رنگ سال ۲۰۲۴

رنگ سال 2024

رنگ سال چگونه انتخاب می شود؟

یکی از سوال هایی که درباره رنگ سال ممکن ذهن شما را نیز مشغول کرده باشد این است که رنگ سال چگونه انتخاب می شود و چه کسی رنگ سال را انتخاب می کند. بسیاری از افراد گمان می کنند که انتخاب رنگ سال حاصل نظر جمعی مردم می باشد و رنگ سال حاصل سلیقه جمعی افراد می باشد. ولی باید بدانید انتخاب رنگ سال تاریخچه بزرگی دارد و به همین سادگی که فکر می کردیم نیست.

برای توضیح انتخاب رنگ سال باید به دهه ها قبل یعنی سال ۱۹۶۳ برگردیم، در این زمان لارنس هربرت که فارغ التحصیل رشته شیمی بود، یک سیستم هوشمند برای استاندارد کردن رنگ ها ایجاد کرد. بدین ترتیب به هر رنگ یک عدد اختصاص داده شد و دیگر مردم در انتخاب رنگ دچار اشتباه نمی شدند چون هر رنگ عددی مخصوص داشت و انتخاب رنگ دقیق تر انجام می شد.

سپس اقای لارنس هربرت شرکتی را به نام پنتون pantone تاسیس کرد که به معنی همه رنگ ها می باشد.این گونه شد که طراحان و افراد میتوانستند دقیق تر انتخاب رنگ انجام دهند و درباره رنگ سال باهم تبادل نظر داشته باشند.

پنتون هر ساله در همایشی رنگ سال را معرفی می کند و این رنگ سال به سرعت توسط طراحان و صاحبان صنایع دکوراسیون و مد و پوشاک مورد توجه قرار می گیرد و رنگ سال را در محصولات و خدمات خود مورد توجه قرار می دهند.

البته توجه داشته باشید پنتون شخصا دست به انتخاب رنگ سال نمیزند و پس از بررسی های بسیار زیاد درباره رنگ سال و مشورت و نظر خواهی طراحان مد و پوشاک و دکوراسیون درباره رنگ سال، این انتخاب را انجام می دهد. گاهی فراگیر شدن رنگ سال ممکن است زمان بر شده و دیر تر در ذهن مخاطبان و افراد جای بگیرد که این موضوع مستقیما با میزان و نوع فعالیت طراحان و صاحبان مد و پوشاک و طراحان دکوراسیون در زمینه رنگ سال ارتباط دارد.


رنگ سال 2024 چیست؟

همانطور که گفته شد هر ساله موسسه پنتون رنگ سال جدید را معرفی می کند. امسال نیز رنگ سال 2024 که همه منتظر اعلامش بودند رنگ نارنجی یا هلویی معرفی شد.رنگ سال با توجه به شرایط متفاوتی نظیر شرایط اجتماعی،سیاسی،سلامت،اقتصادی و مد و دکوراسیون معرفی می شود. به گفته موسسه پنتون رنگ سال 2024 با یک حس خاص از گذشته همراه هست اما در عین حال تحول را در خود جای داده است،زیرا که ما به نگاهی جدید و زیبا تر به زندگی نگاه می کنیم.

با توجه به رنگ سال 2024 که نارنجی معرفی شده است، حس آزادی به تصویر کشیده شده که این رنگ یاداور حس عشق و زیبایی است. رنگ سال 2024 باعث می شود که ما دید خلاقانه تری به زندگی داشته باشیم.

رنگ سال 2024 احساسات رها شدن را الهام می بخشد و این رنگ سال 2024 تقوه تخیل را تقویت کرده و روح هنری منحصر به فردی را در ما ایجاد می کند.

پیشنهاد نویسنده برای رنگ سال 2024 : ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل

رنگ سال در ۵ سال اخیر چه بوده است؟

رنگ سال 2023 چیست؟

کمپانی پنتون رنگ سال 2023 را رنگ قرمز پرشین (Viva Magenta) معرفی کرده است. کد رنگ سال 2023 Pantone 18-1750 می باشد. انتخاب رنگ سال هر ساله توسط موسسه پنتون بر اساس شرایط جهانی اعلام میشود. پنتون در انتخاب رنگ سال مولفه های گوناگون را در نظر گرفته و رنگ سال را با نظر سنجی طراحان انتخاب می کند.همچنین هرساله بسیاری از طراحان و صاحبان مد و پوشاک منتظر اعلام رنگ سال توسط پنتون هستند تا محصولات خود را با رنگ سال جدید عرضه کند.

رنگ سال 2022 چیست؟

کمپانی پنتون رنگ سال 2022 را از طیف بنفس (Very periy) انتخاب کرده است. این رنگ سال هم شاد و پویاست و هم خلاقانه و جذاب می باشد. کد رنگ سال 2022 Pantone 17-3938 Very peri می باشد.انتخاب رنگ سال هر ساله توسط موسسه پنتون بر اساس شرایط جهانی اعلام میشود. پنتون در انتخاب رنگ سال مولفه های گوناگون را در نظر گرفته و رنگ سال را با نظر سنجی طراحان انتخاب می کند.همچنین هرساله بسیاری از طراحان و صاحبان مد و پوشاک منتظر اعلام رنگ سال توسط پنتون هستند تا محصولات خود را با رنگ سال جدید عرضه کند.

رنگ سال 2021 چیست؟

موسسه پنتون رنگ سال 2021 را با توجه به وقایع عجیب و غریب آن نه تنها یک رنگ سال بلکه دو رنگ سال انتخاب کرده است.پنتون رنگ سال 2021 را  خاکستری روشن (Ultimate gray) و زرد روشن (Vibrant yellow illuminating) اعلام کرده است.انتخاب رنگ سال هر ساله توسط موسسه پنتون بر اساس شرایط جهانی اعلام میشود. پنتون در انتخاب رنگ سال مولفه های گوناگون را در نظر گرفته و رنگ سال را با نظر سنجی طراحان انتخاب می کند.همچنین هرساله بسیاری از طراحان و صاحبان مد و پوشاک منتظر اعلام رنگ سال توسط پنتون هستند تا محصولات خود را با رنگ سال جدید عرضه کند.

رنگ سال 2020 چیست؟

موسسه پنتون در حالی که کابران و سایت های بسیاری در حال حدس زدن رنگ سال 2020 بودند سرانجام رنگ سال را معرفی کرد.طبق اعلام موسسه پنتون رنگ سال 2020 رنگ آبی کلاسیک (Classic Blue) می باشد.انتخاب رنگ سال هر ساله توسط موسسه پنتون بر اساس شرایط جهانی اعلام میشود. پنتون در انتخاب رنگ سال مولفه های گوناگون را در نظر گرفته و رنگ سال را با نظر سنجی طراحان انتخاب می کند.همچنین هرساله بسیاری از طراحان و صاحبان مد و پوشاک منتظر اعلام رنگ سال توسط پنتون هستند تا محصولات خود را با رنگ سال جدید عرضه کند.

رنگ سال 2019 چیست؟

موسسه پنتون رنگ سال 2019 را رنگ مرجانی زنده (Living Coral) یا صورتی مرجانی انتخاب کرده است. دلیل انتخاب این رنگ سال توسط پنتون الهام گرفتن از گونه ای از مرجان های زنده اعلام شده است.انتخاب رنگ سال هر ساله توسط موسسه پنتون بر اساس شرایط جهانی اعلام میشود. پنتون در انتخاب رنگ سال مولفه های گوناگون را در نظر گرفته و رنگ سال را با نظر سنجی طراحان انتخاب می کند.همچنین هرساله بسیاری از طراحان و صاحبان مد و پوشاک منتظر اعلام رنگ سال توسط پنتون هستند تا محصولات خود را با رنگ سال جدید عرضه کند.


رنگ سال 2019


رنگ سال 2020


رنگ سال 2021


رنگ سال 2022


رنگ سال 2023

صندلی اداری با رنگ سال 2024

بسیاری از علاقه مند به مد و پوشاک و دکوراسیون به این علاقه مندند تا وسایل خود را مطابق با مد و رنگ سال انتخاب کنند تا بتوانند با مد جهانی همراه شوند. صندلی یکی از وسایلی است که تقریبا در همه خانه ها کاربرد دارد و هر کسی که ساعاتی مشغول به فعالیت پشت میز می باشد از آن استفاده می کند.یکی از جذاب ترین قابلیت های دکوریار این است که این امکان را به شما می دهد تا بتوانید صندلی اداری خود را مطابق رنگ سال سفارش دهد.

به عنوان مثال صندلی مدیریتی OCM850s که یکی از بهترین صندلی اداری مدیریتی موجود می باشد را می توانید با توجه به رنگ سال که رنگ نارنجی می باشد با روکش چرم یا پارچه سفارش دهید.


چرم نیلپر


850.2-1

تماشای رنگ سال ۱۴۰۳

دکوراسیون خانه با رنگ سال 2024

رنگ سال 2024 رنگ نارنجی یا هلویی معرفی شده است. این رنگ سال حس آرامش و آزادی را منتقل می کند از همین رو میتوان از این رنگ سال در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید.در دکوراسیون خانه اجزایی مانند مبلمان، صندلی ، میز، پرده، لوستر و لوزام روشنایی و سایز اجزای محیطی خانه را می توانید با استفاده از رنگ سال به آن جلوه زیبایی ببخشید و آن را بروز کنید.

تصور کنید اتاق استراحت شما دارای دکوراسیونی متناسب با رنگ سال 2024 باشد. این رنگ سال حس زیبای عشق و احساس راحتی و زیبایی را منتقل می کند. همچنین رنگ سال 2024 قوه تخیل را تقویت می کند و ایده های خلاقانه را به ذهن و روح هدایت می کند. به راحتی می توانید دکوراسیون اتاق خود را متناسب با رنگ سال 2024 تغییر دهید.برای دریافت مشاوره رایگان برای تغییر دکوراسیون متناسب با رنگ سال با طراحان و کارشناسان دکوریار از طریق تماس با ما در ارتباط باشید.


پیشنهاد نویسنده: طراحی دکوراسیون اداری

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.