چگونه مبلمان و کاغذ دیواری خود را ست کنیم؟

ممکن است بسیاری از شما این تصمیم را داشته باشید که مبلمان و کاغذ دیواری تزئین کنید اما نمی‌دانید که چه طرح کاغذ دیواری با چه رنگی را برای خود انتخاب کنید که هم خانه شما را زیباتر کند هم با دیگر وسایل شما ست باشد. یکی از وسیله هایی که ست کردن کاغذ دیواری با آن ایده بسیار مناسبی است، مبلمان شماست. شما می‌توانید به راحتی و با داشتن چند ایده کاغذ دیواری و مبلمان خود را ست کنید و جلوه ای جذاب به اتاق نشیمن خود ببخشید.

 

ست کردن مبلمان و کاغذ دیواری

هنگامی که شما تصمیم گرفتید مبلمان و کاغذ دیواری ستی داشته باشید، یعنی می‌خواهید فضایی شاد و متناسب با روحیات خود بسازید. پس در این حین باید حواستان را به چند نکته مثل مشخص نمودن رنگ مورد علاقه‌تان، میزان حجم فضای مورد نظر، طیف رنگ های موجود در اتاق، میزان نورپردازی اتاق نشیمن و … بدهید.

چگونه مبلمان و کاغذ دیواری خود را ست کنیم؟

کاغذ دیواری را با پارچه مبلی ست کنید

هنگام ست کردن کاغذ دیواری و مبلمان معمولا سعی بر این است که طرح و رنگ کاغذدیواری با روکش و پارچه مبلی آن ست باشد. پس اگر ابتدا دیوار خود را کاغذ دیواری کرده اید و اکنون می‌خواهید مبل خود را بخرید، به رنگ و پارچه آن که قرار است با دیوار هماهنگ باشد دقت کنید.

قطعا کاغذ دیواری ای که انتخاب کرده اید طبق سلیقه شما بوده است، اما اکنون باید ببینید چه رنگی برای مبلمان شما مناسب است که ترکیبش با کاغذ دیواریتان ترکیب هماهنگی باشد، در یک طیف رنگی قرار بگیرند و چشم را زده نکند. برای مثال اگر کاغذ دیواری شما بیشتر به رنگ صورتی است، مبلمانی که جلوی آن قرار می‌گیرد اگر طوسی رنگ باشد بسیار جلوه جذاب و دلنشینی دارد.

به یاد داشته باشید که ست بودن رنگ ها تنها به معنای هم رنگ بودن آنها نیست بلکه می‌توان دو رنگ مخالف که در کنار هم رنگی دلنشین را جلوه می‌دهند در فضای نشیمن به کار برد.

چگونه مبلمان و کاغذ دیواری خود را ست کنیم؟

کاغذ دیواری را با سبک مبلمانتان ست کنید

اگر شما دوست دارید که دکوراسیونتان به سبک کلاسیک باشد و می‌خواهید مبلمان استیل را انتخاب کنید، می‌توانید از کاغذ دیواری های طرح دار کلاسیک استفاده کنید که امروزه در بازارها تنوع و مدل های زیادی دارند. اگر این مدل کاغذ دیواری را انتخاب کردید، رنگ هایی از متن کاغذ دیواری با رنگ چوب به کار گرفته شده در مبل همخوانی خواهد داشت.

 

فقط قسمتی از دیوار را کاغذ دیواری کنید

اگر فکر می‌کنید که در ست کردن مبلمان و کاغذ دیواری باید حتما تمامی دیوارها کاغذ دیواری داشته باشند اشتباه می‌کنید. شما می‌توانید فقط قسمتی از دیوار خود را، مثل دیواری که پشت میز تلویزیون قرار می‌گیرد یا دیواری که پشت مبلمان است را تزئین کنید. با این کار شما می‌توانید راحت تر کاغذ دیواری را علاوه بر مبلمان با دیگر وسایل داخل اتاق نشیمن ست کنید؛ تنها لازم است حواستان باشد که این کار نباید به گونه ای باشد که حس بی نظمی در فضا ایجاد شود و آشفتگی رنگ ها را به دنبال داشته باشد.

 

 

رنگ های کاغذ دیواری هماهنگ انتخاب کنید

بعد از اینکه انتخاب کردید چه سبک طراحی را برای منزل خود می‌پسندید، و در انتخاب رنگ هم به نتیجه رسیدید، نوبت آن است که برای این هماهنگ سازی چند اصل و قاعده را رعایت کنید. یکی از اصل ها این است که شما باید رنگ های موجود در خانه را با یکدیگر هماهنگ کنید.

مثلا همخوانی رنگ پرده اتاق نشیمن با رنگ روکش مبل در استفاده از کاغذ دیواری قابل توجه است. باید به استفاده از رنگ های روشن و تیره، رنگ های سرد و گرم دقت کنید. زیرا استفاده از رنگ های تیره در فضاهایی که نور کافی ندارند نمی‌تواند نمای جالبی را ایجاد کند.

برعکس آن نیز وجود دارد؛ به کار گرفتن رنگ های روشن در فضاهای نورگیر و روشن می‌تواند فضای منزل را بی روح و کسل کننده جلوه دهد. از دیگر نکاتی که می‌توان به آن توجه کنید این است که اگر مبلمان شما ساده است و هیچ گونه شکل و طرحی روی آن وجود ندارد، بهتر است که کاغذ دیواری خود را طرح دار انتخاب کنید.

زیرا اگر هر دو ساده و هم رنگ باشند در فضای شما نبود تداخل رنگی باعث می‌شود که از زیبایی دکوراسیون شما کاسته شود. یک ترفند عالی دیگر برای کم کردن شلوغی فضا و نگه داشتن طرح‌ها در یک تعادل دلنشین، استفاده از رنگ‌هایی است که در یک تنالیته (خانواده) قرار دارند. برای مثال، همنشینی کاغذ دیواری آبی و سبز کله‌غازی با مبل طرح‌دار سرمه‌ای معمولا یک ایده جذاب به‌شمار می‌آید.

به هرحال سعی کنید بین مبلمان و کاغذ دیواری یا کاغذ دیواری خود را طرح دار انتخاب کنید یا مبلمان را. اما پیشنهاد ما این است که دیوارتان را طرح دار کنید. اگر با دکوراسیون شلوغ و متفاوت مشکلی ندارید می‌توانید از کاغذ دیواری هایی استفاده کنید که با گل ها و شکل های کوچک و نزدیک به هم طراحی شده اند.

چگونه مبلمان و کاغذ دیواری خود را ست کنیم؟

پیشنهاد نویسنده: مبل چستر فیلد چیست؟

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن چگونه مبلمان و کاغذ دیواری خود را ست کنیم؟

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.