شما اینجایید:

صفحه اصلی دکوراسیون اداری ۱۰ دکوراسیون اداری جذاب ۲۰۲۴ + عکس

۱۰ دکوراسیون اداری جذاب ۲۰۲۴ + عکس

دکوراسیون اداری فضای کاری مدرن ، دستخوش تحول قابل توجهی  شده است. شرکت ها در حال بازاندیشی و تغییر دکوراسیون دفاتر خود هستند . تا با اولویت های جدید مانند اهمیت انعطاف پذیری دکوراسیون  و همکاری  تا پایداری و سلامت کارکنان همسو شوند .

امروزه بیش از پیش ما شاهد روندهای نوظهور طراحی دکوراسیون اداری دفاتر کار هستیم . زیرا مشاغل فضاها را متناسب با نیازهای منحصر به فرد خود و کارکنانشان و فرهنگ  و اهداف شرکت ایجاد می کنند.

اگر به دنبال بازسازی  قسمت هایی از دکوراسیون اداری دفتر یا کل دفتر هستید، آگاهی از آخرین روند طراحی دفتر می تواند به شما کمک کند . تا فضای کاری ایجاد کنید که الهام بخش تیم شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد 10 سبک دکوراسیون اداری  برتر طراحی دفتر تجاری برای سال 2024 به ادامه مطلب مراجعه کنید.

1.بهینه سازی فضای اداری با استفاده از فضای مرده

استفاده از تمامی فضای اداری اهمیت فزاینده ای در دکوراسیون اداری در سال های اخیر پیدا کرده است. همه محیط های کاری  حاوی تعدادی “فضاهای بین” یا “فضاهای مرده” هستند. به راهروها، زیر پله‌ها و دیگر گوشه‌ها  فکر کنید که قبلاً برای هیچ هدفی مورد استفاده قرار نمی گرفته‌اند. یکی از رایج‌ترین گرایش‌های فعلی طراحی دکوراسیون اداری، استفاده مفید از این فضاهای غیر متعارف و به اصطلاح مرده است . از فضا های مرده می توان  در قالب غرفه‌های کوچک، مکان‌های ملاقات غیررسمی یا حتی برای درست کردن اتاقک های شخصی یک نفره به عنوان مناطق کاری کاربردی استفاده کرد.

2.طراحی برای رفاه محل کار به سبک مینیمال

رفاه در محل کار بسیار مهم است و در کنار نگرانی‌های رو به رشد سلامتی (استرس ناشی از کار و سلامت روان)  اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند. طراحی برای رفاه محیط کار احتمالاً با تشدید رقابت برای جذب و حفظ بهترین کارکنان اهمیت بیشتری پیدا می کند. بسیاری از شرکت‌ها در حال ایجاد محیط‌ های کاری با محوریت کارکنان با رفاه بیشتر  هستند.شما می توانید با بهره گیری از المان های سبک مینیمال  در دکوراسیون اداری مانند افزودن مبلمان های راحتی برای استراحت کارکنان ، فضایی با رنگ روشن و پر نور برای استراحت ، ورزش و..  بر کفیت رفاهی فضای اداری بی افزایید.

3.ارگونومی  در دکوراسیون اداری و بهبود نشستن های بی پایان

شواهد علمی بسیاری مبنی بر اثرات مضر نشستن طولانی مدت برای سلامتی وجود دارد. با ادامه روند تمایل کسب و کارها به سمت دکوراسیون اداری مبتنی برسلامت و رفاه در محل کار، ممکن است شاهد تغییرات اساسی در نحوه طراحی دفاتر باشیم.

برنامه های کاربردی در جهت بهبود نشستن های طولانی عبارتند از:

صندلی های اداری ارگونومیک که به فرد اجازه می دهدفرم طبیعی را به هنگام نشستن بر روی آن حفظ کند و به سمت داشتن وضعیت بدنی خوبتشویق می کنند.
میزهای نشسته ای که وضعیت بهتری را به هنگام نشستن پشت آن ها ایجاد می کنند و از فشارهای مکرر هنگام نشستن جلوگیری می کنند.
میزهای بلند برای تشویق جلسات ایستاده
مناطق پراکنده با صندلی های راحتی  برای اجتناب از کار خالص مبتنی بر میز
فضاهای اداری ترکیبی که حرکت را تشویق می کند و فشارهای تکراری را کاهش می دهد.

پیشنهاد نویسنده :راهنمای انتخاب صندلی اداری | ۴ ویژگی طلایی

 

4. استفاده از چند رنگ در طراحی دکوراسیون اداری

رنگ ها  می توانند تاثیر زیادی بر روی فضا کاری شما  بگذارند. در حالی که بسیاری از شرکت‌ها فقط از پالت برند خود استفاده می‌کنند، ما همیشه توصیه می‌کنیم رنگ‌های دیگری را نیز در نظر بگیرید که به طور ظریف نشان می‌دهند که فضاهای خاصی برای چه طراحی شده‌اند. به عنوان مثال، رنگ های ملایم تمرکز را بهبود می بخشند و رنگ های پر جنب و جوش، همکاری و خلاقیت را افزایش می دهند.

پیشنهاد نویسنده :اصول انتخاب رنگ برای دکوراسیون داخلی

5.طراحی دکوراسیون اداری مبتنی بر ساعت کاری منعطف

در واقع یکی از ویژگی های کلیدی محل کار مدرن منعطف بودن ساعت کاری است. باتوجه به اینکه کارکنان زمان بیشتری از روز خود را دور از فضای خانه ی خود می گذرانند و زمان بیشتری را در دفترکار می گذرانند، پاسخ طراحی محل کار به این روند، طراحی دکوراسیون اداری  مناطق و  مبلمان برای استراحت و مطابق با نیازهای آنها است. استراتژی‌های طراحی کاری انعطاف‌پذیر و ترکیبی شامل استفاده از فضاهای کاری چند منظوره، ایجاد مناطق کاری مشترک و انتخاب مبلمانی است که برای اهداف مختلف کاربردی می‌شوند. وجود محل های کار مشترک سازگار ، به تیم هایی با تعداد نفرات  مختلف اجازه می دهد تا در محل کار پیشرفت کنند.

ایجاد فضاهایی که به راحتی با نیازهای مختلف سازگار می شوند را می توان با انتخاب هوشمندانه مبلمان پشتیبانی کرد، به عنوان مثال، صندلی ها و میزهایی که به راحتی قابل جابجایی و تنظیم مجدد هستند، یا قفسه هایی که به راحتی می توانند یک تقسیم کننده ایجاد کنند و مناطق مدنظر را در یک محیط اداری با پلان باز ایجاد کنند.

6.فناوری در محیط کار

دفتر کار با دکوراسیون اداری مدرن برای رقابتی ماندن، دستیابی به کارایی و بهبود بهره وری کارکنان، به شدت به فناوری تکیه کرده است. فناوری به محیط های کاری اجازه می دهد تا فرآیندهای عملیاتی و فعالیت های روزانه را خودکار و منطقی کنند. کارمندان را قادر می سازد کارهای ضروری را حتی در خارج از دفتر انجام دهند و همچنین با همکاران در تماس باشند.

7.راحتی خانه در محل کار

همانطور که دکوراسیون اداری  محل کار تکامل می یابد. ما شروع به استفاده گسترده تر از عناصر خانه می کنیم. از لامپ‌های راحت برای نشستن و خوابیدن گرفته تا اتاق‌های استراحت، مکان‌هایی برای نوشیدن  چای و افزودن گیاهان در فضاهای اداری ،ایجاد محیطی گرم در خانه با مبل ها، صندلی ها و میزهای رنگارنگ به کارکنان و بازدیدکنندگان کمک می کند تا آرامش بیشتری   داشته باشند. این به نوبه خود باعث افزایش بهره وری و اجازه به کارکنان برای داشتن خلاقیت بیش تر در انجام وظایف خود می شود.

پیشنهاد نویسنده :اهمیت گیاهان در دکوراسیون اداری

8.تمرکز بر سلامت و تندرستی

سترس ناشی از محل کار بزرگترین مشکل مرتبط با سلامتی است که کارکنان با آن مواجه هستند و در نتیجه، آنها در تلاش هستند تا محیط کاری آرام‌تر و سالم‌تری برای همه ایجاد کنند.

چیزی که بیش تر در طراحی دکوراسیون اداری  توجه می شود ، این است که شرکت‌ها کارکنان را تشویق می‌کنند تا از جای خود بلند شوند و در محل کار حرکت کنند . به همین دلیل راه‌حل‌های مانند میز کارهای ایستاده  ، برگزاری جلسات ایستاده که ثابت شده کوتاه‌تر و در عین حال کارآمدتر هستند در بین صاحبان کسب و کارها  رواج می یابد.

9.طراحی دفتر مبتنی بر شواهد

با توجه به بالا بودن هزینه اجاره فضای اداری، بسیاری از سازمان‌ها برای کمک به تصمیم‌گیری‌ها از یک رویکرد طراحی دفتر مبتنی بر شواهد استفاده می‌کنند، مانند تعداد فضاهای کاری، محل قرارگیری مناطق مشارکتی، و فضای کلی مورد نیاز قبل از جابجایی دفتر یا پس از بازگشت. برای کار در یک محیط اداری ترکیبی تر.

این رویکرد طراحی دکوراسیون اداری  دفتر مبتنی بر شواهد همچنین به معنای تغییرات در مدیریت پروژه است. مشاوران و طراحان باید از طریق کارگاه‌های آموزشی، مطالعات بهره‌برداری و تحلیل‌های مشاهده‌ای با کارکنان و ذینفعان تعامل بیشتری داشته باشند تا تعیین کنند هر محل کار آینده چه چیزی را باید ارائه دهد. از این کانال های مختلف، شواهدی جمع آوری می شود . و به نوبه خود برای تأثیرگذاری بر طراحی استفاده می شود تا بتوان  با دکوراسیون اداری مناسب بهره برداری از فضا را بهینه کرد.

 

10.ایجاد فضاهای آرام

با تمام مزایای دفاتر با طرح باز، چالش هایی نیز وجود دارد. یک راه حل محبوب برای سرو صدای  ایجاد شده در دفاتر پلان باز، غلاف ها و غرفه های آکوستیک است. آنها اجازه می دهند تا جلسات یک به یک و جلسات تیمی را برگزار کنند، در حالی که “مناطق آرام” را برای خلاقیت و آرامش فراهم می کنند. برخلاف استفاده سنتی از اطاقک ها و جداکننده های اتاق شیشه ای، غلاف ها و غرفه های کوچک جلسات نیازی به مجوز برنامه ریزی ندارند. غلاف ها در شکل ها و اندازه های مختلف برای اهداف مختلف وجود دارند.در نهایت، آنها به نیروی کار شادتر و مولدتر در فضایی با تقسیمات سخت تر دست می یابند.

کلام آخر

انتخاب بهترین سبک دکوراسیون اداری برای محیط کار به عوامل مختلفی مانند نیاز کارمندان ، هدف کاری مجموعه ، سلیقه کارفرما و.. بستگی دارد . برای بهره برداری بهتر از فضا بهتر است با مشاوران خربه در این زمینه مشورت های لازم را انجام دهید تا با کم ترین صرف زمان و هزینه بیش ترین استفاده را داشته باشید.  نمونه هایی از پروژه های انجام شده توسط تیم ما بر روی سایت دکوریار  موجود است . شما می توانید  برای مشاهده به آن جا مراجعه کنید.

چه جنس مبل اداری بیشترین ماندگاری و کارکرد را داره؟

معمولا مبل اداری با جنس چرم انتخاب مناسبی است . چرا که گرد و خاک و آلودگی را به خود جذب نمی کند و تمیز کردن آن راحت است و به فضا نمای بهتری می دهد.

چه نوع نورپردازی کمترین هزینه برق مصرفی را دارد؟

لامپ های ال ای دی نسبت به لامپ های فلوروسنت قیمت گران تری دارند ولی مصرف برق کمتر و ماندگاری بیش تری را دارا می باشند.

چه مدل میزی مناسب فضای کار کوچک است ؟

بهتر است به سراغ میزهایی به شکل مستطیل و مربع بروید و از خرید میزهای دایره ای خود داری کنید.

صندلی اداری دست دوم یا نو؟

خرید صندلی اداری دست دوم درست است ارزان تر است ولی معایبی مانند تغیر فرم فوم و تخته به کار رفته ، احتیاج به تعمیر بعد از مدتی و نداشتن گارانتی داشته باشد که در مجموع هزینه ی بیش تری از خرید یک صندلی نو را به جا می گذارد .

 

 

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.