سبک دکوراسیون ایران باستان چیست؟

از اصیل ترین و ناب ترین هنرهای ایرانیان می توان به شیشه سازی، معرق کاری، کاشی کاری، منبت کاری و البته هنرهای دیگر دکوراسیون ایران باستان اشاره کرد. که در ساختمان های قدیمی و سنتی ایرانی این هنرها به وفور به چشم می خورند .که کاربرد اساسی در صنعت معماری آن زمان داشتند. استفاده از شیشه های رنگی در ساختمان سازی می تواند اولین راه ورود به مدرنیسم باشد.

استفاده از پنجره های مشبک با شیشه های رنگی در اتاق پذیرایی و آشپزخانه نور سفید را تغییر میدهد.که ایده ای خاص و خلاقانه است.همچنین برای تزیین منزل می توان از سفال، هنر کاشی کاری و آجر نیز استفاده کرد. استفاده از این تزیینات می تواند هم در نمای خارجی و هم در نمای داخلی بنا کاربرد فراوان داشته باشد مثلاً کاشی کاری یک دیوار به سبک سنتی و قرار دادن یک تخت چوبی و فرش در جلوی آن می تواند یک دیزاین سنتی زیبا به قسمتی از منزلمان بدهد.

فرش پارچه هنر دوخت ایرانی

فرش های سنتی ایرانی به دلیل دارا بودن طرح ها و نقش های منحصر به فرد و خاص در دنیا بسیار معروف هستند . تنوع و گوناگونی آنها باعث می شود که هماهنگ کردن آن با سایر اجزای خانه کار راحتی برای افراد باشد.در خانه هایی با دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی، استفاده از پشتی، تابلو فرش های دیواری و رومیزی و غیره را میتوان به شدت مشاهده کرد.

امروزه شما می توانید به راحتی با تهیه کردن پارچه های نظیر ترمه وغیره و استفاده آن به عنوان رومیزی به منزل خود فضایی سنتی بدهید. همین طور انتخاب پرده هایی به سبک سنتی و هماهنگ کردن آن با فرشی که انتخاب کرده اید می تواند منزل شما را به یک کاخ شرقی تبدیل کند.

دیزاین خانه های ایرانی به سبک سنتی و قدیمی

طراحی دکوراسیون خانه های ایرانی انواع متنوعی دارد. اگر شما بخواهید خانه خود را به سبک غربی ها بچینید شاید صنایع سنتی ایرانی در آن جایگاهی نداشه باشد. حال اگر تصمیم شما چیدمان غرب با تلفیقی از چیدمان دکوراسیون داخلی سنتی باشد می توانید از لوازم جانبی سنتی در کنار سایر وسایل ایده گرفته از صنعت مد غرب نیز استفاده کنید.

در نهایت اگر خواسته شما یک چیدمان صد در صد سنتی باشد می توانید از صفر تا صد آن را با وسایل سنتی ایرانی چیدمان کنید. در مطلب پیش رو سعی بر آن می شود به صورت مختصر از هر سه دکوراسیون توضیحاتی داده شود تا به راحتی بتوانید برای انتخاب یک دیزاین مناسب با خانه ایرانی تصمیم بگیرید.

 

پیشنهاد نویسنده: روش های مراقبت از تشک تخت

 

طراحی و دیزاین خانه ایرانی به سبک چیدمان غرب

چیدمان اصیل ایرانی در گذشته به شکلی کاملاً سنتی فضاسازی خانه را به انجام می رساند و با پا به عرصه گذاشتن مبلمان و سرویس خواب از طریق کشورهای اروپایی در فضای داخلی منزل ایرانی ها می توان گفت که این امر به دکوراسیون غرب تغییر نام داد. چیدمان منازل ایرانی رفته رفته تغییر کرد و البته سبک های مختلف مبلمان نیز بوجود آمد که بعضی از آن ها همانند سلطنتی نیز مختص سبک های ایرانی شد.

پس از آن از مبلمان سلطنتی، کلاسیک و راحتی در چیدمان خانه های ایرانی به وفور استفاده می شد و از سوی دیگر سرویس خواب ها در فضای اتاق خواب فضای سنتی رختخواب و پشه بند را از فضای داخلی خانه های ایرانی بسیار کم رنگ کرد.

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

1 دیدگاه روشن سبک دکوراسیون ایران باستان چیست؟

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.