاب کنید. اگر چه که هنگام انتخاب پرده پذیرایی به مواردی مانند جنس، طرح، بافت، طول و اندازه و… نیز باید توجه کافی داشته باشید.

زمانی که پرده پذیرایی خود را به عنوان آخرین مرحله از دکوراسیون خانه نصب کنید، همه چیز در جای خود قرار می گیرد و زیبایی خانه تکمیل می شود. امروزه دانشمندان و روان شناسانِ علاقه مند به رنگ شناسی، درهای جدیدی را به سمت سطح جدیدی از درک چگونگی تأثیر رنگ بر زندگی، احساسات، خلق و خو و… باز می کنند.

از آن جایی که یک خانه بدون پنجره، مانند خانه‌ای بدون زندگی است، بسیار مهم است که آن را چگونه دکوراسیون و تزیین کنید. بهتر است همواره رنگ پرده پذیرایی خود را متناسب با سایر وسایل مانند میلمان، فرش و… در نظر بگیرید. برای مثال رنگ مبلمان سورمه‌ای و یا آبی تیره با پرده‌ های طوسی ترکیب مناسبی به نظر می رسد.

راهنمای انتخاب رنگ پرده پذیرایی

 

رنگ شناسی هنگام انتخاب پرده پذیرایی

پیش از هر چیز، باید قبل از انتخاب رنگ پرده‌های خود، روی چند عنصر مهم تأکید کنیم که ممکن است به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که چه رنگ پرده پذیرایی برای خانه شما مناسب است. بنابراین یکی از مهم‌ترین مواردی که باید با آن شروع کنید، سبک اتاق به خصوص رنگ دیوارها، کف، فرش‌ها و مبلمان است. تنها یکی از این عناصر می تواند ستاره‌ی اتاق باشد در حالی که سایر عناصر باید در هماهنگی با آن قرار بگیرند.

اگر یک اتاق دارای رنگ‌های کاملاً مشخص و چشم نوازی در دیوارها، فرش یا اشیاء دیگر در پذیرایی شما است، بهتر است  رنگ پرده پذیرایی خود را به صورت خنثی انتخاب کنید. برعکس، اگر سایر عناصر اتاق رنگ‌هایی با درجات رنگی خنثی دارند، از پرده‌های رنگی جذاب استفاده کنید تا پذیرایی شما زنده شود. اکنون اجازه دهید به سراغ لیستی برویم که به شما می گوید که چه نوع رنگ پرده پذیرایی برای خانه شما مناسب است.

رنگ های گرم برای پرده پذیرایی

  • قهوه‌ای روشن: این رنگ یکی از معمول‌ترین رنگ‌هایی است که بسیاری از افراد از آن برای رنگ پرده پذیرایی خانه خود استفاده می کنند. رنگ قهوه‌ای روشن، باعث ایجاد فضای دنج و صمیمی می شود. همچنین این رنگ به افزایش تمرکز نیز کمک می کند، با این حال فراموش نکنید که پرده قهوه‌ای به درجات روشنی از وسایل دیگر نیز نیاز دارد، تا پذیرایی شما خسته کننده و کسل کننده به نظر نرسد.
  • رنگ قرمز: برای تحریک اشتها و افزایش انرژی هنگام انتخاب رنگ پرده پذیرایی مناسب است. همچنین این رنگ افراد را فعال‌تر می کند. بنابراین بهتر است که بدانید رنگ قرمز باعث پرخوری شده و یا به بیان زیادی از احساسات کمک کند.
  • رنگ نارنجی: پذیرش تغییرات را آسان‌تر می کند. احساس راحتی را ایجاد می کند که برای پذیرایی خانه شما بسیار مناسب است و همچنین انرژی زیادی را تأمین می کند. این رنگ را به راحتی می توانید به عنوان رنگ پرده پذیرایی خود انتخاب کرده و آن را در محلی که اعضای خانواده و یا مهمانان شما در آن جمع می شوند به عنوان پرده، نصب کنید.
  • رنگ زرد: نیز مانند نارنجی احساسی صمیمی و دوستانه برای پذیرایی شما ایجاد می کند. اگر می خواهید که مهمانان شما کاملاً احساس راحتی و آرامش بیشتری داشته باشند، با انتخاب رنگ پرده پذیرایی به رنگ زرد، این شرایط را برای آنان فراهم کنید.

پیشنهاد نویسنده: چه تخت خواب برای من مناسب است؟

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن چه رنگ پرده ای بخریم؟

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.