رنگ مناسب برای اتاق دخترانه

دکوراسیون اتاق دخترانه در ایجاد آرامش و تقویت روحیه ساکنان خانه اهمیت فوق العاده‌ای دارد و وقتی صحبت از دختر خانواده می‌شود این اهمیت صد چندان خواهد شد. دخترها روحیه حساس و لطیفی دارند و به دکوراسیون اتاق خواب خود اهمیت خاصی می‌دهند. به همین دلیل در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه اصول زیادی باید مورد توجه قرار گیرد. آنچه در دکوراسیون اتاق خواب بزرگ‌سال یا در طراحی دکوراسیون اتاق دختران جوان و نوجوان در نظر گرفته می‌شود به طور مستقیم بر روحیات آن‌ها تأثیر می‌گذارد. پس با ما همراه شوید تا با نکاتی در مورد جدیدترین انواع طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه آشنا شوید.

 

نقش رنگ در طراحی دکوراسیون

نقش رنگ در دکوراسیون تمام نقاط منزل را نمی‌توان نادیده گرفت. هر رنگی تأثیر روحی خاصی بر افراد می‌گذارد. این مسئله در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه هم رنگ نقش مهمی بازی می‌کند. انتخاب رنگ به سلیقه افراد هم بستگی دارد ولی بد نیست تا کلیتی در مورد انتخاب رنگ بدانیم. صورتی رنگ بسیار ملیحی است که با سلیقه دختران سازگار است ولی دقت داشته باشید که استفاده از صورتی و سفید در دکوراسیون بعد از مدتی باعث خستگی و دل‌زدگی می‌شود.

از رنگ صورتی با ترکیب رنگ‌های دیگر استفاده کنید. ترکیب سبز روشن و صورتی برای دکوراسیون اتاق‌خواب جوان و ترکیب صورتی، سیاه و طلایی برای دکوراسیون اتاق‌خواب بزرگسال و لوکس می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند. نارنجی هم رنگ جذابی است به خصوص اگر در ترکیب با سبز تیره استفاده شود. استفاده از رنگ مشکی در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه بیشتر رایج است ولی کاربرد آن با طلایی و نوعی جذابیت برای دکوراسیون اتاق خواب دختران بزرگسال به وجود می‌آورد.

بنفش‌های تیره و آبی همراه با دیوارهای سفید یا کرم، فضایی آرامش‌بخش و زیبا برایتان به همراه خواهد داشت. در صورتی که تمایل به انتخاب یک فضای پیچیده برای دکوراسیون اتاق‌خواب دخترتان دارید می‌توانید از رنگ‌های سیاه و سفید، سفید و خاکستری، به همراه رگه‌هایی از صورتی، بنفش یا آبی نیز بهره ببرید.

تزئین دیوار در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال و نوجوان

برای جذابیت بیشتر اتاق‌خواب، تزیین دیوار تأثیر زیادی بر حال و هوا خواهد داشت. استفاده قاب عکس، وسایل تزئینی، استیکرهای دیواری، آینه‌های طرح دار و … باعث چشم‌نواز شدن دکوراسیون اتاق ساده خواهند شد. از آینه‌های ساده یا طرح دار بزرگ برای بزرگ‌تر نشان دادن اتاق نیز می‌توانید استفاده کنید. شلف‌هایی روی دیوار اتاق خواب نصب کنید و مجسمه، عروسک کودک یا قاب عکس و کتاب روی آن قرار دهید. استفاده از گل‌ها باعث به وجود آمدن نشاط در روحیه دخترانه خواهد شد. از وسایلی مانند نردبان یا قفسه‌های قدیمی نیز می‌توان برای زیباتر شدن چیدمان استفاده کرد.

طرح های فانتزی دکوراسیون اتاق دخترانه

گاهی استفاده از کاغذ دیواری‌های طرح دار و گل‌گلی دخترانه هم به دکوراسیون جلوه‌ای خاص می‌بخشد. کاغذ دیواری‌های سه بعدی یا پوسترهای دیواری مختلفی بسته به سلیقه‌های مختلف در بازار وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها در دکوراسیون  استفاده کنید.

 

نورپردازی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

نور مسئله‌ای است که در طراحی دکوراسیون همه گروه‌های سنی باید به آن توجه کرد. اگر اتاق خواب پنجره‌ای نورگیر و مناسب دارد سعی کنید از پرده‌های روشن یا با قابلیت باز و بسته شدن آسان استفاده کنید تا نور طبیعی به اتاق وارد شود. اگر تنوع را می پسندید و تا الآن از پرده‌های ساده استفاده می‌کردید وقت آن رسیده است که پرده‌های رنگین کمانی را جایگزین آن کنید و از جادوی نور رنگارنگ لذت ببرید.

در صورت لزوم می‌توانید از نور‌های مصنوعی برای اتاق خواب استفاده کنید. آباژورها و لوسترهای دخترانه زیادی در تناژ سرد مانند طوسی و آبی یا گرم مانند صورتی و بنفش در بازار وجود دارند که می‌توانند انتخاب مناسبی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه باشند.

پیشنهاد نویسنده: رنگ های سرد در خانه

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن رنگ مناسب برای اتاق دخترانه

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.