همه چیز درمورد چوب گردو

چوب گردو تیره، با دوام، سخت و دارای بافتی متراکم است. به دلیل رنگ خاص و مقاومت زیاد آن، نزد نجاران ارزشمند و پر طرفدار است. با گذشت سال ها، چوب طبیعی گردو یک پتینه (لایه محافظتی) براق ایجاد می کند.

چوب گردو، به عنوان چوبی با کیفیت و خاص برای ساخت وسایل خانگی، مورد تایید سازندگان و خریداران است. این چوب، همچنین در ساخت کابینت های مجلل، کفپوش های چوبی و طبیعی، لوازم آشپزخانه، اسلحه و موارد دیگر استفاده می شود.

اگرچه انواع مختلفی از درختان گردو وجود دارد، اما گونه های اندکی از آن، برای ساخت وسایلی منحصر به فرد مناسب هستند. از میان آن ها، چوب گردوی سیاه شرقی، یکی از انواع چوب گردویی است که معمولا برای کار های نجاری استفاده می شود.

 

پیشنهاد دکوریار: همه چیز درمورد سبک دکوراسیون انتقالی

چوب گردو

چوب درخت گردو در تولید مبلمان چوبی

بیشتر مردم رنگ چوب گردو را، رنگی به حالت شکلاتی یا رنگ قهوه ای‌ مایل به مشکی می دانند‌. در واقع فقط مغز درخت است که رنگ های عمیقی دارد. رنگ درونی این چوب ممکن است قهوه ای روشن تر، ارغوانی، خاکستری یا قرمز باشد.

اما رنگ بیرونی چوب به طور معمول یک رنگ بلوند کم رنگ است، اگرچه می تواند به رنگ زرد نیز در بیاید. برخلاف گیلاس، افرا و بلوط (که همه با افزایش سن رنگ آن ها تیره می شود)، چوب گردو در واقع با گذشت زمان کمی روشن تر می شود.

 

چرا چوب گردو با گذشت زمان تغییر رنگ می دهد؟

بسیاری از عوامل، می توانند رنگ طبیعی چوب گردو را تغییر دهند. معمولا این عوامل اغلب باعث تیره شدن چوب روشن و روشن شدن چوب تیره می شوند، بنابراین قرار گرفتن در معرض آفتاب طی چند سال باعث روشن شدن مبلمانی با چوب گردو می شود. یک لایه محافظتی شفاف، تغییر رنگ را به طور کلی متوقف نمی کند، اما اگر تعمیر و نگهداری به طور منظم انجام شود، می تواند آن را به حداقل برساند.

از طرف دیگر، یک قطعه چوب روغن کاری شده، باید به طور مرتب، روغن کاری شود که در نتیجه با گذشت زمان رنگ زیبا تری به آن می بخشد. برخی از تولید کنندگان چوب نیز در فرآیند خشک کردن چوب خود از بخار استفاده می کنند تا سعی کنند رنگ بین چوب مرکزی و چوب بیرونی را نیز یکسان کنند. این اغلب باعث به وجود آمدن رنگ خاکستری بیشتری می شود، بنابراین این روشی است که صنعت گران اغلب دوست دارند هنگام انتخاب چوب از آن اجتناب کنند.

 

مصارف معمول چوب گردو چیست؟

از چوب گردو معمولاً در منبت کاری ها و اسلحه سازی و همچنین برای کابینت، کفپوش، ظروف، مبلمان و روکش های چوبی استفاده می شود.

 

آیا گردو چوبی سخت است یا چوب نرم؟

در حقیقت، اصطلاح چوب سخت به معنای ساده این است که چوب از یک درخت دو قسمتی است، مانند یک نوع برگ پهن، در حالی که چوب نرم به چوبی گفته می شود که یک قسمتی هستند. چوب نرم مانند : کاج، صنوبر، و سرو است، در حالی که چوب های سخت شامل گردو، گیلاس، افرا و بلوط هستند. این چوب بسیار محکم و بادوام است و با این وجود وزن سبکی دارد. در برابر ضربه مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد.

چوب گردو

چگونه می توان تشخیص داد که مبلمان من چوب گردوی واقعی است؟

بهترین راه برای تشخیص اینکه یک مبلمان از چوب گردوی واقعی ساخته شده است، خرید آن از یک سازنده معتبر مبلمان است، فقط به این دلیل ظاهر بسیاری از چوب ها، کاملاً شبیه به هم هستند. همچنین گفته می شود، چند دسته مرتبط با چوب گردوی جعلی وجود دارد.

 

آیا مبلمان گردو را می توان در مکان های باز استفاده کرد؟

گردو چوبی بسیار بادوام است. در مقابل رطوبت و گرما معمولاً تاب می‌آورد، به علاوه در برابر پوسیدگی نیز مقاوم است. با این حال، تمام چوب ها در معرض عوامل مختلف، تغییر می کنند، بنابراین توصیه می کنیم از قرار دادن مبلمان گردو در بیرون از خانه خودداری کنید.

 

آیا چوب گردو سازگار با محیط زیست است؟

درختان گردو زمانی بسیار زیاد بودند، اما زمان بالغ شدن آن ها بیشتر از ۱۰۰ سال طول می کشد. درختان با اینکه در معرض خطر نیستند، اما اکنون تعداد درختان کمتر از قبل شده است، بنابراین شرکت های هوشیار، چوب را از منابع پایدار و قابل جبران تهیه می کنند. همچنین چوب گردو از نظر سازگاری با محیط زیست، گزینه بسیار خوبی است.

 

هنگام خرید مبلمان گردو به دنبال چه مواردی باشید؟

بزرگترین اشتباهی که مردم هنگام خرید اینترنتی مبلمان گردو مرتکب می شوند، خرید مبلی است که در اصل از چوب گردو ساخته نشده و تقلبی است. بسیاری از خرده فروشان فقط به این دلیل که رنگ چوب گردوی طبیعی را تقلید می کنند محصولات خود را با اسم چوب گردو می فروشند.

اگر به دنبال مبلمان واقعی از چوب گردو هستید، در اینجا مواردی وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید: اصالت: آیا چوب گروی مورد نظر واقعی و طبیعی است؟ کیفیت: آیا با ضمانت مادام العمر همراه است؟ مراقبت: چگونه باید از آن نگهداری شود؟ سازگار با محیط زیست: آیا چوب ها به صورت محلی و پایدار برداشت می شوند؟ به دلیل ویژگی های منحصر به فرد چوب گردو، مردم اغلب سؤالات زیادی در مورد چگونگی کار با وسایل با چوب درخت گردو و مراقبت از آن دارند. چند سوال متداول درباره چوب گردو در زیر بیان شده است:

 

چوب گردو چه رنگی است؟

بیشتر مردم با چوب درخت گردو در تاریک ترین حالت که می تواند یک شکلات عمیق یا رنگ قهوه باشد، آشنا هستند. در واقع، این تنها چوب تیره بومی آمریکای شمالی است. با این حال، این فقط مرکز درخت است که رنگ های عمیقی دارد. این چوب قلب نامیده می شود، و همچنین ممکن است دارای رنگ های قهوه ای روشن تر، خاکستری یا قرمز باشد.

بیرونی ترین قسمت درخت به طور معمول یک رنگ بلوند کم رنگ است، اگرچه می تواند خاکستری زرد نیز باشد. برخلاف گیلاس، افرا و بلوط (که همگی با افزایش سن رنگ آنها تیره می شود)، چوب گردو در واقع با گذشت زمان کمی روشن می شود. این روند پیری به اندازه برخی دیگر از جنگل های ارائه شده ما تغییر چشمگیری ندارد و می توان آن را تا حدی با یک لایه روغنی حفظ کرد، که باعث اشباع بافت می شود و رنگ عسل کمی ایجاد می کند که با پیر شدن قطعه، روغن بیشتری استفاده می شود.

چوب گردو

چرا چوب درخت گردو با گذشت زمان تغییر رنگ می دهد؟

بسیاری از موارد می توانند رنگ طبیعی چوب درخت گردو را تغییر دهند. به عنوان مثال، این عناصر اغلب باعث تیره شدن چوب روشن و روشن شدن چوب تیره می شوند، بنابراین قرار گرفتن در معرض آفتاب طی چند سال باعث روشن شدن وسایل چوب گردو می شود. در حالی که بعضی از شرکت ها روکشی روی چوب درخت گردو استفاده می کنند، که باعث می شود رنگ تیره آن برای مدت نامحدود حفظ شود، اما به طور معمول دارای روکش شفاف یا روغنی است.

یک پوشش شفاف تغییر رنگ را به طور کلی متوقف نمی کند، اما اگر تعمیر و نگهداری به طور منظم انجام شود، می تواند آن را به حداقل برساند. از طرف دیگر، یک قطعه تمام شده روغن باید مرتباً روغن کاری شود که با گذشت زمان رنگهای غنی تری به آن می بخشد. برخی از تولیدکنندگان چوب نیز در فرآیند خشک کردن خود از بخار استفاده می کنند تا سعی کنند رنگ آمیزی بین چوب قلب و چوب صاف را نیز یکسان کنند. این اغلب باعث به وجود آمدن خاکستری بیشتری در این قطعه می شود، بنابراین این روشی است که صنعتگران ما دوست دارند هنگام انتخاب چوب از آن اجتناب کنند.

 

مصارف معمول چوب گردو چیست؟

از چوب گردو معمولاً در منبت کاری ها و میز های ناهار خوری و همچنین برای کابینت، کفپوش، مبلمان و روکش های چوبی استفاده می شود.

 

الگوی بافت چوب گردو چگونه به نظر می رسد؟

به طور کلی، چوب درخت گردو بافت مستقیم است، اگرچه گاهی اوقات می تواند موج یا فر داشته باشد که باعث افزایش شخصیت یک قطعه می شود.

 

آیا گردو چوب سخت است؟

یک تصور غلط رایج در مورد چوب سخت در مقابل چوب نرم این است که به نوعی مقاومت آن در برابر آسیب، مانند خراشیدن یا فرورفتن را نشان می دهد. در حقیقت، اصطلاح “چوب سخت” به معنای ساده چوب از یک درخت دو قطعه ای است، مانند یک نوع برگ پهن، در حالی که “چوب نرم” به چوبی گفته می شود که از درختان ژیمناپرم مانند مخروط ها می آید. چوب های نرم کاج، صنوبر، و سرو است، در حالی که چوب های سخت شامل گردو، گیلاس، افرا و بلوط هستند.

 

چگونه می توان تشخیص داد که وسایل من از چوب گردوی واقعی است؟

بهترین راه برای تشخیص اینکه یک وسیله از چوب گردوی واقعی ساخته شده است خرید آن از یک سازنده معتبر مبلمان است، فقط به این دلیل که بسیاری از انواع چوب کاملاً شبیه به هم هستند و یا می توانند برای تقلید از نوع دیگر تغییراتی ایجاد کنند. گفته می شود، چند مورد مرتبط با چوب گردو جعلی وجود دارد.

 

آیا مبلمان گردو می تواند بیرون برود؟

از یک طرف، گردو چوبی بسیار بادوام است. با وجود تغییر در رطوبت و گرما معمولاً تاب نمی خورد، به علاوه در برابر پوسیدگی مقاوم است. با این حال، تمام چوب ها در معرض عناصر خراب می شوند، بنابراین توصیه می کنیم از قرار دادن مبلمان گردو در بیرون خودداری کنید.

برخی از مصرف کنندگان برای مبلمان فضای باز چوب مخصوص را انتخاب می کنند و سطح آن را به صورت سالانه حفظ می کنند. به دلیل مراقبت های ویژه مورد نیاز، ما یک گزینه بدون تعمیر و نگهداری، مانند مبلمان فضای باز در همه حال و هوا را توصیه می کنیم. این قطعات ساخته شده از پلاستیک بازیافتی با چگالی بالا، ظاهری از چوب طبیعی را ارائه می دهند، اما نیازی به نگهداری ندارند و با ضمانت مادام العمر ارائه می شوند.

 

هنگام خرید وسایل با چوب گردو به دنبال چه مواردی باشید؟

بزرگترین اشتباهی که مردم هنگام خرید وسایل با چوب گردو مرتکب می شوند خرید وسایلی است که در واقع از چوب گردو ساخته نشده است. بسیاری از خرده فروشان فقط به این دلیل که رنگ از چوب گردوی طبیعی تقلید می کند محصولات خود را “گردو” می دانند.

اگر به دنبال محصولات واقعی از چوب درخت گردو هستید، در اینجا مواردی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید:

  • اصالت: آیا چوب گردوی واقعی و طبیعی است؟
  • پیشه وری: آیا با استفاده از بهترین تکنیک های موجود در کلاس خوب ساخته شده است؟
  • کیفیت: آیا با ضمانت مادام العمر همراه است؟
  • مراقبت: از چه نوع پوشش استفاده می شود و چه نوع نگهداری مورد نیاز است؟
  • سازگار با محیط زیست: آیا چوب ها به صورت محلی و پایدار برداشت می شوند؟

 

چگونه از وسایل با چوب درخت گردو مراقبت کنیم؟

مراقبت از وسایل شما بستگی زیادی به نوع استفاده از چوب برای آب بندی چوب دارد. در حالی که همه قطعات از گرد و غبار منظم بهره مند می شوند، به طور کلی بهتر است از پاک کننده های تجاری اجتناب کنید زیرا بعضی اوقات می توانند بر روی قطعات با پایان لاک باقی مانده باقی بگذارند و یا به ضخیم های موم و روغن آسیب برسانند. قطعه هایی که دارای روکش روغن هستند، بهترین نتیجه را می دهند، اگرچه ممکن است افرادی که در مناطق گرمتر از آب و هوای گرم تر هستند، مرتباً این کار را انجام دهند.

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن همه چیز درمورد چوب گردو

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.