اتاق خواب آرامش‌ بخش

اتاق خواب آرامش‌ بخش | به همان اندازه که کیفیت تخت خواب در حال روحی ما تاثیر گذار است، طراحی اتاق خواب نیز از اهمیت مشابهی برخوردار است. به همین دلیل باید اتاق خواب خود را به گونه‌ای دکوراسیون کنید که آرامش و راحتی را با خود به همراه داشته باشد. با ما همراه باشید تا با نکات اتاق خواب آرامش‌ بخش آشنا شوید.

 

پوشش مات برای پنجره‌های اتاق خواب

برای پنجره‌های اتاق خواب آرامش بخش از پوشش‌های مات و تیره استفاده کنید. بدن شما نیاز دارد تا خودش را هنگامی که خواب هستید بازسازی کند که تاریکی، لازمه‌ انجام دادن این کار به طور موثر است. گزینه‌های زیادی برای رنگ‌های تیره و مات وجود دارند که می‌توانند نور را به اندازه‌ کافی فیلتر کنند.

پالت رنگ آرامش بخش اتاق خواب

در حالی که بسیاری از افراد رنگ‌های گرم‌ را نسبت به سرد ترجیح می‌دهند اما رنگ‌های سردتر انتخاب بهتری هستند و آن به دلیل تاثیر آرامش بخش آن‌هاست. آبی، یاسی و رنگ‌های خاکستری سرد، حس آرامش و استراحت را تلقین می‌کنند. در حالی که رنگ‌های گرم می‌توانند اغلب حس انرژی و نشاط را القا کنند که ممکن است این حس شما را در طول شب بیدار نگه دارد.

 

موقعیت درست تخت خواب‌ها اتاق خواب

مهم است که تخت خواب را تا جای ممکن از دور از درب اتاق قرار دهید. در عین حال اطمینان یابید که درب از موقعیت خواب قابل مشاهده باشد. با این حال اگر پنجره‌ای در اتاق وجود داشته باشد، باید قادر باشید تا هم درب و هم پنجره را هم‌زمان از روی تخت ببینید.

 

استفاده از دکور کوچک اتاق خواب

استفاده از یک بخش دکوری مانند تصویر زیر فضای اتاق شما را تغییر می‌دهد. یک دکور جالب و جذاب در اطراف تخت، باعث فاصله گرفتن ذهن شما از افکار روزمره خواهد شد.

 

روشنایی قابل تنظیم اتاق خواب

یکی از نکات کلیدی در طراحی اتاق خواب آرامش‌ بخش انتخاب سیستم نورپردازی ملایمی است که فضایی آرام و راحت را در اختیار شما قرار دهد. بدون شک زیر یک نور سفید فلورسنت نمی‌توان آرامش را تجربه کرد. روشنایی کنار بالین‌ها بسیار مهم است. نور تسکین دهنده و ملایم، برای یک اتاق خواب آرامش بخش، ایده آل است. داشتن وسایل روشنایی با یک تارکننده‌ی نور، به شما اجازه می‌دهد که میزان روشنایی را تنظیم کنید.

 

 

آثار هنری در اتاق خواب آرامش بخش

برای حفظ تم در اتاق خواب آرامش بخش و ساکت محیط اتاق خواب، باید نوعی از آثار هنری را انتخاب کنید که همان حس را القا می‌کنند. آثار هنری خود را هوشمندانه انتخاب کنید و آن‌ها را در اتاق خواب آرامش بخش خود پراکنده کنید. فراموش نکنید که نباید آن‌ها موجب حواس پرتی شوند.

 

محل قرارگیری اتاق خواب آرامش بخش

اگر در خانه شما بیشتر از یک اتاق وجود دارد، اتاقی را که در خلوت‌ترین بخش خانه قرار دارد را به عنوان اتاق خواب خود انتخاب کنید. سعی کنید تا جای ممکن ارتباط اتاق خواب آرامش بخش را با سر و صداهای بیرون را از بین ببرید. به همین منظور اتاقی را انتخاب کنید که بیشترین فاصله را با اتاق نشیمن و آشپزخانه داشته باشد.

بخش‌های جنوبی و یا شرقی برای اتاق خواب

برای این که اتاق خواب شما دارای نور کافی باشد، باید نور طبیعی روز به اندازه کافی وارد اتاق شود. به همین دلیل بهتر است اتاقی را  انتخاب کنید که در قسمت شرقی و یا جنوبی خانه قرار داشته باشد. این‌گونه می توانید از نور روز به خوبی بهره ببرید.

 

سبک دکوراسیون داخلی مورد نظر خود را در اتاق خواب به نمایش بگذارید!

سبک دکوراسیونی که برای طراحی اتاق نشیمن خانه از آن استفاده کرده‌اید را در طراحی دکور اتاق خواب آرامش‌ بخش نیز بکار ببرید. طراحی داخلی خانه یک کلیت است و بهتر است که تمام اتاق‌ها به یک سبک طراحی شوند.

 

استفاده از رنگ‌های تیره برای اتاق خواب بهتر

به افراد بد خواب که در خوابیدن دچار مشکل هستند، نیز توصیه می‌شود که در طراحی اتاق خواب از رنگ‌های تیره استفاده کنند تا فضایی آرام در اتاق ایجاد شود. با استفاده از روتختی‌ و لوازم و اکسسوارهای تیره رنگ موجود در اتاق، می‌توانید دکور زیبایی را ایجاد کنید.

 

استفاده بهینه از فضای خالی بالای تخت خواب در اتاق خواب

اگر اتاق خواب کوچکی دارید از فضای بالای سر خود به بهترین شکل استفاده کنید. برای این منظور می‌توانید بر روی دیواری که پشت تخت خواب قرار دارد، در دو طرف و بالای تخت خواب از کمدها و طبقات متعدد برای جاسازی اشیاء بهره ببرید.

 

سیستم روشنایی در اتاق خواب

علاوه بر روشنایی کلی، استفاده از چراغ خواب در دو طرف تخت خواب نیز بسیار مفید خواهد بود. به همین دلیل حتما در طراحی دکور اتاق خواب آرامش‌ بخش، هم از لوستر مرکزی و هم از چراغ خواب استفاده کنید. استفاده از چند منبع نور به اتاق خواب عمق بخشیده و ظاهری شیک و زیبا ایجاد می کند.

 

از زیر تخت خواب در اتاق خواب استفاده کنید

ممکن است در زیر تخت خواب شما کشو و سیستم جاسازی وجود نداشته باشد. با استفاده از سبدهای زیبا و جعبه‌های مدرن فضای خالی زیر تخت را مورد استفاده قرار دهید و از آن برای جاسازی اشیای مختلف بهره ببرید.

پیشنهاد نویسنده: تزیین اتاق خواب با وسایل ساده

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن اتاق خواب آرامش‌ بخش

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.