تمیز کردن نور مخفی و سقف کاذب

در این قسمت از خانه به خاطر مساحت زیاد و ارتفاع بلند تمیز کردن سقف کاذب و نور مخفی همواره کار سختی به نظر می‌آید اما چاره‌ای نیست! باید حداقل سالی یک‌بار سقف‌ها و دیوارها را تمیز کرد. شما می‌توانید با دانستن ترفندهای تمیز کردن دیوار و سقف خانه به‌راحتی این کار را انجام دهید و از تمیزی آن‌ها لذت ببرید. امروزه انواع مختلف سقف کاذب با جنس های مختلف در بازار موجود است.

می توانید بر اساس دکوراسیون و بودجه خود یکی را انتخاب کنید. نظافت سقف کاذب به جنس ماده به کار رفته در آن بستگی دارد. سقف کاذب پس از نصب شدن باید چند سال استفاده شود. بیایید بگوییم سقف کاذب پس از نصب شدن باید حداقل 15 تا 20 سال استفاده شود. البته این یعنی اینکه هر چه بهتر از سقف کاذب نگهداری کنید ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

همیشه پیش از گردگیری سقف کاذب باید لوازم و وسایل روی زمین را با روکش بپوشانید تا آلوده نشوند. در غیر این صورت باید لوازم را نیز تمیز کنید که البته اگر در حال نظافت منزل هستید برایتان مهم نباشد که جاهای دیگر را هم تمیزکنید. آسان ترین راه برای نظافت سقف کاذب استفاده از پارچه گردگیری یا گردگیر دستی است. حتما ماسک بپوشید. جاروبرقی هم می تواند برای تمیز کردن گرد و خاک سقف کاذب مناسب باشد.

 

نظافت نور مخفی فایبر

اگر سقف کاذب از الیاف معدنی تشکیل شده باشد، یک اسفنج لاستیکی ساده می تواند مناسب باشد. یک پارچه مرطوب یا اسفنج خیس شده در محلول شوینده می تواند مناسب باشد. حتما باید پس از شستشو آن را خشک کنید. برای از بین بردن گرد و خاک می توانید از جاروبرقی هم استفاده کنید. برای تمیز کردن لکه مداد، آلودگی ها، ذرات چسبنده یا اثر ادامش، این روش مناسب است.

استفاده از شوینده های دیواری هم می تواند استفاده شود. یادتان باشد محصولات معدنی سازه های سقف کاذب با مواد ظریف ساخته شده اند. بنابراین دستکاری بیش از حد این سقف ها و مواد می تواند عمر آن را کاهش دهد.

 

نظافت نور مخفی ابزارکاری شده

سقف کاذب ابزارکاری شده به کمی مراقبت نیاز دارند. با یک دستمال نم دار می توانید آن را تمیز کنید. البته در صورتی که از کاشی های گچی سقف کاذب در طراحی دکوراسیون خانه استفاده کرده اید و چند سالی از عمرش می‌گذرد، نقاشی هم می تواند گزینه خوبی باشد. البته این در صورتی است که از نظافت راضی نباشید.

تمیز کردن نور مخفی و سقف کاذب

پیشنهاد نویسنده برای شما: طراحی دکوراسیون مغازه

تمیز کردن کاشی سقف کاذب و نور مخفی تزیینی

در هنگام تمیز کردن این کاشی ها باید مراقب باشید. برای تمیز کردن این کاشی ها ابتدا با یک گردگیر گرد و خاک آن را تمیز کنید. برای تمیز کردن بیشتر باید با پارچه نرم یا اسفنج و آب و مایع ظرفشویی ملایم آن را تمیز کنید. هرگز از ابزار زبر استفاده نکنید. استفاده از وسایل خشن و زبر می‌تواند روی کاشی های فلزی سقف شما حسابی خط و خش بیاندازد.

 

نظافت نور مخفی فایبرگلاس

اگر نور مخفی و سقف کاذب خانه تان از فایبرگلاس تشکیل شده، می توانید با یک پارچه مرطوب آن را تمیز کنید زیرا فایبرگلاس در برابر رطوبت مقاوم است، و نباید بترسید که آب به آن آسیب برساند. آن را به طور مرتب تمیز کنید، زیرا در صورت تمیز نکردن این کاشی ها امکان رشد باکتری وجود دارد و می تواند به سقف کاذب آسیب رسانده و آن را بکند.

سقف کاذب باید به طور مرتب تمیز و مراقبت شود. اگر به طور مرتب تمیز نشود، گرد و خاک روی آن نشسته و به نور مخفی آسیب میزند. همچنین ظاهر نور مخفی را زشت می کند.

تمیز کردن نور مخفی و سقف کاذب

برای تمیز کردن نور مخفی به چه مواردی باید دقت شود؟

ابتدای شروع تمیزکاری هر بخشی از منزل مانند نور مخفی بررسی وضعیت آلودگی و مراحل تمیز کردن در کنار تهیه لوازم مخصوص پاکسازی دیوار و سقف از انواع لکه‌ها امری مهم و ضروری است.

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن تمیز کردن نور مخفی و سقف کاذب

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.