همه چیز درمورد سبک دکوراسیون انتقالی یا ترنزیشنال

انتقال به معنای حرکت از یک مکان یا چیز دیگری به مکان دیگر است. اما منظور از دکوراسیون انتقالی چیست؟ با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این سبک بدانیم.

 

ویژگی های سبک دکوراسیون انتقالی

همان طور که از نامش پیداست انتقال سبک سنتی به مدرن است ترکیبی از ویژگی های سبک دکوراسیون سنتی و مدرن می باشد. به زبان دیگر می توان گفت دکوراسیون انتقالی، نوع کلاسیک تر شده سبک مدرن و یا نوع جوان تر شده سبک سنتی می باشد. در واقع طراحی انتقالی منعکس کننده ی ترکیب دو سبک در یک فضا و در نتیجه یک طراحی منسجم می باشد.

 

پیشنهاد دکوریار: همه چیز درمورد سبک دکوراسیون امروزی

دکوراسیون انتقالی

برخی از ما نمی توانیم ما بین سبک مدرن و سبک سنتی یکی را به قطع انتخاب کنیم و برخی از ویژگی های سبک مدرن و برخی ویژگی های سبک سنتی را به طور جدا می پسندیم یا این که خانه ای سنتی داریم و نمی‌خواهیم تمام وسایل خانه را برای رسیدن به سبکی جدید تعویض کنیم، تنها می خواهیم با اضافه کردن المان های مدرن خانه را کمی از سبک سنتی خارج کنیم و نمایی مدرن به آن ببخشیم. در این صورت بهترین تصمیم ترکیب سبک های معماری است.

 

سبک دکوراسیون انتقالی یا ترانزیشنال چیست؟

طراحی انتقالی ترکیبی مدرن از کلاسیک و مدرن است. شما می توانید در مورد آن به سادگی یک انتخاب جدید در مورد یک کلاسیک قدیمی یا یک نسخه جوانتر از طراحی سنتی فکر کنید. این امر به ویژه در بین نسل هزاره بسیار محبوب است، زیرا آنها می خواهند سبک خود را ایجاد کنند. در این سبک از مبلمان و اثاثیه این دو سبک، برای دیزاین و چیدمان فضای خانه استفاده می شود.

شاید فکر کنید که تنوع عناصر دکوراسیون این دو سبک در کنار هم، جلوه ای نامتناسب در خانه به وجود آورد ولی با رعایت اصول سبک انتقالی، یک محیط یکپارچه و آرامش بخش در آن ایجاد خواهد شد.

قبل از هرچیز می توان این سبک را در یک جمله خلاصه کرد : ترکیب مدرن و کلاسیک به هر شکلی که سلیقه ی شما می پسندد. دوم این که حس انتقالی از سبک ترانزیشنال حس آرامش، پاکیزگی و صمیمیت است. پس در طراحی های خود سعی کنید بتوانید این احساس ها را انتقال دهید. اما برخی از ویژگی ها را با هم مرور کنیم.

 

ویژگی های سبک انتقالی

دکوراسیون انتقالی

رنگ ها

به خوبی می دانیم که سبک مدرن از رنگ های سرد و خنثی استفاده می کند و سبک کلاسیک از رنگ های گرم و تیره اما ترکیب این ها چه چیزی را می تواند بیافریند؟ رنگ های قالب در سبک انتقالی رنگ های خنثی،مات، روشن و پاستیلی مانند: بژ، قهوه ای روشن، سفید مایل به خاکستری، سفید عاجی، کرم، خاکی، وانیلی و خاکستری مایل به قهوه ای است. اما شما می توانید یک تضاد اصولی و زیبا برای با رنگ های کلاسیک اما به صورت جزئی تر به وجود بیاورید.

 

چیدمان

طراحی انتقالی باید بتواند فضایی منسجم و یکپارچه ای را در فضای داخل خانه به وجود می آورد. این سبک به علت آزادی عمل و عدم محدودیتی که در انتخاب مبلمان و دکوریجات مدرن و سنتی در کنار هم دارد، طرافداران بسیاری دارد پس بهتر است مبلمان در منطقه مرکزی قرار دهید تا احساس راحتی و خوش آمد گویی به میهمان ها می دهد. سعی کنید برای وسایل تزئینی به جای استفاده از وسایل ریز با تعداد زیاد از وسایل بزرگ اما با تعداد محدود استفاده کنید برای مثال استفاده از یک قاب بزرگ با طراحی مدرن می تواند بسیار موثر تر از چند قاب کوچک بر دیوار خانه این سبک را توصیف کند.

اگر فضای خانه ی شما خیلی ساده و خنثی است می توانید از فرش ها، پتو ها، روکش مبل با زمینه ی همرنگ با خانه اما با طرح های برجسته و رنگ هایی با جلوه ی بیشتر و البته رنگ هایی که مکمل همدیگر اند استفاده کنید. اما دقت کنید در انتخاب خودتان زیاده روی نکنید زیرا هدف این سبک نگه داشتن تعادل ما بین سبک مدرن و کلاسیک است.

برای مثال برای پرده های خانه می توانید از پرده های ساده اما چین دار استفاده کنید که نه از سادگی مدرن استقبال کنید و نه از زرق و برق کلاسیک. دکوریجات شما می تواند در ابعاد کلاسیک اما طرح های مدرن باشد. سعی کنید که طراحی شما باعث راحتی شود و چشم را گیج نکند.

 

متریال مورد استفاده

عناصر ارگانیک مانند چوب، سنگ، چرم و گرانیت برای این سبک بسیار مناسب است. همچنین می توانید از پتوهای گل برجسته، کوسن های مخملی راه راه و فرش طرح دار نیز در این نوع دکوراسیون استفاده کنید. انتقالی هنر مخلوط کردن است.

شما می توانید از ترکیب اجزای سنتی و مدن استفاده کنید. برای مثال میز مدرن اما روکش های سنتی یا میز های مدرن اما با لوسترهای سنتی و یا برعکس یا برای مثال کابینت های کلاسیک آشپزخانه و استفاده از چراغ های آویز معاصر را روی جزیره خود. فلز ها از اجزایی هستند که در دو سبک استفاده می شوند. پس می توانید از وسایل فلزی به راحتی استفاده کنید.

انتخاب فرش یا کفپوش خانه ی شما می تواند متناسب با سبک باقی خانه باشد. یعنی اگر از دکور سنتی استفاده می کنید بهتر است فرش شما از رنگ ها و طرح های خنثی طبیعت کند و اگر خانه ی شما سبکی مردن دارد می توانید از فرش ها با جلوه ی بیشتری استفاده کنید.

دکوراسیون انتقالی

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن همه چیز درمورد سبک دکوراسیون انتقالی یا ترنزیشنال

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.