شما اینجایید:

صفحه اصلی دکوراسیون اداری اتاق جلسه در دکوراسیون اداری

اتاق جلسه در دکوراسیون اداری

باامروزه شرکت ها به طور فزاینده ای به طراحی دکوراسیون اداری محل کار خود اهمیت می دهند. هنگامی که در حال طراحی محل کار خود هستید، اتاق کنفرانس یکی از مهم ترین مکان هایی است که باید روی آن تمرکز کنید. اتاق های کنفرانس جایی است که کارمندان، شرکا و مشتریان می توانند برای تعاملات سازنده گرد هم آیند.

چه برای اولین بار یک اتاق کنفرانس طراحی کنید یا یک اتاق کنفرانس موجود را دوباره طراحی کنید، این نکات زیبا در طراحی اتاق کنفرانس به شما کمک می کند فضایی کاربردی و از نظر بصری جذاب ایجاد کنید. در مجله دکوریار به بررسی نکات لازم برای داشتن اتاق کنفرانس زیبا می پردازیم.

روانشناسی رنگ ها را دست کم نگیرید

هنگام طرح طوفان فکری برای طراحی یک اتاق کنفرانس، در نظر بگیرید که چگونه برخی از رنگ ها از نظر علمی ثابت شده اند که نتایج مفیدی دارند و می توانند فضای کاری شما را بهبود بخشند:

آبی: سایه روشن آبی می تواند حضوری آرامش بخش و آرام بخش برای تشویق ایده های جدید باشد. رنگ‌های تیره‌تر ممکن است اتاق را کوچک‌تر به‌عنوان راهی برای نزدیک‌تر کردن یک تیم به هم بسازد.
سبز: سایه های روشن و پر جنب و جوش سبز می تواند به فضا انرژی بخشد و رنگ های تیره تر می تواند تمرکز را افزایش دهد.
زرد: رنگ زرد روشن می تواند به عنوان یک تقویت کننده خلق و خوی طبیعی برای افزایش مثبت بودن در اتاق های جلسه شما عمل کند.
نارنجی: رنگ نارنجی می تواند فضا را سرزنده، گرم و آرام بخش کند و در عین حال تاثیری ماندگار بر جای بگذارد.

پیشنهاد نویسنده:۵ ترکیب رنگ جذاب در دکوراسیون اداری

 

از رنگ هایی استفاده کنید که با برند شما مطابقت دارند

یکی از اولین چیزهایی که هنگام شروع طراحی اتاق کنفرانس  احتمالاً به آن فکر می کنید. این مرحله جایی است که باید انتخاب رنگ خود را اعمال کنید. این عمدتا به رنگی که دیوارها را رنگ می کنید بستگی دارد.

به جای اینکه از همه گزینه های رنگی غرق شوید، از رنگ های روشن تر استفاده کنید که در طرح رنگ برند شما قرار می گیرند. این ممکن است به معنای استفاده از یک نسخه روشن تر از رنگی باشد که به طور برجسته در لوگوی شما نشان داده شده است. در بیشتر موارد، شما نمی توانید با رنگ سفید اشتباه کنید، تا زمانی که برخی از رنگ های مارک دار را در اتاق بگنجانید تا بیش از حد استریل به نظر نرسد.

خیلی خلاق نباشید

طراحی اتاق کنفرانس شما باید مانند یک توسعه جداگانه و در عین حال مرتبط با طراحی دکوراسیون اداری دفتر شما باشد. برای انجام این کار، استفاده از رنگ را از یک نقطه ورودی، مانند یک لابی، در راهرو یا فضای کاری منتهی به فضای جلسه در نظر بگیرید.

چند رنگ تکراری در انتخاب رنگ، مبلمان و دکوراسیون اداری شما می تواند یک طراحی زیباشناختی و هدفمند را در هر اتاق ایجاد کند. ایجاد یک تابلوی خلق و خوی می تواند به شما کمک کند تا ببینید که چگونه گزینه های مختلف در فضای شما به نظر می رسند.

مواد اتاق کنفرانس را انتخاب کنید که تصویر شما را منعکس کند

علاوه بر رنگ‌هایی که انتخاب می‌کنید، موادی که در طراحی دکوراسیون اداری خود استفاده می‌کنید نیز می‌توانند تصویر شرکت شما را منعکس کنند. این امر به ویژه در صورتی مهم است که در اتاق کنفرانس خود به جای استفاده از آن فقط برای اهداف داخلی، با مشتریان ملاقات کنید.

به عنوان مثال، چوب بسیار رنگ آمیزی شده، احساس سنتی را برای شرکتی که می خواهد قابلیت اطمینان و سابقه طولانی خود را برجسته کند، تداعی می کند. مواد شیک‌تر مانند کروم می‌توانند به شما کمک کنند تصویری مدرن‌تر و خلاقانه‌تر ایجاد کنید.

پیشنهاد نویسنده:جذاب ترین نکات در طراحی دکوراسیون اداری

روشنایی ثابت را نصب نکنید

بسیاری از دفاتر در طراحی دکوراسیون اداری ، روشنایی توکار یا ثابت را در سقف نصب می کنند. برخی از لامپ ها به رنگ آبی غنی شده می توانند با حمایت از هوشیاری ذهنی عملکرد کاری را افزایش دهند. در حالی که این می تواند نتایج مثبتی در یک ایستگاه کاری ایجاد کند، یک فضای تجمع ممکن است به گزینه های نورپردازی سفارشی نیاز داشته باشد.

برخی از نورپردازی‌های سفارشی ممکن است شامل ویژگی‌های کاهش نور باشد که به شما امکان می‌دهد هنگام تماشای ویدیو یا پاورپوینت، صفحه نمایش را بهتر ببینید. در سناریوهای دیگر، یک نور ممکن است برای آزمایش محصول شرکت یا ایجاد جلوه مورد نظر در طول ارائه یا رویداد نیاز به تنظیم داشته باشد.

نور یکی از جنبه های مهم طراحی اتاق کنفرانس یا فضای جلسه شما است. یک اتاق با نور خوب نه تنها دیدن اسناد یا یادداشت برداری را آسان تر می کند. بلکه به کارمندان کمک می کند هنگام حضور در جلسه هوشیارتر شوند. در حالت ایده‌آل، اتاق کنفرانس علاوه بر نوری که نصب می‌کنید. باید دارای پنجره‌هایی برای ورود نور طبیعی باشد.

وسایل روشنایی تقریباً گزینه های بی حد و حصری دارند. بنابراین می توانید سبکی را انتخاب کنید که زیبایی شناسی مورد نظر شما را در طراحی اتاق کنفرانس شما اضافه کند. استفاده از چراغ های آویز بزرگ یا منحصر به فرد به عنوان یک نقطه کانونی، یک روند فعلی طراحی است. ممکن است بخواهید از آن بهره ببرید. حتی اگر قبلاً در اتاق کنفرانس داخلی خود نورهای فرورفته نصب کرده اید.

پیشنهاد نویسنده:لوستر مناسب برای دکوراسیون اداری

تجهیزات لازم برای داشتن جلسات دل پذیر

فناوری های ارتباطی، راه‌هایی برای اطمینان از شنیدن ایده‌های شما در هنگام برقراری ارتباط در اتاق جلسه با کارمندان، شرکا و مشتریان ارائه می‌دهد:

گویندگان: تجهیزات مناسب به همه اجازه می‌دهد. در طول یک جلسه طوفان فکری یا فعالیت تیم‌سازی به یک تماس زوم، ارائه ویدیویی یا فضای پس‌زمینه گوش دهند.
میکروفون ها: میکروفون های گیره دار یا دستی می توانند اطمینان حاصل کنند که همه در اتاق کنفرانس هر اندازه صدای یک مجری را می شنوند.
راه‌اندازی بی‌سیم: بلندگوها و میکروفون‌های بی‌سیم به شما این امکان را می‌دهند که صدایی عالی در فضای خود به صورت منظم و مرتب و بدون دسته‌ای از سیم داشته باشید. همچنین می‌توانید زمان از کار افتادگی بین جلسات را کاهش دهید و اقلام را دوباره در فضای ذخیره‌سازی قرار دهید.

ابزارهای مشارکتی را در دکوراسیون اداری بگنجانید

همکاری بخش مهمی از محل کار مدرن است و یک اتاق تخته مدرن و با طراحی خوب باید کار مشترک را تسهیل کند. برای کمک به جلسات طوفان فکری و سایر کارهای مشترک، ابزارهایی مانند تخته سفید یا سایر سطوح نوشتاری را نصب کنید که همه اطراف میزجلسه بتوانند ببینند. حتی دفترچه یادداشت های بزرگ می توانند به عنوان ابزار همکاری عالی عمل کنند.

کلام آخر

به عنوان کلام آخر می توان گفت که ایجاد حس راحتی و آرامش در اتاق کنفرانس، هدف اصلی طراحی این محیط ها می باشد. استفاده از ابزار و تجهیزات مناسب در این فضا، کمک بسزایی به شما می نماید. ابتدا باید نیاز های کارمندان دفترکار و نوع فعالیت های انجام شده در اتاق را مشخص نمایید.  سپس می توانید به انتخاب لوازم مناسب بپردازید.

سوالات متداول

بهترین مکان برای اتاق جلسه کجاست؟

محل اتاق جلسات باید به گونه ای باشد که افراد بتوانند به راحتی و در کمترین زمان ممکن آنها را پیدا کنند. برای این منظور می توانید از روش نشانه گذاری نیز استفاده نمایید.

اتاق جلسه چطور چیده بشه ؟

به محل قرار گرفتن وایت برد ها و صفحه های نمایش دقت فرمایید. ممکن است که فقط به موضوع در دیدرس بودن این اشیا توجه کنید. اما شما باید این نکته را لحاظ نمایید که تخته ها و صفحه هاینمایش باید در دسترس تمام اعضا، از جمله افرادی که روی ویلچر می نشینند، باشد.

چه تجهیزات فنیبرای اتاق کنفرانس لازمه؟

علاوه بر یک صحفه نمایش استاندارد، باید لوازم صوتی و تصویری مورد نیاز را تهیه نمایید تا جلسات آنلاین بدون مشکلی برگزار شوند.

چه مبلی برای اتاق جلسه مناسبه؟

مناسب ترین نوع، سایز و مدل مبلمان را با توجه کاربری و نیاز های اتاق کنفرانس دفترتان انتخاب نمایید

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.