نکات مهم برای خرید لوستر را می دانید؟

ممکن است در حال حاضر صاحب لوستر باشید ولی به دلایلی قصد خرید لوستر را دارید. همچنین ممکن است که شما به دنبال خرید اولین لوستر خود باشید و تجربه ای در این زمینه نداشته باشید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید تا لوستری مناسب منزلتان تهیه کنید. به هر دلیلی، ما برای کمک به شما اینجا هستیم و قصد داریم در این مقاله نکات مهم برای خرید لوستر را به شما بگوییم.

لوسترها به عنوان یکی از زیباترین و شکیل ترین المان ها که افراد می توانند در انواع سبک دکوراسیون داخلی از آن بهره ببرند، مطرح هستند. می توان از لوستر در انواع فضاها از جمله اتاق خواب، پذیرایی، اتاق نشیمن، آشپزخانه و غیره استفاده کرد. لوسترها می توانند حالت دراماتیکی به فضا بدهند و حتی به عنوان نقطه کانونی در دکوراسیون خانه در نظر گرفته شوند.

 

نکات مهم برای خرید لوستر

در حال حاضر، گزینه های متنوعی از لوستر در بازار وجود دارد که هر یک از آن ها اشکال، اندازه ها و سبک های مختلفی دارند و این تنوع ممکن است کمی انتخاب را سخت کند. پس به شما پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالعه کنید و نکاتی که به شما ارائه داده ایم را در هنگام خرید لوستر در نظر بگیرید تا بهترین انتخاب ممکن را انجام دهید.

نکات مهم برای خرید لوستر را می دانید؟

پیشنهاد نویسنده: وسایل مورد نیاز اتاق کار در منزل

 

بودجه خود را تعیین کنید

همانطور که توضیح دادیم لوسترها در اندازه ها و اشکال متنوعی تولید می شود و این امر باعث ایجاد بازه قیمتی وسیعی می شود. از آنجایی که بحث خرید مطرح است، در ابتدا بهتر است مشخص کنید چقدر می خواهید برای خرید لوستر هزینه کنید. اگر بودجه کمی را برای خرید لوستر در نظر گرفته اید و قصد خرید از فروشگاه های اینترنتی را دارید بهتر است از فیلتر قیمت استفاده کنید تا فقط محصول مناسب بودجه شما نشان داده شود.

شایان ذکر است که انتخاب گزینه ارزانتر همیشه نشان دهنده کیفیت پایین یا اندازه کوچک لوستر نیست. از طرف دیگر، اگر بودجه قابل توجهی را برای خرید لوستر تعیین کرده اید، مجموعه بزرگی را پیش رو دارید و در انتخاب و خرید لوستر انعطاف بیشتری خواهید داشت.

 

فضای اتاق را در نظر بگیرید

خیلی خوب است که بودجه لازم برای خرید لوستر را دارید، ولی آیا فضای لازم و مناسب برای آن در منزل شما وجود دارد؟ وقتی لوستر را انتخاب می کنید مهم است که فضایی مناسب و ایده آل برای آن در نظر گرفته باشید.

به این فکر کنید که اگر اتاق خیلی کوچک است و لوستری بزرگ را خریداری کرده اید مطمئناً از لحاظ ظاهری و فضای در نظر گرفته شده به مشکل خواهید خورد. پس مهم است که قبل از خرید لوستر ابعاد و اندازه اتاق را یادداشت کنید و از کمک متخصصان و مشاوران این حوزه غافل نشوید.

نکات مهم برای خرید لوستر را می دانید؟

به سبک دکوراسیون محیط فکر کنید

منزلتان از چه سبک دکوراسیونی پیروی می کند؟ یکی دیگر از نکات مهم برای خرید لوستر سبک دکوراسیون محیط است و اگر هنوز جواب مشخصی برای این سوال ندارید بهتر است قبل از هرگونه اقدامی سبک دکوراسیون مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پس از آن که یکی از سبک های مطرح مثل سبک مینیمال، سبک کلاسیک، سنتی، سبک مدرن و … را انتخاب کردید کار شما برای انتخاب و خرید لوستر کمی راحت تر می شود زیرا انتخاب و خرید لوستر رابطه مستقیم با سبک دکوراسیون فضای مورد نظر دارد. به طور مثال اگر قصد دارید از سبک دکوراسیون مدرن استفاده کنید بعید به نظر می رسد که بخواهید لوستری با سبک سنتی بخرید!

 

جنس لوستر

از دیگر نکات مهم برای خرید لوستر جنس آن است. لوسترها در طیف گسترده ای از مواد مثل برنج، فلز، کریستال و آهن تولید می شوند. معمولا جنس لوستر با سبک کلی لوستر ارتباط دارد و باید به این فکر کنید که جنس و رنگ لوستر چگونه در برابر مبلمان فعلی، کاغذ دیواری و پرده ها خود را نشان می دهند. حتی تلاش برای ایجاد انسجام با سایر وسایل روشنایی که در آن مکان قرار دارند ضروری است.

 

ارتفاع سقف

به طور خلاصه درباره فضای اتاق صحبت کردیم، اما در نظر گرفتن ارتفاع سقف نیز مهم است. ارتفاع اتاق یک عامل اساسی در تصمیم گیری برای انتخاب و خرید لوستر است. اتاق هایی که سقف با ارتفاع زیاد دارند مناسب لوستر هایی با ارتفاع و شاخه های بیشتر به همراه آویز هستند. همانطور که احتمالا این نوع لوستر را تصور کردید متوجه شدید که اصلا انتخاب خوبی برای اتاقی با ارتفاع کم نیست و برای اینگونه فضاها لوستر هایی ساده و کم ارتفاع با شاخه های کم مناسب تر است.

 

نگهداری و نظافت لوستر

وقتی لوستر مورد نظر خود را انتخاب کردید، مهم است که در مورد حفظ کیفیت آن در طول زمان برنامه ریزی کنید و به آن فکر کنید. بعد از نصب لوستر باید به طور مرتب آن را تمیز کنید تا کیفیت آن حفظ شود. همانند مبلمان منزل، لوستر ها هم مستعد جذب گرد وغبار هستند و هرچه لوسترها بزرگ تر و دارای طراحی پیچیده تری باشند گرد و غبار بیشتری جذب می‌کنند و تمیز کردن آن ها دشوارتر است.

پس اگر نمی‌توانید از پس تمیز کردن لوسترهای بزرگ برآیید بهتر است لوستری کوچک با طراحی ساده تر را انتخاب کنید. اگر به هر دلیلی وقت و یا حوصله تمیز کردن لوسترهای منزل یا محیط کارتان را ندارید، بهتر است این کار را به شرکت های خدماتی که در این زمینه تبحر دارند واگذار کنید.

 

سایز لوستر

آخرین نکته برای خرید لوستر سایز آن است و باید از سایز های متفاوت لوستر برای فضاهای مختلف استفاده کنید. به طور مثال برای اتاق نشیمن از لوستر بزرگتری نسبت به لوستر آشپزخانه استفاده کنید. لوسترهای بزرگ برای مناطقی که دارای فضای بازا و جادار هستند مناسب است. شما همچنین ممکن است بر اساس سبک دکوراسیون به این نتیجه برسید خرید چند لوستر کوچک بهتر از خرید یک لوستر بزرگ است و این کاملا سلیقه ای است.

 

نکات مهم برای خرید لوستر

  • بزرگی و کوچکی لوستر کاملا بستگی به فضای سالن دارد. برای فضاهای کوچک لوستر باید شاخه ها و چراغ های کمتری داشته باشد و برای فضاهای بزرگ این موضوع بر عکس است. طبق نظر کارشناسان دکوراسیون، به طور تقریبی برای هر 5 متر مربع، یک شاخه لوستر نیاز است.
  • سبک لوستر باید کاملا هماهنگ با سبک دکوراسیون داخلی فضای مورد نظر باشد. لوستر های برنزی، لاله، بلور، کریستالی و شید دار مناسب سبک دکوراسیون کلاسیک و لوستر هایی از جنس فلز یا چوب مناسب سبک مدرن هستند.
  • اگر سقف فضای مربوطه بلند است، لوستر های آویز دار و چند طبقه انتخاب مناسبی برای شماست و اگر سقف کم ارتفاعی دارید، به شما لوسترهای سقفی را پیشنهاد می کنیم.
  • برای اتاق خواب لوستری را انتخاب کنید که نور را به سمت بالا هدایت کند تا روشنایی کاملا ملایم به محیط اتاق خواب ببخشد. برای آشپزخانه لوستر با شاخه های رو به پایین تهیه کنید تا بیشترین نور ممکن به فضا برسد.
  • لوستر های کلاهک دار(شید) کلاسیک هستند، نور کمتری دارن و مناسب فضاهای کلاسیک مثل رستوران ها و کافه ها هستند.
  • اگر فضای پذیرایی و هال از هم جدا نیست، مهم است که بین لوسترها تناسب برقرار باشد و اگر جفت باشند انتخاب هوشمندانه تری است.
  • مراقب باشید لوستر های کریستالی کدر و رنگی نباشند.
  • مراقب باشید لوستر آهنی و آلومینیوم را به عنوان برنجی و برنزی نخرید.
  • قبل از خرید به شستشوی آن هم فکر کنید و لوستری را بخرید که برای تمیز کردن و شستشوی آن به دردسر نیفتید.

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن نکات مهم برای خرید لوستر را می دانید؟

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.