روشن نشان دادن خانه

رنگ دیوارها، مبلمان کوچک و جمع و جور، استفاده از پوشش‌ها و پرده‌های مناسب برای خانه و غیره نکاتی هستند که با توجه به آن‌ها و با رعایت تعدادی فاکتور می‌توان روشن نشان دادن خانه را حاصل کرد. در ادامه در رابطه با همه این موارد، یعنی روشن نشان دادن خانه، کار ساده تمیز کردن پنجره‌ها و غیره صحبت خواهیم کرد تا ببینید که تنها با چند کار ساده بدون هزینه می‌توان خانه‌ای روشن تر و نورانی تر داشت. البته شاید بعی از این روش‌ها هم کمی هزینه برایتان داشته باشند که می‌توانید در صورت تمایل آن‌ها را بکار ببرید.

روشن نشان دادن خانه با دیوارهای سفید رنگ

رنگ سفید به سه دلیل یکی از بهترین رنگ‌های دیوار خانه به شمار می‌رود: دیوارهای به رنگ سفید باعث می‌شوند که مبلمان منحصر به فرد و رنگی منزل بیشتر به چشم بیایند، رنگ سفید نور طبیعی را به صورت غیر مستقیم به سایر قسمت‌های خانه نیز منعکس می‌کند و در انتها نیز این رنگ خانه را تیمزتر و مدرن‌تر نشان می‌دهد. شاید این سه دلیل کافی باشند تا هنگام رنگ آمیزی خانه خود، سفید را به عنوان رنگ اصلی خانه خود انتخاب کنید.

تمیز و براق کردن پنجره‌ها برای روشن نشان دادن خانه

تفاوتی نمی‌کند که از چه چیزی برای تمیز و براق کردن پنجره‌های خانه خود استفاده می‌کنید. مهم این است که حتما به صورت مرتب آن‌ها را تمیز و براق کنید تا به روشن تر شدن خانه شما کمک کنند. بهتر است پنجره‌های خانه را هفته‌ای یک بار تمیز کنید و دقت کنید که لکه‌های آب و مواد شوینده نیز روی آن‌ها نمانند.

 

این مقاله را از دست ندهید! روش هایی ساده و کارآمد برای چیدمان مبلمان گرد

 

 پرده‌های مناسب برای روشن نشان دادن خانه

تقریبا می‌توان گفت که پرده‌ها جزئی جدایی ناپذیر از هر خانه‌ای بوده و یار همیشگی پنجره‌ها به حساب می‌آیند. اما اگر به دنبال پرده‌هایی هستید که در عین پوشش پنجره‌ها، نور کافی نیز به شما برسانند، بهتر است پرده‌هایی با ضخامت کمتر را برای اتاق‌های خود انتخاب کنید.

 

گیاهان برای روشن نشان دادن خانه

زیبایی و فواید استفاده از گل و گیاه در خانه بر هیچ کسی پوشیده نیست، اما شاید آمدن نام گیاه همراه با روشن تر نشان خانه‌های تاریک کمی عجیب باشد. بایستی بگوییم که گیاهانی که بیرون از خانه شما و در حیاط و یا حیاط خلوت خانه‌تان هستند، به شرط این که سایه‌شان بر روی خانه نیفتد و پنجره‌های نسبتا بزرگی داشته باشید که به خوبی آن‌ها را از داخل خانه مشاهده کنید، و یا داشتن گیاهان آپارتمانی زیبا در خانه، از نظر بصریی کمک زیادی به روشن نشان دادن خانه کم نور و تاریک می‌کند.

روشن نشان دادن خانه با مبلمان کوچک

اگر تازه به خانه‌ای نقل مکان کرده‌اید، تازه ازدواج کرده‌اید و به دنبال خرید جهزیه هستید و یا به هر دلیل دیگری به دنبال خرید مبلمان جدید هستید، پیشنهاد می‌کنیم که از مبل‌های مجلل و با رنگ‌های تیره دوری کرده و به دنبال مبلمان ساده و جمع و جور باشید. مبل‌ها و صندلی‌های ساده و میزهای شیشه‌ای به روشن تر دیده شدن خانه شما کمک شایانی می‌کنند.

 

روشن نشان دادن خانه با آینه ها

آینه‌ها همان طور که در بزرگ‌تر نشان دادن خانه نقش مهمی دارند و باعث می‌شوند خانه‌های کوچک بزرگتر نشان داده شوند، کمک می‌کنند که خانه‌های تاریک نیز روشن‌تر دیده شوند. اما برای روشن تر نشان دادن خانه، لزومی ندارد حتما از آینه‌ها استفاده شود. چرا که هر سطحی که خاصیت منعکس کردن نور را داشته باشد، مانند انواع شیشه‌ها، آینه‌ها، سطوح براق سرامیکی، کاشی‌ها و غیره راهی مناسب برای اضافه کردن کمی نور به محیط خانه هستند.با استفاده از وسایل این چنینی می‌توان با استفاده از منعکس کردن نور، محیط را روشن‌تر کرد.

 

پیشنهاد نویسنده: روش هایی ساده و کارآمد برای چیدمان مبلمان گرد

روشن نشان دادن خانه با مبلمان روشن

در مورد رنگ مبلمان نیز بایستی بگوییم که رنگ های روشن بهترین ترکیب رنگ مبل برای خانه‌های تاریک هستند. برای مثال همان طور که در عکس زیر مشاهده می‌کنید، مبمان روشن‌تر با وجود این سه پنجره بزرگ با شیشه‌هایی تمیز و شفاف، به خوبی در خانه خود را نشان می‌دهند و باعث می‌شوند که روشن نشان دادن خانه حاصل شود.

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

2 دیدگاه روشن روشن نشان دادن خانه

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.