ویژگی های آشپزخانه مدرن

آشنایی با ویژگی های آشپزخانه مدرن

عبارت آشپزخانه مدرن شما را یاد چه چیزی می اندازد؟ جزیره بزرگ؟ آشپزخانه اپن؟ رنگ های سیاه و سفید و طرح های مینیمال؟ هر چه که باشد تنها نیستید و خیلی از خانواده ها عاشق آشپزخانه مدرن و ویژگی های آشپزخانه مدرن هستند و از آن در منازل خود بهره می گیرند. دوست دارید با ویژگی های آن آشنا شوید؟ این مقاله را اطلاعات بیشتر در این زمینه از دست ندهید.

 

طراحی مدرن آشپزخانه

این موضوع فقط به یخچال و فریز توکار و ویدیوهایی از ابزار عجیب در آشپزخانه نیست. این موارد می توانند شامل چندکاره بودن ابزارها و لمسی شدن بسیاری از لوازم، آرام بند های پیشرفته، قفسه‌ های چند منظوره و خیلی موارد دیگر باشند که در نظر گرفتن آن ها توسط شرکت دکوراسیون داخلی استخدام شده توسط شما و یا خود شمایی که آشپزخانه را طراحی می کنید نیز بسیار مهم است. طراحی مدرن آشپزخانه با وجود آپارتمان ها و خانه های مدرن امروزی دیگر یک چیز سلیقه ای نیست، تقریبا می توانیم بگوییم که یک ضرورت است که طی سال های آینده به طور کامل متوجه آن خواهیم شد!

 

چیدمان آشپزخانه مدرن

اول از همه بگذارید تکلیف را مشخص کنیم؛ اگر طرح های شلوغ دوست دارید، به خانه های سلطنتی علاقه دارید و مواردی این چنینی سمت آشپزخانه مدرن نروید. آشپزخانه مدرن برای افرادی مناسب به شمار می‌رود، که علاقمند به طراحی‌ های ساده و شیک هستند و از طرفداران سبک مینیمال به شمار می آیند. البته همان طور که بالا گفتیم با اکسسوری ها و اجزایی مانند پتینه کاری و کابینت های کلاسیک می توانید یک آشپزخانه با چیدمانی مدرن داشته باشید که سبک آن کلاسیک است و اجزایی به این شکل دارد!

ویژگی های آشپزخانه مدرن
نورپردازی مناسب رکن اصلی آشپزخانه مدرن

اجزای یک آشپزخانه مدرن شامل چه مواردی است؟

مانند هر محل دیگری با هر سبک دکوراسیون، هر آشپزخانه مدرن هم از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است که شناخت آن برای اجرایی کردن آن بدیهتا ضروری خواهد بود. مثلا برخی از این موارد عبارت اند از کابینت‌ های مجهز، میز ناهارخوری بزرگ و کوچک یا استفاده از جزیره، نورپردازی خوب و مناسب، صندلی های بار و البته ابزار و لوازم برقی استاندارد دیگر.

 

کابینت‌های آشپزخانه مدرن

برای آشپزخانه ای مدرن شما لزوما لازم نیست از کابینت هایی مدرن استفاده کنید. اما کابینت مدرن چیست؟ کابینت کلاسیک چیست؟ کابینت‌ های آشپزخانه به دو دسته مدرن و کلاسیک تقسیم می شوند که هر کدام از این مدرن و کلاسیک ها زیر مجموعه هایی مانند کابینت ممبران، انزو، نئوکلاسیک و انواع دیگری دارند. حالا برای اشاره به چند ویژگی کابینت‌ های آشپزخانه مدرن می توانیم مواردی مانند کابینت هایی کشویی، کابینت هایی بدون دستگیره و اکسسوری خاص و بیشتر در حالت مات را بیان کنیم.

 

یک ویژگی مهم دیگر کابینت ها برای آشپزخانه مدرن این است که رنگ هایشان عموما طبیعی است یعنی حالت ماکسیمال و شلوغ مانند رنگ های زرد و سبز و آبی ندارند و از رنگ هایی عموما روشن و شیک استفاده شده که با سبکی مینیمالیستی تلفیق شده است پس ما گزینه هایی مانند رنگ چوب، سفید، خاکستری، مشکی و این طیف داریم. این موضوع باعث می شود آشپزخانه شما بسیار بزرگ تر و بازتر نشان داده شود مخصوصا اگر از رنگ های روشن تر استفاده کنید.

 

رنگ های کابینت آشپزخانه مدرن

گفتیم که از رنگ هایی عموما روشن و شیک استفاده شده که با سبکی مینیمالیستی تلفیق شده است پس ما گزینه هایی مانند رنگ چوب، سفید، خاکستری، مشکی و این طیف داریم. این موضوع باعث می شود آشپزخانه شما بسیار بزرگ تر و بازتر نشان داده شود مخصوصا اگر از رنگ های روشن تر استفاده کنید.

 

درهای کابینت آشپزخانه مدرن

درهای آشپزخانه مدرن همان طور که احتمالا بدانید از اکسسوری ها، نقش و رنگ و طرح و همچنین دستگیره خاصی بهره نمی برند و به ساده ترین شکل ممکن طراحی می شوند. سطوحی صاف و ترجیحا مات مورد علاقه طرفداران آشپزخانه مدرن هستند!

ویژگی های آشپزخانه مدرن
آشپزخانه مدرن با کابینت های های گلاس
همخوانی آشپزخانه مدرن با سایر قسمت های منزل

یکی از چیزهایی که به لطف کانتر در خانه های ما عوض شده این است که فضای آشپزخانه از سایر فضاها جدا شده و در عین حال هارمونی و هماهنگی خاصی با روح خانه داشته باشد. کانتر به عنوان پیشخوان آشپزخانه نیز شناخته می شود.

پیشخوان آشپزخانه مدرن

خوب است بدانید که امروزه نصب سینک ظرفشویی و همچنین گاز توکار یکی از کاربردهای مهم برای پیشخوان آشپزخانه محسوب می‌ شود. تقریبا این طراحی را در اکثر آشپزخانه های مدرن امروزی خواهید دید!

 

شاید برایتان مفید باشد: نحوه چینش اتاق خواب

 

نورپردازی خطی آشپزخانه مدرن

احتمالا به خوبی می دانید که از نور های خطی و نقطه‌ای در جای درست خودش با کمک یک متخصص و یا حتی نظر اعضای خانه می‌توان استفاده کرد. مزیت استفاده از این نورهای مخفی این است که به وضوح باعث بزرگتر دیده شدن فضا می‌شوند. در قسمت‌هایی مثل بالای سینک ظرفشویی، بالای گاز و همینطور پیشخوان یا میز ناهارخوری از چراغ‌ها و هالوژن‌های آویزان بهتر است استفاده کرد.

برای بازدید از ایده های برتر دیزاین آشپزخانه کلاسیک می توانید از این ویدیو دیدن کنید.

سپاس از شما همراهان خوب دکوریار! خوشحال می شویم سوالات و پیشنهادات خود درمورد ویژگی های آشپزخانه مدرن را در بخش کامنت برای ما بنویسید!

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.