دکوراسیون تم تیره اتاق

استفاده از تم تیره در دکوراسیون منزل باعث ایجاد بافت متنوع و زیبایی می شود و این تم اندکی  پیچیده به نظر می رسد. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا تصاویر خانه کوچک که در آن ها از رنگ های تیره استفاده شده است را ملاحظه نمایید.

 

پیشنهاد نویسنده: آشنایی با مبلمان کلاسیک

 

استفاده از تم تیره در دکوراسیون منزل

استفاده از تم تیره در دکوراسیون منزل برای جاهایی که کمبود فضا داریم، کار چندان مطلوبی به نظر نمی رسد اما اگر شما از امتیاز ورود نور کافی به منزل خود برخوردار هستید، طبیعتا با انتخاب این تیپ دکوراسیون فضای مخوف و دلگیری برای خود درست نخواهید کرد.

دکوراسیون تم تیره اتاق

مبل و میز در خانه با تم تیره

در تم تیره از دیوارهای خاکستری و پانل های چوبی تیره در کنار هم استفاده می شود.

 

دکوراسیون آشپزخانه با تم تیره

خاصیت این دکوراسیون به گونه ای است که هر چند که شما از یک چیدمان پراکنده برای وسایل منزل استفاده کرده باشید اما در نهایت چیزی به چشم ما می رسد، یک دکوراسیون کاملا جمع و جور و یکپارچه است. البته این ویژگی از خواص رنگ های تیره است.

 

دکوراسیون اتاق نشیمن با تم تیره

از این تم تیره در کف پوش منزل، وسایل منزل، مبلمان، دیوارها و… استفاده کنید. نور پردازی داخلی دکوراسیون در تم تیره اهمیت دارد و سعی کنید از نورپردازی مناسب استفاده کنید که فضای تیره دکوراسیون منزل شما را پوشش دهد.

اگر قرار است یک دیوار سنگی در فضای آشپزخانه یا هر جای دیگر خانه داشته باشید، آن را از دو طیف سیاه و سفید برخوردار کنید تا رنگ های تیره شما جلوه داشته باشد. اگر دقت کرده باشید فضای بسیاری از کافی شاپ ها در همین تم طراحی شده است.

دکوراسیون تم تیره اتاق

برخی کاربردهای رنگ تیره در دکوراسیون

  • هرچند ممکن است فکر کنید که استفاده از رنگ های تیره فضا را کوچکتر نشان می دهد اما در واقع اینگونه نیست.
  • اگر از رنگ های تیره در هر چهار طرف دیوار استفاده شود، ایجاد احساس فضای بزرگتری را بوجود می آورد.
  • به این ترتیب با استفاده از رنگ های سرد ، فضا دنج تر و راحت تر به نظر می رسد.
  • رنگ ها، کاغذ دیواری ها و یا پارچه هایی با رنگ و طرح تیره می توانند به عنوان یک پایه ای قوی برای لوازم و مبلمان رنگی روشن تر مورد استفاده قرار گیرند.
  • علاوه بر این استفاده از فرش هایی با بافت تیره رنگ و یا کفپوش براق نیز می تواند احساس عمق بیشتری را ایجاد نماید.
  • طرح های تک رنگ می توانند واقعا قدرتمند باشند.

 

هماهنگ کردن رنگ دیوار با مبلمان

هماهنگ کردن رنگ دیوار با مبلمان یک ایده عالی برای ایجاد یک طرح زیبا و سرشار از رنگ است. استفاده از الگوهای رنگی کوچک نیز مانع از محو شدن لوازم یکرنگ در هم می شوند و یک تضاد بسیار زیبایی را بوجود می آورند.

دکوراسیون تم تیره اتاق

دکوراسیون اتاق خواب تیره

در دکوراسیون تم تیره نور حائز اهمیت است و بهتر است که منزل شما در تیر رس نور قرار گرفته باشد. دکوراسیون تیره برای کسانی به دنبال یک محیط آرام برای خواب هستند و مایلند از غلظت نور هنگام استراحت کم شود، گزینه مناسبی محسوب می شود.

این نوع رنگ ها چشم نوازند و آرامش ذهنی شما را فراهم می آورند. چون اکثر رنگ هایی که در دکوراسیون تیره به کار می رود سرد و یا خنثی است. کف پوش مناسب در دکوراسیون تم تیره، رنگ های قهوه ای سوخته و دودی است.

توجه داشته باشید جلوه یک دکور سنگی برای نصب تلویزیون ال سی دی زمانی جلوه بیش تری می یابد که در یک تم دکوراسیون تیره قرار گرفته باشد چون شیک تر و جذاب تر به نظر می رسد. از اینکه در ایده های دکوراسیون تیره همراه ما بودید، متشکریم و امیدواریم مطالب ما در این زمینه مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن دکوراسیون تم تیره اتاق

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.