مبل سبک لاوسیت چیست؟

در منزل بسیاری از شما فضاهای کوچک وجود دارد که شاید برای چیدمان آن ها به مشکل برخورده باشید. این فضا می تواند گوشه ای از اتاق خواب، راهرو، نشیمن یا حتی سالن پذیرایی شما باشد که برای نشیمن یا یک مبل سبک لاوسیت جدید مناسب است، اما نمی توان یک ست کامل از مبلمان را در آن جای داد. در چنین مواقعی، کاناپه های دونفره یا همان مبل های لاوسیت به کار خواهند آمد.

مبل های لاوسیت، کاربرد وسیعی در دکوراسیون منزل دارند و با توجه به نیاز شما می توانند در هر فضایی که مد نظر دارید قرار بگیرند. این مبل ها با توجه به فضای کمی که اشغال می کنند، برای چیدمان منازل کوچک نیز به کار می آیند.

اگر شما هم چنین فضاهایی در منزل خود دارید یا می خواهید فضای محدود نشیمن خود را با یک چیدمان مختصر و جمع و جور شکل دهید، می توانید از این مبل ها استفاده کنید. این مبل ها مدل ها و سبک های متنوعی دارند و با دکوراسیون اکثر منازل به خوبی ست می شوند. جالبی است بدانید که این مبل ها را می توان در کنار سایر مبل ها و صندلی ها به کار برد و یک ست جالب و متمایز ایجاد کرد.

مبل لاوسیت در نشیمن

نشیمن منزل شما جایی است که می توان از مبل های لاوسیت در چیدمان آن استفاده کرد. اگر نشیمن کوچکی دارید و فضای کافی برای قرار دادن یک ست کامل مبل راحتی را در اختیار ندارید، این مبل ها به کارتان می آیند. همچنین اگر قسمتی از فضای نشیمن تان بی استفاده مانده یا دوست دارید یک محیط دنج و راحت در قسمتی از آن داشت باشید، می توانید از این مبل ها استفاده کنید.

 

مبل لاوسیت در پذیرایی

سالن پذیرایی از دیگر فضاهایی است که می توان مبل های لاوسیت را در چیدمان شان به کار برد. این کاربرد می تواند به دو شکل مختلف باشد. اولین حالت استفاده از این مبل ها زمانی است که می خواهید یک مبل به ست مبل های پذیرایی تان اضافه کنید. این می تواند یک ایده جذاب و متفاوت باشد که با رعایت تناسب رنگ به یک ترکیب زیبا ختم می شود. حالت دیگر این که قسمت مجزایی از پذیرایی را به یک نشیمن کوچک با به کارگیری مبل لاوسیت اختصاص دهید.

 

مبل لاوسیت در ناهارخوری

شاید برای تان جالب باشد که بدانید مبل های لاوسیت در چیدمان سالن ناهارخوری نیز کاربرد دارند. در بسیاری از اوقات، این مبل ها در کنار صندلی های میز ناهارخوری جای می گیرند و یکی از ضلع های میز را به خود اختصاص می دهند. استفاده از مبل لاوسیت در کنار ست ناهارخوری شما می تواند ظاهر گرم و جذابی به فضای ناهارخوری بدهد. شما می توانید از یک رنگ متفاوت اما متناسب در انتخاب لاوسیت بهره بگیرید تا ست متمایزی داشته باشید.

 

 

مبل لاوسیت در اتاق خواب

اتاق خواب شما هم می تواند محل خوبی برای قرار دادن یک مبل لاوسیت باشد. بسیاری از اتاق خواب ها و به خصوص اتاق خواب های مستر آن قدر فضا دارند که می توان یک نشیمن کوچک و جمع و جور در قسمتی از آن ها در نظر گرفت. چنین اتاق خواب هایی را می توان با استفاده از مبل های لاوسیت چیدمان کرد. شما می توانید مبل را کنار پنجره یا جلوی تخت خواب تان قرار دهید و هر موقع که خواستید برای استراحت و گپ و گفت های دونفره از آن استفاده کنید.

 

تاریخچه تولید مبل لاوست

در دهه 1700 که بانوان انگلیسی، لباس‌های پف‌دار به تن می‌کردند مجبور بودند در صندلی‌هایی با عرض زیاد بنشینند. ازاین‌رو برای آن‌ها مبل‌های تک‌نفره عریضی طراحی شد. این مبل‌ها با گذشت زمان و تغییر سبک لباس خانم‌ها، کاربری قبلی خود را از دست داده و در دوران ملکه ویکتوریا به مبل‌های دونفره تبدیل شدند. در آن زمان، این صندلی‌ها مخصوص زوج‌های جوان بود. به همین دلیل نیز به نام مبل عاشقان و لاوست معروف شدند. امروزه با توجه به تغییر در سبک زندگی و چیدمان، می‌توان این محصولات را در مدل‌ها و طرح‌های متنوعی یافت. شما می‌توانید با چیدمان مبل لاوست، چهره‌ای نوین در منزل ایجاد کرده و جایگاه مخصوصی برای نشستن خود و همسرتان تدارک ببینید.

مبل لاوست و مبل شزلون چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

در دنیای مبلمان، مبل شزلون و لاوست، شباهت زیادی به هم دارند. به همین دلیل نیز برخی آن‌ها را با هم اشتباه می‌گیرند. این در حالی است که از تفاوت‌های میان این دو نوع مبل نمی‌توان به‌آسانی عبور کرد. مبل لاوست مبلی طراحی شده برای نشستن دو نفر است؛ اما مبل شزلون برای نشستن و یا استراحت یک‌نفر است.

مبل‌های شزلون دارای طرح اصلی صاف با عرض زیاد است. این در حالی است که مبل‌های لاوست دارای طرح اصلی S مانند هستند. با این‌که امروزه مدل‌هایی از مبل‌های لاوست طراحی شده‌اند که تکیه‌گاه نیز دارند؛ اما در اصل این مبل‌ها بدون تکیه‌گاه بوده و دارای دو دسته هستند. مبل‌های شزلون به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند تکیه‌گاه کوتاهی داشته و دسته آن‌ها برای لم دادن مناسب است.

 

چند نوع مبل لاوست وجود دارد؟

تنوع‌طلبی مشتریان سبب شده تا تولیدکنندگان مبل به چالش کشیده شوند. بر همین اساس نیز امروزه شاهد تولید انواع مبل با طرح و رنگ‌های متنوع هستیم. مبل‌های لاوست نیز از این قاعده مستثنی نبوده و این محصولات نیز در مدل‌ها و با طرح‌های بسیار متفاوتی تولید می‌شوند. این امر سبب شده تا افراد با سلایق مختلف بتوانند این محصولات را خریداری کرده و در سبک‌های مختلف چیدمان بتوان به‌راحتی از آن‌ها استفاده کرد.

پیشنهاد نویسنده: مبل سبک بریج واتر را بیشتر بشناسید

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

1 دیدگاه روشن مبل سبک لاوسیت چیست؟

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.