راهنمای خرید میز اداری مدرن

راهنمای خرید میز اداری مدرن

میزهای دارای سبک ها و ویژگی های مناسب برای محیط های اداری و حرفه ای هستند. درباره ساخت میز اداری، انواع، ویژگی ها و مراقبت بیشتر بدانید.

هنگام انتخاب یک میز اداری که به بهترین وجه نحوه کار و فضای کار شما را تکمیل می کند، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود. راهنمای زیر انواع و ویژگی‌های  مختلف میزهای اداری را برای شما راهنمایی می‌کند تا به شما کمک کند منظم بمانید و برای عملکرد کاری شما مفید باشد.

 

شکل میز اداری

پیشنهاد نویسنده: انواع میز برای خانه

طرح میز L شکل

یک میز L شکل، سطح زیادی را برای تجهیزات و انجام چند کار ارائه می دهد. میز L شکل که برای گوشه ها و مناطق بزرگ مناسب است، با بال عمود بر هم متصل می شود که به آن “پل” یا “بازگشت” گفته می شود، که در هنگام نشستن پشت میز، چشم انداز را تعیین می کند. پیکربندی مناسب را با توجه به راحتی خود هنگام انتخاب “بازگشت راست” یا “بازگشت چپ” تعیین کنید.

راهنمای خرید میز اداری مدرن

طرح میز U شکل

یک میز U شکل فرمت مشابهی با میز L شکل دارد. در این مورد، یک پل دو میز را به هم وصل می کند که شکل “U” را تشکیل می دهد. چیدمان فضا، پیکربندی یک میز U شکل را تعیین می کند. اگر پشت میز اصلی نشسته اید و پل در سمت چپ شما قرار دارد، میز U شکل “پل چپ” است. اگر پل در سمت راست شما باشد، یک میز U شکل “پل راست” است. یک میز U شکل برای فضاهای بزرگ مناسب است و فضای کافی برای لوازم و تجهیزات ارائه می دهد.

 

طرح میز باز

یک طرح میز باز راه های بی شماری را برای پیکربندی فضای شما، از مجاورت دیوار تا مرکز یک اتاق، ارائه می دهد. بر خلاف میزهای L و U شکل، پلان های میز باز معمولاً تنها شامل یک میز اصلی و بدون مبلمان همراه هستند. میزهای باز در اندازه های مختلف می توانند به میز کامپیوتر، میز مدیریت، میز کریدنزا، میز منشی، پایه لپ تاپ و میز کنفرانس اشاره داشته باشند. (برای آشنایی بیشتر با این سبک‌ها به «انواع میز اداری» مراجعه کنید.)

 

مواد میز اداری

 

چوب

میزهای اداری چوبی ظاهری جذاب و طبیعی را ارائه می دهند که در رنگ ها و پوشش های مختلف ارائه می شود. میزهای چوبی اصل معمولاً گران‌تر هستند و بیشتر مستعد علائم ساییدگی ناشی از استفاده سخت‌گیرانه روزانه هستند.

راهنمای خرید میز اداری مدرن

فلز

میزهای اداری فلزی ساختار محکمی را ارائه می دهند که برای میزهایی که در معرض استفاده طولانی مدت از مناطق پرتردد قرار می گیرند ایده آل است. میزهای فلزی ظاهری براق دارند.

 

پلاستیک

روکش پلاستیکی مزایای بسیاری از جمله مقرون به صرفه بودن و دوام را ارائه می دهد. در حالی که میزهای اداری ساخته شده از پلاستیک ممکن است ارزش زیبایی شناختی مشابهی از چوب یا فلز نداشته باشند، قاب های اداری پلاستیکی در رنگ های متنوعی برای تکمیل هر زیبایی شناسی ارائه می شوند. حتماً به دنبال یک پلاستیک با کیفیت یا لمینت ضخیم و فشار قوی باشید تا مطمئن شوید که میزهای اداری شما در برابر استفاده روزانه مقاوم هستند.

 

اندازه های میز اداری

پیدا کردن میز مناسبی که هم نیازهای عملکردی شما را برآورده می کند و هم اندازه فضای شما می تواند دلهره آور باشد. میز اداری شما باید متناسب با محل کار باشد و در عین حال فضای باقیمانده کافی برای مانور دادن راحت در اطراف داشته باشد. دستورالعمل های زیر می تواند کمک کند:

  • عرض و عمق فضای اداری خود را اندازه گیری کنید.
  • 2-3 فوت فضای پیاده روی در دو طرف میز (اگر در مجاورت دیوار نباشد) برای مانور دادن به اندازه کافی بگذارید.
  • ارتفاع میز استاندارد معمولاً 30 اینچ است که برای طول پای اکثر کاربران مناسب است.
  • میزهای اداری Credenza معمولاً 24 اینچ عمق دارند.
  • ارتفاع ایده آلی که صفحه نمایش کامپیوتر روی میز قرار می گیرد باید حدود 3 اینچ بالاتر از سطح چشم باشد.
  • برای راحتی ارگونومیک مناسب به ارتفاعی که صفحه کلید به بازوهای شما می رسد توجه ویژه ای داشته باشید. آرنج شما باید با زاویه 90 درجه خم شود.

 

انواع میز اداری

نوع میز اداری که انتخاب می کنید به سبک و عملکردی که برای فضای اداری خود تنظیم می کنید بستگی دارد. انواع مختلفی از میزهای اداری برای انتخاب وجود دارد که مزایای منحصر به فردی را ارائه می دهند:

 

میز کامپیوتر

میز اداری کامپیوتر برای بهبود کارایی یک دفتر طراحی شده است، اتاق و فضای کاری را برای نگهداری کامپیوترها، سخت افزارهای مختلف و ذخیره سازی فایل ارائه می دهد. میز کامپیوتر گزینه استاندارد در انتخاب میز اداری است و در سبک ها، رنگ ها و اندازه های مختلف موجود است.

راهنمای خرید میز اداری مدرن

میز اجرایی

میزهای اجرایی تصویری حرفه ای را منتقل می کنند که برای مدیریت بالاتر مناسب است. مقیاس بزرگتر به این معنی است که میزهای مدیریتی برای نگهداری لوازم و تجهیزات بیشتری نسبت به میزهای کامپیوتری با اندازه استاندارد طراحی شده اند.

 

میزهای کنفرانس

میز کنفرانس به جمع آوری گروهی از افراد برای برگزاری جلسات و جمع آوری گروهی از افراد برای یک کنفرانس کمک می کند. مانند یک میز مدیریت، میزهای کنفرانس در مقیاس بزرگ با ظاهری باشکوه هستند. میزهای کنفرانس میزهای گاه به گاه هستند و به ندرت برای استفاده روزمره استفاده می شوند.

 

میز منشی

میزهای منشی که به عنوان میز تحریر، دفتر یا منشی نیز شناخته می شوند، میزهایی با اندازه کوچک هستند که معمولاً در دو ارتفاع وجود دارند: کم و بلند. به دلیل مشخصات کوچکتر، میزهای منشی به طور سنتی در گوشه اتاق ها قرار می گیرند (اما تقریباً در هر جایی می توان آنها را قرار داد). اکثر مدل‌ها شامل کشوهای پایین‌تر، سطح نوشتاری بیرون‌شونده و سربار ذخیره‌سازی برای محتوی لوازم مختلف هستند.

 

میز کردنزا

میز credenza به طور سنتی برای جفت شدن با میز اولیه یا L شکل به عنوان سطح کار ثانویه تعیین می شود. آنها به عنوان میز کناری عالی عمل می کنند و اغلب شامل یک پشته از قفسه ها، کشوهای کوچک، یا دیگر گوشه ها برای ذخیره سازی هستند.

 

پایه لپ تاپ

پایه های لپ تاپ یا رایزرهای عمودی کوچکترین نسخه از میزهای اداری هستند که به طور خاص برای نگهداری لپ تاپ استفاده می شوند. پایه‌های لپ‌تاپ بهترین استفاده در محیط‌های معمولی، میزهای انتهایی اصلاح‌شده‌ای هستند که می‌توانند در کناره‌های نشیمنگاه برای یک سطح مناسب برای کار استفاده شوند.

 

مراقبت از میز اداری

میزهای چوبی

با استفاده از زیر لیوانی از حلقه ها و نشت آب جلوگیری کنید. هر مایع ریخته شده را در اسرع وقت با یک پارچه نرم خشک پاک کنید. حفظ سطح رطوبت ثابت (به طور ایده آل 50٪) از تاب برداشتن چوب جلوگیری می کند.

 

میز تحریر با روکش شیشه ای

با نکشیدن اجسام زبر یا تیز در امتداد سطح آن از خراشیدگی جلوگیری کنید.

برای تماشای ۱۰ مورد از ایده های جذاب برای طراحی میز خانگی از این ویدیو دیدن کنید.(قبل از تماشای ویدیو از اتصال فیلتر شکن خود اطمینان حاصل فرمایید.)

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.