نورپردازی دکوراسیون مینیمال

شما می توانید با نورپردازی دکوراسیون مینیمال مناسب، فضای داخلی روشن و دلچسبی را ایجاد کنید، حتی در تاریک ترین روزهای زمستانی. نورپردازی دکوراسیون مینیمال یکی از مهم ترین بخش های طراحی داخلی است که متأسفانه بسیاری از افراد از توجه به این امر مهم غافل می شوند. اگر منزل شما به خوبی نورپردازی نشده باشد، صرف نظر از عدم وجود نور طبیعی یا نور مصنوعی، فضای منزل شما تاریک و سرد جلوه خواهد کرد و مبلمان و رنگ های به کار رفته در آن، با جلوه واقعی خود نمایان نخواهند شد.

بنابراین شما می توانید با نورپردازی مناسب فضای داخلی، ویژگی ها و نقاط مثبت منزل خود را تقویت کرده و یک محیط گرم و راحت برای خود و خانواده ایجاد کنید. امروزه گزینه های مختلفی برای انجام نورپردازی وجود دارد که علاوه بر افزایش زیبایی، باعث کاهش مصرف انرژی نیز می شوند. در ادامه به معرفی ایده هایی برای نورپردازی در دکوراسیون منزل شما ارائه خواهیم داد.

دکوراسیون مینیمال

اشتباه رایج در نورپردازی دکوراسیون مینیمال

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که افراد معمولا در نورپردازی دکوراسیون مینیمال مرتکب می شوند، استفاده از یک منبع نوری ( به خصوص منبع نوری قوی) می باشد. اما این روش کاملا اشتباه است و معماران و طراحان داخلی معمولا توصیه می کنند که از چندین منبع نوری برای نورپردازی فضای منزل استفاده کنید. در ادامه ما سه نوع نورپردازی اصلی را که در تمامی بخش های داخلی منزل کاربردی است را شرح خواهیم داد:

  • نورپردازی محیطی: این نوع نورپردازی به عنوان نورپردازی عمومی شناخته می شود.  این نوع نورپردازی تمامی محیط را روشن ساخته و به افراد این امکان را می دهد تا در فضایی کاملا روشن قرار بگیرند.
  • نورپردازی نقطه ای: این نوع نورپردازی برای برجسته سازی یک کانون خاص، مانند بخشی از یک اثر هنری دیواری استفاده می شود.
  • نورپردازی Task: همانطور که از نامش پیداست، این نوع نورپردازی در جهت تکمیل عملکردهای خاص به کار می رود. این می تواند هر چیزی از از یک چراغ مطالعه گرفته تا لوسترهایی که در بالای جزیره آشپزخانه قرار می گیرند، متغیر باشد.

نورپردازی دکوراسیون مینیمال

پیشنهاد نویسنده: جزیره آشپزخانه چیست؟

 

نورپردازی دکوراسیون مینیمال با نورپزدازی غیر مستقیم

نوارهای ال ای دی که وظیفه نورپردازی غیر مستقیم را انجام می‌دهند، در طول روز دیده نشده و به نوعی در دکوراسیون منزل نامرئی به حساب می‌آیند، ولی با تاریک شدن هوا کار خود، یعنی روشن کردن خانه را شروع می‌کنند. نورپزدازی غیر مستقیم یکی از معمول‌ترین روش‌های نورپردازی در خانه است که باعث ایجاد خطوطی با رنگ شاخص و مجزا در سقف خانه و اتاق‌های آن نظیر اتاق خواب، آشپزخانه مینیمال و… شده و زیبایی خاصی نیز به محیط می‌بخشد.

 

لامپ‌های توکار

لامپ‌های توکار یکی دیگر از روش‌های نورپزدازی منزل و البته سبک مینیمالیست به حساب می‌آید. تفاوتی نمی‌کند که شکل این لامپ‌ها دایره‌ای باشد یا مربعی، تکی باشند یا دوتایی، فیکس شده باشند یا قابل تنظیم، کوچک باشند یا بزرگ؛ از این لامپ‌ها با سلیقه خود می‌توانید در محیط مینیمال خود استفاده کنید.

نورپردازی دکوراسیون مینیمال

 

نورپردازی دکوراسیون مینیمال با لامپ های فلاس استرینگ

با استفاده از لامپ‌های آویز با شکل‌های مختلف و با سیم هایی بلند، می‌توان خطوط موجود در دکوراسیون داخلی مینمال را بیشتر نشان داد. در واقع می‌توان گفت که از سیم طولانی این لامپ‌ها که گاهی از ۱۰ متر نیز بیشتر هستند، برای تزیین اتاق نیز استفاده می‌شود و می‌توان با بهره بردن از کابل آن‌ها انواع اشکال هندسی را در فضا تداعی کرد.

لامپ های فلاس استرینگ از جمله این نوع لامپ‌ها هستند که در طراحی‌های مدرن و مینمال محبوبیت بسیاری کسب کرده‌اند و بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی از آن‌ها در دکوراسیون منازل استفاده می‌کنند.

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن نورپردازی دکوراسیون مینیمال

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.