ویژگی های سبک دکور هالیوود آمریکا

تعداد کمی از سبک‌های طراحی داخلی، شکوه و جلوه یک دهه را با خود به همراه دارند. اما سبک دکوراسیون هالیوودی یا هالیوود آمریکا ریجنسی (Hollywood Regency) پس از اوج شکوفایی خود در دهه ۳۰ میلادی، دوباره به مد روز بازگشته است. سبک دکوراسیون هالیوودی دوران طلایی سینما را تداعی می‌کند، زمانی که خانه ستاره‌های سینما در زرق و برق می‌درخشیدند. سبک هالیوودی شامل یک پالت رنگی تازه، پارچه‌های مجلل، وسایل براق و لوازم جانبی شیک هستند  به طور کلی، هالیوود ریجنسی شمایلی از یک دوره درخشان است که در آن شهرت، ثروت و هنر در هم ادغام شده‌اند.

 

سبک دکوراسیون هالیوود آمریکا چیست؟

هالیوود آمریکا به خاطر جذابیت و عناصر طراحی در مورد آثار کلاسیک قدیمی مشهور است. این سبک در دهه ۱۹۳۰ و در دوران طلایی هالیوود محبوب شد. ویلیام هاینز (بازیگر آمریکایی) خانه‌هایی را برای ستارگان سینما طراحی کرد که دارای ظاهری جسورانه و پر زرق و برق بودند. این سبک در دهه بعدی به ویژه در دهه ۵۰ به اوج تکامل خود رسید.

سبک دکور هالیوود

 

پیشنهاد نویسنده: همه چیز درمورد سبک دکوراسیون اسکاندیناوی

 

هالیوود آمریکا دکوراسیونی جاودانه و جذاب است که زمان و سبک خاصی را به یاد می‌آورد. این سبک نمایشی احساسی و با دقت طراحی شده است که پر از تجملات می‌باشد. تقریباً هر سبک دیگر در مقایسه با سبک دکوراسیون هالیوودی حالتی کسل‌کننده خواهد داشت، این همان چیزی است که بسیاری از افراد را مبهوت هالیوود ریجنسی کرده است. هالیوود ریجنسی سبکی دقیقاً همانطور است که به نظر می‌رسد، پر زرق و برق  سرشار از عناصر تجملی! اما، چگونه می‌توان این سبک را در خانه خود ایجاد کرد؟

 

چگونه می‌توان سبک هالیوود آمریکا را تعریف کرد؟

هالیوود ریجنسی شامل بسیاری از جزئیات تزیینی است، همان چیزی که در نهایت سبک را مشخص می‌کند و بیان خلاقانه را نمایش می‌دهد. خطوط ساده و کلاسیک نهایت لوکس بودن را نشان می‌دهند. این سبک در درجه اول بر ایجاد راحتی و احساسات تمرکز می‌کنند. هالیوود ریجنسی به شرح زیر تعرف می‌شود:

 

رنگ‌ها در دکوراسیون هالیوودی

اتاق‌ها معمولاً دارای پایه‌ای از رنگ‌های خنثی با دو یا سه رنگ مکمل هستند. در طرح‌های هالیوود ریجنسی رنگ‌های زیادی وجود ندارد و در عوض تمایل به استفاده از پالت‌های رنگی منفرد دیده می‌شود. پالت رنگ این سبک معمولاً شامل قرمز، زرد قناری، سبز، فیروزه‌ای، آبی، صورتی و سیاه و سفید هستند. رنگ‌های بی‌انتها مانند خاکستری، سیاه و سفید با رنگ‌های متالیک، گزینه‌های ایده‌آلی هستند که یک محیط پر زرق و برق را ایجاد می‌کنند.

این رنگ‌ها وقتی با مبلمان لوکس ترکیب می‌شوند، اولین المان از سبک دکوراسیون هالیوودی ظاهر می‌شود. اگر قصد تزیین اتاق نشیمن یا پذیرایی خود را دارید، سعی کنید از رنگ‌های سفید و سیاه به همراه مقدار کمی از رنگ‌های دیگر استفاده کنید. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید یک اتاق خواب را تزیین کنید، برای یک محیط گرمتر به دنبال کرم و رنگ عاجی بروید.هالیوود ریجنسی

 

سبک دکور هالیوود

مبلمان هالیوودی

جزئیات دقیقا مانند سینما در مبلمان نقش بزرگی دارند. در اینجا هیچ چیز بداهه یا بی‌جا وجود ندارد. قطعات مبلمان هالیوود ریجنسی دارای خطوط تمیز، ظریف و شفاف هستند. ظاهر براق آن‌ها تضاد عالی ایجاد می‌کند. در سبک دکوراسیون هالیوودی، قطعات مبلمان نه تنها باید کاربردی باشند بلکه باید جلوه جذاب نیز داشته باشند. خطوط تمیز، طرح‌های پر زرق و برق را که به عنوان نقاط کانونی عمل می‌کنند، متعادل می‌سازند.

در این سبک می‌توان از سبک‌هایی مانند صندلی‌های کلاسیک فرانسوی، تزئینات هنری لوکس و کابینت‌های چوبی ساده استفاده کرد. مبلمان باید روکش براق داشته باشند. به طور کلی، سبک مبلمان هالیوودی بیشتر شبیه به سبک آرت دکو یا مدرن است.

سبک دکور هالیوود

جنس و الگو پارچه‌ها در دکوراسیون هالیوودی

پارچه‌های مخملی، آباژورهای ابریشمی و فرش‌های ضخیم و مجسمه‌های زیبا، سبک طراحی هالیوودی را مشخص می‌کنند. افزودن پارچه‌های گران‌قیمت جذابیتی باورنکردنی را به هر خانه می‌دهد که نشان از زرق و برق زندگی تجملی دوران طلایی هالیوود است. منسوجات در سبک دکوراسیون هالیوودی بسیار مهم هستند.

فقط باید مطمئن شود که آن‌ها متعادل و هماهنگ نگه داشته می‌شوند، مثلاً ابریشم، ساتن، چرم، مخمل و همه آن‌ها در طیف وسیعی از رنگ‌ها، از تن‌های قوی‌تر گرفته تا رنگ‌های ظریف‌تر، باید به شکلی هماهنگ با هم ترکیب شوند. فرش‌ها نقش مهمی در این سبک دارند. بهترین فرش‌ها عنصری غافلگیرکننده ایجاد می‌کنند که فضا را به تجمل نزدیک‌تر می‌کنند. فرش‌ها با نقش و نگارهای بزرگ و پیچ و خم را بسیار محبوب هستند. استفاده از کاغذ دیواری برای پوشاندن دیوارها نیز پیشنهاد می‌شود.

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن ویژگی های سبک دکور هالیوود آمریکا

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.