بهترین راهنمای خرید لوستر

بهترین راهنمای خرید لوستر

 

لوستر و لوازم روشنایی در منزل نقش بسیار مهمی در ایجاد فضا و محیط  دلنشین دارد، از همین رو باید در انتخاب لوستر برای منزل خود در بخش ها مختلف نظیر اتاق نشیمن و پذیرایی،اتاق خواب،آشپزخانه،راهرو و … دقت نمود.

اگر تصمیم به خرید لوستر دارید و در انتخاب آن دچار سردرگمی هستید در این راهنمای خرید به شما کمک خواهیم کرد تا انتخابی بی نظیر برای خرید خود داشته باشید.

 

انواع لوستر

امروزه لوستر ها تنوعات و مدل های بی شماری دارند که با توجه به جنس بدن، سبک دکوراسیون محیط، روش نصب لوستر، و مدل قرارگیری شعله های لوستر دسته بندی میشوند که ادامه با تنوعات آن آشنا می شویم

انواع لوستر بر اساس جنس بدنه

 • فلزی
 • چوبی
 • کریستالی
 • پارچه ای

انواع لوستر بر اساس سبک دکوراسیون

 • سنتی
 • کلاسیک
 • مدرن
 • فانتزی
 • مینیمال

انواع لوستر بر اساس روش نصب

 • سقفی
 • آویز
 • دیواری

انواع لوستر بر اساس مدل شعله

 • شاخه ای
 • ریسه ای
 • حبابی
 • حلقه ای
 • خطی
 • SMD

 

رایج ترین مدل های لوستر

 

لوستر شاخه ای

می توان گفت امروزه در اکثر لوستر هایی که می شناسیم از نوع لوستر شاخه ای هستند که متشکل شده اند از یک بدنه یا ستون اصلی و تعدادی شاخه متصل به آن که ممکن است روی هر شاخه یک یا چند شعله قرار بگیرد.لوستر های شاخه معمولا روشنایی خود را از طریق لامپ تامین کرده که با توجه به سرپیچ لوستر لامپ مناسب این محصولات یا لامپ با سرپیچ E14  ( اصطلاحا شمعی ) است و یا لامپ با سرپیچ E27 است. محصولاتی نظیر لوستر های چوبی، لوستر های برنزی و لوستر های کریستالی در این دسته بندی قرار میگیرند.

بهترین راهنمای خرید لوستر
خرید لوستر مناسب رکن اصلی زیبایی منزل شما

لوستر های کریستالی

 

این دسته بندی از لوستر ها را میتوان از قدیمی ترین لوستر های مجلل دانست که از دیرباز تا امروز مخاطبان خود را داشته و با توجه به تنوعات آن میتوان در محیط ها با دکوراسیون کلاسیک، سنتی، مدرن و … استفاده کرد. لوستر های کریستالی با توجه به نوری که از طریق کریستال های خود به پیرامون خود منعکس میکنند جلوه زیبایی به محیط میدهند. از این لوستر با توجه به مدل آن میتوان در محیط های بزرگ نظیر قصر ها و امکان مهم و در محیط های اداری و خانگی استفاده نمود.

بهترین راهنمای خرید لوستر

لوستر SMD

 

لوستر های SMD  امروز از جدید ترین و بروز ترین مدل های لوستر و روشنایی هستند که با توجه به مواردی نظیر مدرن بودن، مصرف پایین، تنوعات بالا، سازگاری با محیط ها مختلف و قیمت مقرون به صرفه آن ها طرفدار و مخاطبان زیادی پیدا کرده است. این لوستر ها عموما متشکل از یک صفحه فلزی که به سقف متصل می شود و تعداد حلقه یا رینگ می باشند که درون حلقه تعدادی لامپ SMD  است. این لوستر ها در بازار با تنوعات تک رنگ ( نور آفتابی یا مهتابی ) و چند رنگ قابل عرضه هستند.

 

از دیگر مزایا این دسته از لوستر ها میتوان به ریموت کنترل آنان اشاره نمود که برای خریدار امکان روشن و خاموش کردن، کنترل میزان روشنایی و شدت نور و تغییر حالت نور دهی را از فاصله دور فراهم میسازد.

 

پر طرفدار ترین لوستر ها

 

از پرطرفدار ترین مدل های لوستر میتوان به محصولات SMD  اشاره نمود که  کاربران از نظر زیبایی، کاربردی بودن ،قیمت به صرفه و مصرف برق به آن امتیاز بالایی داده اند.این دسته از لوستر ها تنوعات بالایی دارند به همین خاطر میتوان از آنان در محیط های گوناگونی نظیر اتاق خواب، سالن پذیرایی، محیط های اداری و دفاتر کار استفاده نمود

بهترین راهنمای خرید لوستر

نکاتی که باید برای خرید لوستر به آن توجه نمود

اندازه لوستر

یکی از مهم ترین نکات قبل از خرید لوستر و محصولات روشنایی بررسی اندازه محیطی است که قصد تهیه کردن لوستر برای آن دارید. اندازه لوستر باید متناسب با متراژ فضا باشد تا بتواند به محیط میزان روشنایی مناسبی بدهد.بدیهی است که در نور محیط کم باشد موجب کسل شدن و خستگی میشود و برعکس اگر میزان نور محیط از حد استاندارد بیشتر باشد موجب سردرد و چشم درد و سایر مشکلات میشود.

 

ارتفاع سقف محیط

لوستر ها بر اساس میزان ارتفاع سقف به دو دسته لوستر های آویز و لوستر های سقفی دسته بندی می شوند. اگر لوستر انتخابی با میزان ارتفاع سقف متناسب نباشد از یک سو باعث کوچیک به نظر رسیدن و اصطلاحا گم شدن محصول در محیط شده و از سوی دیگر موجب مشکل در تردد در محیط می شود و جلوه بدی به فضا میدهد.

بنابراین باید لوستری که انتخاب میکنید با ارتفاع سقف متناسب باشد به این صورت که باید ارتفاع لوستر در بیشترین حالت را از ارتفاع سقف تا زمین کم کرده اگر عدد حاصل شده از ۲ متر کمتر بوده باید از لوستر های سقفی استفاده کرد و بدیهی است که اگر عدد بدست آمده برابر با ۲ متر یا بیشتر از آن بود باید از لوستر های آویز استفاده کنید.

 

میزان روشنایی لوستر

میزان روشنایی در لوستر ها با مدل های متفاوت گوناگون است. به عنوان مثال در لوستر های شاخه ای به دلیل اینکه روشنایی از طریق تعداد شعله و لامپ های آن تامین می شود اول باید توجه داشته باشید که لوستری که انتخاب میکنید با لامپ های شمعی متناسب است یا با لامپ های سرپیچ معمولی و بزرگ متناسب است.

 

انتخاب نوع لوستر

انتخاب یک لوستر که با محیط از نظر دکوراسیون و روشنایی متناسب باشد به دقت بسیار بالایی نیاز دارد. به عنوان مثال لوستر مناسب با سالن پذیرایی با لوستری که برای راهرو یا اتاق خواب باشد بسیار متفاوت است.

 

سبک دکوراسیون

شناخت سبک دکوراسیون قبل از خرید لوستر بسیار مهم و ضروری است. به عنوان مثال محیط هایی که سبک دکوراسیونشان سنتی است برای زیبایی عموما باید از لوستر های شاخه ای و کریستالی با جنس های برنزی استفاده کنند.

برای محیط هایی با دکوراسیون کلاسیک و مدرن لوستر های اس ام دی بهترین گزینه است.

 

میزان مصرف انژی

یکی دیگر از نکاتی که در انتخاب لوستر به دلیل اینکه میزان استفاده از آن طولانی مدت می باشد اهمیت بسیار بالایی دارد میزان مصرف انرژي و توان مصرفی لوستر است. امروزه با توجه بسیاری از سازمان در تلاش هستند تا با آگاهی رسانی میزان مصرف انرژی را در دنیا کاهش دهند، انتخاب لوستر های پر مصرف علاوه بر اینکه به محیط زیست میرسانند کار بسیار غیر اخلاقی می باشد از همین رولوستر های اس ام دی با توجه اینکه لامپ استفاده شده در آن ها از نوع کم مصرف می باشد بسیار از نظر مصرف انرژي مناسب بوده و در طولانی مدت مشکلی برای مصرف کننده ایجاد نمی کند.

بهترین راهنمای خرید لوستر

مجله دکوراسیون (دکوریار)

همانطور که می دانید لوستر و روشنایی نقش بسزایی در زیبایی دکوراسیون منزل ما دارد با توجه به این مسئله دکوریار برای شما با توجه به مد روز و دکوراسیون برای شما همراهان عزیز مقاله هایی در رابطه با نحوه انتخاب  لوستر، لوستر های مناسب برای منزل ،راهنمای خرید لوستر، راهنمای نصب لوستر و مطالب همچنینی جمع آوری کرده اند تا بتوانید انتخاب بهینه تری در انتخاب و خرید لوستر داشته باشید.

 

درباره ما

آرزوی  ما حس خوب است؛ حس خوب  برای همه ایران. ایجاد تجربه خوشایند خرید برای همه مخاطبان دکوریار از کاربران و مشتریان ، باور و مسئولیتی‌ست که از ابتدای آغاز به کار دکوریار مبنای تمام فعالیت‌ها و پیشرفت‌ها شد. حالا پس از گذشت چند  سال از فعالیت دکوریار  این باور به وظیفه‌ای شیرین تبدیل شده است. ما اینجاییم تا با توسعه محصولات متنوع و افزودن سرویس‌های مختلف در گروه دکوریار  با محوریت تکنولوژی‌های مبتنی بر تجارت الکترونیک، تجربه حس خوب را برای همه مخاطبانمان محقق کنیم.

 

برای تماشای ۵۰ ایده نورپردازی مدرن از این ویدیو دیدین کنید.( برای تماشای ویدیو از اتصال فیلتر شکن خود اطمینان حاصل بفرمایید )

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.