دکوراسیون اتاق دو قلو

طراحی دکوراسیون اتاق دو قلو کار نسبتا دشواری است و بهتر است شما با توجه به جنسیت فرزندان خود دکوراسیون داخلی مناسب و کاربردی را برای طراحی داخلی اتاق خواب آن ها انتخاب کنید.

در ادامه ایده هایی برای طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان دوقلو را عنوان خواهیم کرد که امیدواریم این دکوراسیون های داخلی مورد توجه تان قرار بگیرند. بنا به آمارهای ارائه شده در سال 2014 در کشور آمریکا، حدود دو سوم کودکانی که در خانواده هایی با بیش از یک فرزند متولد می شوند، اتاق خواب مشترکی با خواهر و برادرانشان دارند. این مساله در کشور ایران که در بسیاری از نقاط شهری تراکم جمعیت بالاتری دارد، می تواند خیلی بیشتر هم باشد.

دکوراسیون اتاق

طراحی دکوراسیون اتاق دو قلو

برای طراحی دکوراسیون اتاق دو قلو بهتر است از نظر و سلیقه شخصی فرزندان تان استفاده کنید و اتاق آن ها را به گونه ای طراحی کنید که دکوراسیونی شیک و زیبایی داشته باشد و فرزندان تان احساس آرامش بیشتری را در فضای اتاق خواب شان داشته باشند.

اینکه هر کودکی دلش بخواهد یک اتاق خواب مجزا داشته باشد ، چه برای دوقلوها و چه کودکان غیر همسن، این علاقه مندی به استقلال و حریم شخصی، خیلی طبیعی و معمولی است و شاید این روزها به ندرت کودکانی باشند که دلشان اتاق های مشترک بخواهد. اما بهرحال همیشه امکان یا تمایل اختصاص یک اتاق به هر یک از فرزندان خانواده نیست و خصوصا در شهرهای بزرگ ممکن است اغلب خانواده ها دو یا حتی سه کودک را در یک اتاق مشترک جای دهند.

گفتیم که بنا به آمارهای ارائه شده در سال ۲۰۱۴ در کشور آمریکا، حدود دو سوم کودکانی که در خانواده هایی با بیش از یک فرزند متولد می شوند، اتاق خواب مشترکی با خواهر و برادرانشان دارند. این مساله در کشور ایران که در بسیاری از نقاط شهری تراکم جمعیت بالاتری دارد، می تواند خیلی بیشتر هم باشد.

اتاق های مشترک به کودکان کمک می کند که همدلی و اشتراک منصفانه با یکدیگر را بیاموزند و از سنین پایین سازش با سایر افراد را تمرین کنند. بسیاری از کودکان خصوصا در سنین پایین از حضور خواهر و برادر در اتاق خودشان احساس امنیت بیشتری داشته و خواب راحتی را تجربه می کنند و البته احتمال اینکه کودکانی که در یک اتاق با هم زندگی می کنند تیم شده و در بزرگسالی هم دوستان ارزشمندی باشند، بیشتر است.

دکوراسیون اتاق

دکوراسیون داخلی اتاق نوجوان دخترانه دوقلو

  • برای دیزاین داخلی اتاق نوجوان دخترانه بهتر است ابتدا وسایل اتاق خواب نظیر سرویس خواب و پرده و فرش و وسایل تزیینی را تهیه کنید سپس وسایل را به شیوه ای کاربردی در فضای اتاق خواب بچینید. تخت خواب به دلیل اینکه فضای زیادی از اتاق خواب را اشغال می کند بهتر است در مکانی مناسب قرار داده شود و با توجه به اینکه در فضای دکوراسیون اتاق خواب دوقلو از دو تخت خواب استفاده می شود باید تخت خواب ها را به صورتی در فضای اتاق خواب قرار دهید که ظاهر اتاق نامرتب و دلگیر به نظر نرسد. اگر فضای اتاق خواب کوچک است می توانید تخت خواب ها را به یکدیگر بچسبانید همچنین می توانید تخت خواب ها را در امتداد یکدیگر و یا روبروی یکدیگر قرار دهید.
  • دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دکوراسیون زیبا و شیک اتاق خواب دخترانه دکوراسیون زیبا و شیک اتاق خواب دکوراسیون زیبا و شیک اتاق خواب دکوراسیون زیبا و شیک اتاق خواب دکوراسیون رنگی اتاق خواب طراحی داخلی اتاق خواب نوجوان
  • داشتن تقارن و تناسب در هنگام تزیین اتاق خواب از دیگر نکاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد و سعی کنید از وسایل تزیینی و جانبی زیاد در فضای اتاق نوجوانان دوقلو استفاده نکنید.
  • انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه یکی دیگر از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه ای ویژه داشته باشید شما می توانید برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه از رنگ هایی نظیر صورتی و سفید و گلبهی و قرمز و … استفاده کنید. اگر فضای اتاق خواب فرزندان شما کوچک است بهتر است از رنگ های روشن برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک دخترانه استفاده کنید و اگر فضای اتاق خواب فرزندان شما بزرگ است بهتر است در صورت تمایل برای مدرن تر به نظر رسیدن فضای اتاق خواب از ترکیب رنگ های روشن و تیره استفاده کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: چگونه یک تشک مناسب انتخاب کنیم؟

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن دکوراسیون اتاق دو قلو

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.