همه چیز درمورد سبک دکوراسیون سنتی غربی

دلایلی دوری اغلب افراد از سبک دکوراسیون سنتی غربی این است که آن را خسته کننده، قابل پیش بینی و محافظه کارانه می دانند، اما باید توجه داشته باشید که برخی وجوه طراحی سنتی واقعا جذاب و جالب توجه است و این سبک حسی دنج و راحت دارد. این سبک اشیا و لوازم آنتیکی را در خود جای داده است، که واقعا برای شما جذابیت خواهند داشت. در این مطلب ما به شما خواهیم گفت که سبک دکوراسیون سنتی غربی چه ویژگی ها و جزئیاتی دارد.

نشانه های این سبک برگرفته از اشیای قدیمی، عتیقه جات و تاریخی است

سبک دکوراسیون سنتی از قرن ۱۸ و ۱۹ الهام گرفته شده است و درست مطابق نام آن از سنت ها نشات گرفته است. نشانه های این سبک برگرفته از اشیای قدیمی، عتیقه جات و تاریخی است.

مبلمان، نقش و نگارها و المان هایی که می توانند متعلق به منطقه انگلستان، فرانسه و یا حتی خاور دور باشند. «ارین گیتس» طراح داخلی سبک ها و قطعات سنتی را برگرفته از مواد و رنگ های طبیعی می داند. مبل ها مطابق با فضا انتخاب می شوند، تقارن بر همه جا حاکم است و تک تک اجزا با یکدیگر مرتبط اند.

 

دکوراسیون سنتی غربی سبکی سرشار از هماهنگی و نظم

ممکن است نظم و هماهنگی طراحی های سنتی به نظرتان کسل کننده باشند، اما دلیل بسیار مهم این نظم، آرامشی است که در پی آن ایجاد می شود. مبل ها مطابق با فضا انتخاب می شوند، تقارن بر همه جا حاکم است و تک تک اجزا با یکدیگر مرتبط اند. بی نظمی و هرج و مرج با طراحی سنتی هم خوانی ندارد.

 

پالت ها اغلب می توانند پررنگ و اشباع و یا کمرنگ و ملایم باشند

در طراحی سنتی اکثر اوقات دیوارها رنگ خنثی، سه رنگ بژ، کرم و یارنگ عاج دارند. اما رنگ ها جایگاه خودشان را در این سبک دکوراسیون دارند. آثارهنری، پارچه ها و وسایل تزیینی به فضاهای مختلف رنگ می دهند.

رنگ نگین های تیره جواهرات و فلزات مختلف در این سبک مورد استفاده قرار می گیرند. قرمز، قهوه ای، سبز و  چوب های با رنگ های تیره رنگ های مخصوص این سبک هستند. پالت ها اغلب می توانند پررنگ و اشباع و یا کمرنگ و ملایم باشند. اغلب پذیرا و خوشایندند و گرافیکی و پرهرج و مرج نیستند. رنگ های پررنگ و اشباع اغلب در تابلوها، آثار هنری و تزیینات فضا مورد استفاده قرار می گیرند. و اگر از رنگ های تیره برای دیوارها استفاده شود، آن دیوار، نقطه کانونی محیط خواهد بود.

مبلمان سنتی سلطنتی در دکوراسیون سنتی غربی

نجاری و تولید حرفه ای و استحکام فوق العاده، از ویژگی های مبلمان به سبک سنتی است. از آنجایی که طراحی دکوراسیون به سبک سنتی به صورت عمده برگرفته از انگلستان و اروپا در قرن ۱۸ و ۱۹ است، مبلمان سلطنتی تاثیر بسیاری در این دوره گذاشته اند. مبل هایی سنگین و پر تزیین با خطوط منحنی و نرم، که پایه های جلوی آنها اغلب شبیه پاهای حیوانات است، مبل ها دکمه دوزی شده و چوب ها منبت کاری شده اند.

یکی از مبلمان معروف این دوره، صندلی کویین آن است. این صندلی راحتی با خطوط منحنی و تزیینات کم، نشیمنی نرم دارد و پایه های آن از نوع کابریول (Cabriole Legs) است. از دیگر مبلمان محبوب این دوره مبلمان بالدار  (Wingback)است. این مبل پشتی و دسته روکش شده دارد و پایه های آن چوبی است. اگرچه از این مبل ها در طراحی دکوراسیون مدرن اواسط قرن بیستم دیده می شود، اما در واقع در اصل مربوط به دکوراسیون سنتی است. متریال های طبیعی مانند چوب در رنگ های عمیق و پررنگ مورد استفاده قرار می گیرند.

امروزه می توان انواع جدید مبلمان های این سبک را در اکثر فروشگاهها یافت. این مبل ها اغلب به تقلید از نسخه های اصلی ساخته می شوند. چوب هایی که در سبک دکوراسیون سنتی غربی مورد استفاده قرار می گیرند، اغلب پررنگ هستند. رایج ترین آنها چوب افرا، چوب ماهگونی و چوب گیلاس است. این چوب ها اغلب لاکی رنگ می شوند و منبت کاری شده اند تا احساسی از لوکس بودن و ظرافت با خود به همراه داشته باشند. علاوه بر این ، چوب در کف فضاهای طراحی شده به سبک سنتی نیزگنجانده شده است.

 

مدل های معروف مبلمان به سبک سنتی غربی

سه سبک مبلمان خاص برای فضاهای سنتی طراحی داخلی طراحی شده اند که بیشتر مورد توجه هستند. این سه سبک، چپیندل (Chippendale)، کویین آن (Queen Anne) و شریتون (Sheraton) نام دارند.

صندلی های به سبک کویین آن، خطوط منحنی دارند، پشتی صندلی ها شبیه به ویولن است و پایه های آن به شکل برجسته و منبت کاری شده اند. صندلی های چپیندل شباهت زیادی به صندلی های کویین آن دارند با این تفاوت که خطوط چپیندل صاف تراست و تزیینات هنری بیشتری دارد. صندلی شرایتون نیز پایه هایی متفاوت و مخروطی شکل دارد.

 

جزئیات سبک سنتی غربی

در این سبک سنتی غربی به دلیل اینکه نظم و انضباط ضروری است، این جزئیات هستند که به محیط شخصیت می دهند و اغلب از جزئیاتی استفاده می شود که ماهیتی پیچیده دارند. جاشمعی ها، گلدان ها، لوسترها و اینه ها و مجسمه ها، از متریال های مختلف لوکس مانند چینی، نقره و طلا معمولا در اندازه های بزرگ انتخاب می شوند.

علاوه بر اینها جزئیات معمارانه نیز در ابزارهای گچ کاری بر روی سقف، دیوارها و ستونهای خانه ها، برش های روی پنل های چوبی و کابینت های توکار و قوس ها به کار می روند. اینها بدون آنکه بیش از اندازه جلب توجه کنند، به اتاق ظاهری زیبا می بخشند. چیدمان در طراحی داخلی اتاق های به سبک سنتی غربی اغلب حول یک نقطه کانونی مانند شومینه و یا یک تابلونقاشی رنگ روغن صورت می گیرد.

پیشنهاد نویسنده: همه چیز درمورد سبک دکوراسیون مدرن

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن همه چیز درمورد سبک دکوراسیون سنتی غربی

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.