شما اینجایید:

صفحه اصلی دکوراسیون اداری آیا طراحی دکوراسیون اداری مدرن بهتر است یا سنتی؟

آیا طراحی دکوراسیون اداری مدرن بهتر است یا سنتی؟

تنوع زیادی در طراحی دکوراسیون اداری دفترکار وجود دارد. از طراحی های جسورانه و خلاقانه گرفته تا آرامش بخش و خنثی. با این حال، یکی از بزرگترین تضادها بین سبک های دکوراسیون اداری سنتی یا مدرن بودن آنهاست. اگر به دنبال انجام تعمیرات اداری هستید دانستن نکات متمایز بین این دو جنبه زیبایی می تواند مفید باشد. به خواندن این مطلب از مجله دکوریار ادامه دهید تا در مورد طراحی های اداری سنتی و مدرن بیشتر بدانید.

طراحی دکوراسیون اداری سنتی چیست؟

یک طراحی دکوراسیون اداری سنتی معمولاً با یک چیدمان تقسیم‌بندی‌تر مشخص می‌شود . دراین سبک کارمندان در فضای خصوصی دفاتر خود کار می‌کنند. ممکن است جداکننده های زیادی روی میزهای اداری بلند وجود داشته باشد و سبک کاری فردی به جای  روش همکاری گروهی در این سبک متداول می باشد. دفاتر سنتی نیز معمولاً دکوراسیون اداری ساده تری دارند. از رنگ های روشن روی دیوارها اجتناب می کنند . مبلمان ساده و سنتی را انتخاب می کنند. اغلب میزهای محکم و چوبی را در یک دفتر سنتی یا اتاقک های کوچکتر با طراحی ساده می بینید.

اگرچه طراحی دکوراسیون اداری سنتی دفتر کار خیلی هیجان‌انگیز به نظر نمی‌رسد. ولی بسیاری از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند سبک اداری قدیمی خود را به دور از راحتی حفظ کنند. سبک‌های قدیمی‌تر دفتر اغلب سلسله مراتب محل کار را حفظ می‌کنند. برای مثال رئیس دفتر خود را خواهد داشت. در حالی که کارمندانی که موقعیت کمتری دارند اغلب یک فضای کاری مشترک دارند. دپارتمان ها نیز معمولاً دارای شکاف های واضحی بین خود هستند که از سهولت ارتباطات داخلی می کاهد. به همین دلیل است که برخی از کسب و کارها ممکن است طراحی دکوراسیون اداری دفتر خود را به روز نکنند. یا شاید فقط موفق نشده اند به آن دست یابند.

پیشنهاد نویسنده:طراحی متمایز دکوراسیون اداری

چه چیزی یک طراحی دکوراسیون اداری مدرن را می سازد؟

طراحی  دکوراسیون اداری دفتر مدرن می تواند معانی زیادی داشته باشد. اما اغلب شامل یک طرح پلن باز است و فضای همکاری دارد. اغلب شیک و گاهی مینیمالیست است. اما می تواند عناصر طراحی هیجان انگیز در خود جای دهد. طراحی دکوراسیون اداری دفتر مدرن اغلب خلاقانه تر و سرگرم کننده تر از طراحی سنتی است . با توجه به زمان که شرکت ها تمرکز بیشتری بر فرهنگ کاری مثبت و سالم دارند، تغییر می کند. گرایش‌های اخیر طراحی دکوراسیون اداری دفتر، فضاهای روشن و باز، و همچنین اتاق‌های جداکننده و نواحی تاچ داون را برای تنوع بخشیدن به آنچه دفتر ارائه می‌دهد، دیده است. به طیف گسترده ای از پروژه های ما نگاهی بیندازید تا از طرح های اداری متنوع و الهام بخش الهام بگیرید.

آیا باید طراحی اداری سنتی را انتخاب کنید یا مدرن؟

بنابراین، چه چیزی بهتر است. طراحی دکوراسیون اداری سنتی یا مدرن؟ خوب، اگرچه یک شرکت سنتی تر ممکن است زیبایی یک دفتر سنتی را ترجیح دهد. اما شرکت ها در هر اندازه و بخشی می توانند از طراحی دفتر مدرن به نفع خود استفاده کنند. همانطور که تحقیقات پیرامون سلامت و ایمنی محل کار پیشرفته تر می شود. ما بیشتر و بیشتر در مورد اهمیت ارگونومی خوب می آموزیم . ارگونومی چیزی که دفترهای سنتی معمولاً نادیده می گیرند. سلامت و بهره وری کارمندان باید همیشه در خط مقدم هر طراحی دکوراسیون اداری عالی باشد. به همین دلیل است که اکثر دفاتر ویژگی های مدرن را انتخاب می کنند.

پیشنهاد نویسنده:نکات مهم در طراحی دکوراسیون اداری مدرن

 

دکور اداری سنتی اغلب می تواند بسیار قدیمی و کسل کننده باشد. همچنین می تواند تأثیرات منفی بر روحیه کارکنان شما و همچنین فضای کلی محل کار شما داشته باشد. طراحی دکوراسیون اداری دفتر مدرن به این معنی نیست که فضای شما باید آینده‌نگر به نظر برسد یا از رنگ اشباع شده باشد .

دفاتر مدرن می توانند از انتخاب های زیبایی شناختی بی شماری و مبلمان ارگونومیک مناسب استفاده کنند. جایی که طرح های سنتی ممکن است به انتخاب های خاصی محدود شود. بنابراین، برای رفاه کارمندان و همچنین نمای کلی فضای اداری شما، طراحی دکوراسیون اداری مدرن بهترین انتخاب برای اکثریت قریب به اتفاق مشاغل است.

مزایای طراحی اداری مدرن چیست؟

ما قبلاً به مزایای طراحی اداری مدرن اشاره کردیم، اما اجازه دهید کمی بیشتر به عمق این موضوع بپردازیم که دقیقاً چرا یک طراحی دکوراسیون اداری مدرن می تواند مناسب شرکت شما باشد.

ارگونومی
ما نمی توانیم به اندازه کافی بر اهمیت طراحی دکوراسیون اداری ارگونومیک در شادی و سلامت کارکنان تاکید کنیم. طراحی های مدرن اداری باید مبلمان و طراحی ارگونومیک را در خود داشته باشند تا از مشکلاتی مانند کمردرد و فشار گردن جلوگیری کنند. طرح باز و فضای مشارکتی یک دفتر مدرن اغلب برای رفاه کارکنان بسیار بهتر از محل کار است که باعث می شود آنها احساس انزوا و تنهایی کنند. به طور کلی، طراحی های اداری مدرن با استفاده از آخرین فن آوری ارگونومیک، راحتی کارمندان را به همراه خواهد داشت.

ارتباط بهتر

طراحی دکوراسیون اداری دفتر مدرن تاکید زیادی بر ارتباطات و همکاری دارد. این ایده‌آل برای به جریان انداختن آن آب میوه‌های خلاقانه یا به سادگی ایجاد یک محیط کاری دوستانه برای همه کارمندان است. در جایی که طرح‌های سنتی ممکن است بخش‌ها را از هم جدا کنند، یک طراحی اداری مدرن شامل ارتباطات رایگان می‌شود و می‌تواند روشی را که همه جنبه‌های کسب‌وکار شما با هم کار می‌کنند، بهبود بخشد. در

کار انعطاف پذیر

به عنوان یک تغییر گسترده تر به دلیل همه گیری ویروس کرونا، برای نام بردن تنها یک دلیل، مکان های کاری بیشتری تصمیم به پذیرش کار انعطاف پذیر می گیرند. این اغلب به این معنی است که کارمندان هر روز کاری در دفتر نیستند و ممکن است زمان خود را بین کار از راه دور و در دفتر تقسیم کنند. این مطمئناً یک رویکرد مدرن برای کار است. بنابراین آیا دفتر شما نیز نباید این را منعکس کند؟ کارمندان نمی خواهند از خانه های خود به یک دفتر قدیمی که اجازه اجتماعی شدن را نمی دهد بیایند. ایجاد یک محیط اداری مدرن و مشارکتی به این معنی است که کارمندان می توانند زمانی که از خانه کار نمی کنند و همچنین فرهنگ محل کار شما را منعکس می کنند و با هم همکاری می کنند.

پیشنهادنویسنده:صندلی اداری ارگونومیک ۲۰۲۴

کلام آخر

داشتن فضای کاری با طراحی مدرن و استاندارد نه تنها به زیبایی محیط شما می افزاید بلکه باعث افزایش جذب کارمندان بهتر و مشتریان به کسب و کار شما می شود. دکوراسیون اداری استاندارد و مدرن بر بهره وری و روحیه کارکنان نیز اثر بسزایی دارد .

سوالات متداول

قبل از خرید مبلمان اداری چه فاکتورهایی را باید در نظر بگیریم؟

عواملی مانند چیدمان دفتر، در دسترس بودن فضا، نیازهای کارکنان و بودجه بسیار مهم هستند. قبل از خرید، چگونگی هماهنگی هر قطعه از مبلمان با این جنبه ها را تجزیه و تحلیل کنید.

آیا باید زیبایی شناسی را در اولویت قرار دهم یا عملکرد؟

تعادل بین زیبایی شناسی و عملکرد کلیدی است. یک فضای کاری بصری دلپذیر می تواند روحیه را بهبود بخشد، در حالی که مبلمان کاربردی بهره وری را افزایش می دهد. به دنبال گزینه هایی باشید که هر دو جنبه را با هم ترکیب کنند.

چگونه از کیفیت مبلمان اداری اطمینان حاصل کنم؟

برندهای معتبری را انتخاب کنید که به دلیل کیفیت و دوام خود شناخته شده اند. مشخصات محصول و گارانتی ها را بخوانید تا در خرید خود اطمینان حاصل کنید.

مزایای میزهای قابل تنظیم در محیط اداری چیست؟

میزهای قابل تنظیم، مانند میزهای نشستن، بهزیستی ارگونومیک را ارتقا می دهند. آن‌ها به کارمندان اجازه می‌دهند بین نشستن و ایستادن جابه‌جا شوند و خطر مشکلات سلامتی مرتبط با کم تحرکی را کاهش دهند.

 

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.