طراحی داخلی سرویس بهداشتی

تا چند سال گذشته صاحب خانه ها زیاد به سرویس بهداشتی و طراحی آن توجه نکرده و تمرکز خود را بر روی آن نمی گذاشتند. اما امروزه بعد از آشپزخانه، بدون شک سرویس بهداشتی از مهم ترین مکان هایی به شمار می رود که باعث بالا تر رفتن ارزش خانه می شود. اکنون سرویس بهداشتی هایی که کاربردی نبوده، فضایی خسته کننده داشته و دور از مفهوم زیبایی شناسی باشند، ترجیح داده نمی شوند.

 

پیشنهاد نویسنده: راهنمای خرید میز تلویزیون

 

به همین دلیل بسیاری از افراد شروع به تبدیل کردن سرویس بهداشتی خانه خود به مکانی راحت و زیبا کرده و آن را بازسازی می کنند. همین موضوع باعث شده است که ما در این مطلب به چند ایده کاربردی و پر طرفدار در طراحی سرویس بهداشتی بپردازیم. اگر شما نیز به دنبال ایده های تازه برای طراحی سرویس بهداشتی هستید با ما همراه باشید.

 

ایده های کاربردی برای طراحی سرویس بهداشتی

اگر از سرویس بهداشتی قدیمی خود خسته شده و می خواهید تغییری اساسی در طراحی آن ایجاد کنید، ابتدا کار را با مشخص کردن الویت های خود آغاز کنید. برای مثال سرویس بهداشتی ای می خواهید که نیاز های یک خانواده پر تعداد را برطرف کند و یا به دنبال مکانی آرامش بخش در این مکان هستید؟ در حمام از وان استفاده خواهید کرد یا دوش؟

ترجیح شما روشویی دو قلو است یا کمد های بیشتر؟ البته بخش مهمی از پاسخ این پرسش ها را  ابعاد سرویس بهداشتی موجود و میزان بودجه ای که در نظر دارید مشخص می کند. اما اگر بودجه کافی و فضایی که نیاز های شما را برطرف کند در اختیار دارید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که خواسته های خود را مشخص کنید.

برای بازسازی سرویس بهداشتی نیازی نیست که همیشه به تعمیرات بزرگ و اساسی دست بزنید. گاهی تنها با تعویض برخی المان های مشخص می توانید فضایی کاملا جدید به این مکان ببخشید. عملا می توان هر نوع محصولی را در حمام و دستشویی با تنوع در طراحی های مختلف به کار برد. چه بخواهید فضایی شیک داشته باشید و چه یک سرویس بهداشتی کلاسیک، در هر صورت یک راهنمای خوب در هنگام برنامه ریزی برای طراحی این مکان می تواند به شما کمک کند. این راهنما همان چیزی است که ما در این مطلب به شما ارايه خواهیم کرد.

طراحی داخلی سرویس بهداشتی

رنگ برای سرویس بهداشتی

یکی از سریع ترین راه ها برای تغییر ظاهر سرویس بهداشتی، تغییر دادن ظاهر دیوار های آن است. با استفاده  از رنگ می توانید دیوار ها و سقف سرویس بهداشتی را با ساده ترین و ارزان ترین روش تغییر دهید.

 

اگر تصمیم گرفتید که دیوار های سرویس بهداشتی را با استفاده از رنگ تغییر دهید، بعد از انتخاب رنگ، موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که دیوار هایی مات می خواهید یا براق… رنگ های براق بهترین نتیجه را در سرویس بهداشتی به همراه دارند، زیرا آب از روی آن راحت تر پاک شده و تمیز کردن آن ساده تر است.

 

کاغذ دیواری برای سرویس بهداشتی

اگر تازه با دنیای کاغذ دیواری آشنا شده و برای اولین بار می خواهید از این عنصر طراحی استفاده کنید، ممکن است کمی سخت باشد که تصمیم بگیرید کاغذ دیواری را برای کدام یک از اتاق های خانه به کار ببرید.

توصیه ما این است که دست از فکر کردن بردارید، زیرا ایده ای جالب برای شما داریم: کاغذ دیواری در سرویس بهداشتی! بر خلاف آن چه تصور می کنید، سرویس بهداشتی مکانی فوق العاده برای استفاده از کاغذ دیواری به شمار می رود. معمولا سرویس بهداشتی کوچک ترین مکان خانه بوده و مبلمان و پوشش های اضافه ای برای رقابت با طرح و رنگ کاغذ دیواری وجود ندارد. به همین دلیل می توانید کاغذ دیواری ای با هر طرح و رنگی که دوست دارید را در سرویس بهداشتی به راحتی به کار ببرید.

 

کمد برای سرویس بهداشتی های کوچک

کمد های کوچک سرویس بهداشتی، برای مکان های کوچک و باریک، روشی بسیار کاربردی برای استفاده بهینه از فضای موجود به شمار می روند. کابینت ها و کمد های سرویس بهداشتی امکانات اصلی ذخیره سازی را در این مکان ارائه می کنند. این عناصر بدون این که کارایی و فضای سرویس بهداشتی را از بین برده و یا محدود کنند، تمام فضا را به یکدیگر مرتبط می کنند.

امروزه تنوع بسیاری برای انتخاب کمد در سرویس بهداشتی های کوچک وجود دارد. به همین دلیل قبل از انتخاب از میان مدل های موجود، باید ابتدا سبک و جنسی که به دنبال آن هستید را مشخص کنید. در نهایت لازم است که مکانی که این کمد ها باید نصب شوند را تعیین کنید.

طراحی داخلی سرویس بهداشتی

قفسه های حمام برای نظم بخشیدن به سرویس بهداشتی

اگر سرویس بهداشتی کوچکی داشته باشید، بدون شک نظم بخشیدن به این مکان و ایجاد فضای کافی برای ذخیره سازی اشیاء یک چالش بزرگ خواهد بود. اما در واقع راه حل بسیار ساده است. با استفاده از قفسه های دیواری می توانید به راحتی بی نظمی را از بین برده و به فضای مرتب تری در سرویس بهداشتی دست پیدا کنید. قفسه های دیواری مخصوص سرویس بهداشتی را می توانید در تمام دیوار ها و گوشه کنار های این مکان به کار ببرید.

 

رنگ طلایی در سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی علاوه بر کاربردی بودن باید چشم نواز نیز باشد. در زیبایی این مکان، علاوه بر رنگ، درخشش نیز می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. رنگ هایی مانند طلایی، نقره ای و مسی، به سرویس بهداشتی زندگی بخشیده و زیبایی بیشتری را نسبت به رنگ های دیگر به نمایش می گذارند. به همین دلیل مانند تمام مکان های دیگر خانه، در سرویس بهداشتی نیز می توانید از درخشش رنگ طلایی بهره مند شوید.

 

طراحی سیاه و سفید سرویس بهداشتی

رنگ های سیاه و سفید ترکیبی هستند که همیشه به روز بوده و محبوبیت خود را حفظ می کنند. با وجود این که هر سال رنگ های مشخصی ترند می شوند، اما رنگ های سیاه و سفید هرگز از دنیای مد خارج نمی شوند. اگر شما نیز به دنیال سرویس بهداشتی ای هستید که همیشه زیبایی خود را حفظ کرده و هرگز از مد نیفتد، رنگ های سیاه و سفید را برای آن انتخاب کنید. به خصوص که این ترکیب رنگی با سبک های متفاوتی از جمله مدرن، کلاسیک، اسکاندیناوی و مینیمال نیز هماهنگی دارد.

 

سرویس بهداشتی رنگی

بهترین راه ایجاد فضایی زنده و پرانرژی در سرویس بهداشتی استفاده از رنگ است. برای این منظور به جای یک سرویس بهداشتی رنگارنگ، می توانید در عناصر مشخصی از رنگ ها استفاده کنید. این گونه سرویس بهداشتی هم مکانی قابل توجه خواهد بود و هم بسیار منظم و مرتب به نظر خواهد رسید. کابینت دستشویی، توالت فرنگی و یا اکسسوار ها انتخاب های رنگی مناسبی به شمار می روند.

طراحی داخلی سرویس بهداشتی

نور شمع در حمام

حمام در راس مکان هایی قرار دارد که در آن تمام خستگی های روز را از تن به در می کنیم. در واقع زمانی که وارد حمام می شوید باید حس ورود به فضایی آرامش بخش را داشته باشید.

برای این که حمام به مکانی آرامش بخش و راحت تبدیل شود می توانید از اکسسوار های متنوعی استفاده کنید. یکی از این اکسسوار های کاربرد، شمع است. البته شمع در دکوراسیون دستشویی نیز بسیار کارآمد و تاثیر گذار است. به همین دلیل می توانید با خیال راحت از این اکسسوار ساده در طراحی سرویس بهداشتی بهره مند شوید.

 

گیاهان در سرویس بهداشتی

اگر چه در تمام اتاق های خانه از پنجره های بزرگ استفاده می شود، اما معمولا سهم سرویس بهداشتی از این پنجره ها یا هیچ بوده و یا پنجره ای بسیار کوچک است که حتی خورشید از آن دیده نمی شود. در حالی که سرویس بهداشتی باید فضایی آرامش بخش و زیبا داشته باشد. شاید نتوانید ابعاد پنجره این مکان را تغییر داده و یا این که یک پنجره در آن ایجاد کنید، اما با استفاده از اکسسوار های متنوع می توانید فضایی فرح بخش تر و دلباز تر به این مکان ببخشید.

در چنین شرایطی، گل ها و گیاهان سبز ایده آل ترین گزینه و اکسسوار برای زیبایی بخشیدن به سرویس بهداشتی به شمار می روند. با انتخاب گیاهان مخصوص فضا های بسته که به نور کمتری نیاز دارند می توانید سرویس بهداشتی را به مکانی دلباز تر و زیبا تر تبدیل کنید.

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن طراحی داخلی سرویس بهداشتی

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.