مدل‌های چیدمان مبل ال

چیدمان مبل ال در خانه های کوچک

اگر شما اهل مهمانی دادن و دورهمی های متعدد هستید و در عین حال نشیمن خانه تان هم از مساحت کمی برخوردار است، نقش مبل ال در خانه ی شما پررنگ‌تر خواهد شد؛ چراکه مبلمان ال، با توجه به سطح یکپارچه اش، فضای نشستن افراد بیشتری را فراهم می‌کند و در واقع فضای خالی میان مبل ها در انواع دیگر مبلمان، با سطح نشیمنگاه بیش تر در این نوع مبلمان پر می‌شود.

 

چیدمان مبل ال در خانه بزرگ

مبل ال در عین حال که فضای نشیمن یک خانه ی کوچک را به خوبی سر و سامان می دهد، می تواند همچون نگینی در مرکز نشیمن نسبتاً بزرگ خانه ی شما هم بدرخشد. فقط باید بدانید در هر فضا چه طور دکوراسیون کنید و چه عناصری در ترکیب با آن به کار ببرید. اگر نشیمن بزرگی دارید می توانید یک فرش در مرکز آن قرار دهید و دو ضلع فرش را با دو بال مبل ال محصور کنید.

برای ایجاد فضای پر و خالی در دکوراسیون اتاق می توانید دو مبل تک نفره متناسب با مبلمان ال در ضلع مقابل قرار دهید. فضای باز به وجود آمده میان فرش و مبلمان با دیوارها، به سهولت رفت و آمد و دلباز تر شدن فضا کمک شایانی خواهد کرد.

 

اختلاف سطح در خانه با مبل ال راحتی

گاهی فضای نشیمن با اختلاف سطحی حدود 2،3 پله پایین‌تر از سایر قسمت ها ساخته می شود. این خلاقیت معمارانه که گود گفتگو (Conversation pit) نام دارد، نوعی استقلال فضایی به وجود می‌آورد که بدون به کارگیری هرگونه دیوار یا جدا کننده ی فیزیکی، یک نشیمن مستقل و دنج فراهم می آورد.

اگر شما هم یکی از این گود های گفتگو در خانه تان دارید، مطمئن باشید هیچ چیز به اندازه ی یک یا دو دست مبلمان ال، نمی‌تواند این فضا را زیبا کند. مبل ال با داشتن گوشه های 90 درجه، به خوبی در این فرورفتگی قرار می‌گیرد و با فرم کلی آن match می شود و فضایی گرم و صمیمی برایتان پدید می‌آورد که بهترین مکان است برای دورهمی ها و جلسات خانوادگی و دوستانه.

 

چیدمان سالن های مربع و مستطیل با ست مبلمان ال

فرقی نمی‌کند پلان اتاق نشیمن تان به صورت مربع و متمرکز باشد، یا دارای کشیدگی طولی؛ در هر صورت می توانید مبل ال مورد علاقه تان را با این فضا مچ کنید. اگر فضای نشیمن دارای پلان مربع و به صورت متمرکز است، بهتر است از مبل های ال با دو بال برابر و متقارن استفاده کنید.  اگر پلان مستطیل و دارای کشیدگی طولی است، پیشنهاد می کنم مبلمان ال نامتقارن برای این فضا انتخاب کنید و باله ی بزرگ تر مبلمان را در راستای ضلع کشیده تر اتاق قرار دهید.

 

تغییر ابعاد مبل های ال شکل

بسیاری از مدل های متنوع مبلمان ال، این مزیت را دارند که به راحتی از هم تفکیک شده و می توان فرم آن ها را با توجه به نیاز و فرم اتاق نشیمن تغییر داد. اگر مبل شما هم این قابلیت را دارد که چه بهتر، ولی اگر اجزای آن به هم پیوسته بوده و جدا نمی شوند، می توانید کشیدگی یک ضلع مبلمان را با ترفند های بصری ایجاد کنید.

به عنوان مثال می توانید این کار را با قرار دادن یک میز عسلی، یک گلدان، مجسمه دکوری یا آباژور در امتداد ضلعی که می خواهید در طول اتاق قرار گیرد انجام دهید. گاهی هم می‌توان این امتداد خط دید را به وسیله ی یک مبل یا صندلی تک نفره به وجود آورد.

 

چیدمان ترکیبی با مبل ال

در کل، مبل های ال را می‌توانید در ترکیب با انواع دیگر مبلمان نظیر کاناپه ی تک یا دو نفره، پاف ها و حتی یک راکچیر زیبا دکوراسیون کنید. اما نکته ی مهم این است که هارمونی رنگ و تناسب سبک میان آن ها حتما لحاظ شود، تا فضایی تعریف شده و منسجم طراحی شود.

پیشنهاد نویسنده: مزایا و معایب خرید مبل سلطنتی

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

1 دیدگاه روشن مدل‌های چیدمان مبل ال

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.