بهترین صندلی اداری در سال 2024

بهترین صندلی های اداری در سال 2024

اگر از خانه کار می کنید، یکی از ارتقاهای کلیدی که باید انجام دهید این است که آن صندلی اتاق غذاخوری را با یک صندلی میز واقعی تعویض کنید که ممکن است به شما در جلوگیری از کمردرد کمک کند.

در تلاش برای کشف اینکه کدام صندلی های اداری واقعا راحت هستند، ما بیش از یک ماه را صرف آزمایش 15 گزینه مختلف کردیم که از نظر قیمت، عملکرد و سبک متفاوت بودند. ما ویژگی‌های مهمی مانند طراحی ارگونومیک، پشتیبانی از پشت و کمر، و مکانیسم‌های شیب را مقایسه کردیم – و بررسی کردیم که آیا گزینه‌های گران‌تر واقعاً ارزش پول اضافی را دارند یا خیر. در پایان، دو صندلی به راحتی در بالای لیست ما قرار گرفتند:

صندلی اداری لیو مدل I72

با گذشت یک ماه از استفاده این صندلی توسط کارشناسان دکوریار و بررسی استاندارد های این صندلی اداری در مقایسه با صندلی اداری های دیگر این نتیجه به دست آمد که در بین صندلی اداری هایی که برای کارشناسان و مدیران در بازار وجود دارد، صندلی کارشناسی لیو مدل I72 می تواند بهترین انتخاب باشد. مشخصات این صندلی به شرح زیر می باشد:

 • قفل چند حالته با مکانیزم کلاچی و سینکرون
 • پشتی پارچه مش یا توری
 • فریم به رنگ مشکی،طوسی و طوسی تیره
 • دسته متحرک
 • قابلیت تنظیم گودی کمر
 • پایه پلاستیکی و فلزی
 • قابلیت اضافه شدن پشت گردنی

صندلی کارشناسی لیو مدل I72 را می توان یک صندلی ارگونومی که با حالت بدن شما تنظیم می شود دانست که در ساخت قطعات و مونتاژ صندلی بیشترین دقت و کیفیت در نظر گرفته شده است. این صندلی می تواند به راحتی نیاز های هر شخصی که به دنبال یک صندلی ارگونومی با کیفیت است را برآورده کند.صندلی کارشناسی لیو مدل I72 با توجه به ابعاد و امکاناتی که دارد می تواند برای کارمندان،کارشناسان و مدیرانی که سلیقه مدرن و بروز دارند مورد استفاده قرار بگیرد.

اگر بخواهیم نگاهی دقیق تر به بررسی صندلی اداری داشته باشیم باید بگوییم نکته ای که از ظاهر صندلی اهمیت بسیار بیشتری دارد این است که نشستن روی صندلی به شما احساس راحتی و تعادل بدهد. پس از گذشت یک هفته از استفاده مدام از صندلی کارشناسی لیو مدل I72 احساس کردیم که صندلی تعادل کاملی از نرمی و استحکام دارد،در حالی که در ابتدا نگران این بودیم که گودی کمر را خوب پوشش ندهد و احساس راحتی زیادی را در استفاده طولانی مدت ندهد و در حقیقت کاملا عکس این فرضیه اتفاق افتاد و صندلی از این نظر نمره خوبی گرفت.

با بررسی پایه پنج پر این صندلی اداری در ابتدا فکر می کردیم پایه پلاستیکی استحکام کافی را ندارد ولی با بررسی بیشتر متوجه شدیم که پایه پنچ پر پلاستیکی از جنس فلز و یک کاور پلاستیکی تشکیل شده است که باعث شده استحکام بسیار خوبی داشته باشد، از جهت دیگر کاور پلاستیکی از زیبایی بیشتری نسبت به پایه پنج پر فلزی با آبکاری کروم برخوردار است.

نکته ای که در بررسی صندلی اداری های متفاوت دریافت کرده ایم است که اگر صندلی امکان تنظیم کردن با شرایط بدن شمارا فراهم نکند قابلیت های آن ناکارامد است،صندلی کارشناسی لیو مدل I72 این امکان را به شما می دهد تا به راحتی آن را شرایط و فیزیولوژی بدن خود متناسب کنید تا بتوانید راحتی زیادی را تجربه کنید.

در آخر با توجه به بررسی های این صندلی اداری می توانید با خرید این صندلی فول ارگونومی از قابلیت زیر استفاده کنید:

 • قابلیت تنظیم پشت گردنی صندلی که زمانی که میخواهید میان کار کردن خود کمی استراحت کنید اهمیت این قطعه بیشتر به چشم میخورد
 • قابلیت تنظیم گودی کمر، برای تجربه احساس راحتی در استفاده از صندلی اداری وجود این قابلیت الزامی است.
 • قابلیت تنظیم دسته
 • قابلیت تنظیم زاویه پشتی ( حدودا میتوانید پشتی این صندلی را تا ۱۲۰ الی ۱۳۰ درجه به سمت عقب برده و قفل کنید.)
 • قابلیت تنظیم ارتفاع کلی صندلی
 • قابلیت تنظیم عمق نشیمنگاه

ممکن است در ظاهر یک سری نکات باشند که به چشم شما حائز اهمیت نباشند ولی قطعا پس از گذشت مدت کوتاهی که از صندلی استفاده کردین به اهمیت ان پی خواهید برد. این صندلی در بررسی هایی که میان صندلی اداری های ۲۰۲۴ انجام دادیم توانست رتبه اول را کسب کند.

صندلی اداری لیو مدل I62

صندلی قبلی که برای شما بررسی کردیم ممکن است راحتی بی نظیری را برای شما به امغان بیاورد ولی قیمت بالایی دارد برای همین یک مدل صندلی اداری دیگر که بیشتر برای کارمندان یا کسانی که ساعات کمتری را از صندلی اداری استفاده می کنند مناسب است را از میان تنوع بسیار زیادی از صندلی ها از برند های متفاوت پیدا کرده ایم که با توجه به کیفیت آن می تواند با صندلی های کارشناسی و معاونتی از برند های دیگر برابری کند.

اکثر صندلی هایی که در دسته بندی کارمندی بودند را بررسی کردیم و این مدل را از میان ۴۳۰ مدل دیگر صندلی کارمندی با توجه به نظرات کاربران و استاندارد های اعلام شده آن انتخاب کردیم و برای مدت ۳۰ روز مورد آزمایش قرار دادیم که در ادامه نکات حائز اهمیت آن را شما در میان خواهیم گذاشت.

مشخصات صندلی اداری کارمندی لیو مدل I62 به این شرح می باشد:

 • قفل دو حالته دارای مکانیزم تیلت و کلاچی
 • پشتی پارچه مش یا توری
 • فریم بدنه مشکی،طوسی و طوسی تیره
 • دسته انتگرال ثابت
 • پایه پنج پر پلاستیکی یا فلزی

صندلی اداری لیو کد I62 یک صندلی با قیمت مناسب تر است که با امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهد می تواند از به صورت مداوم به مدت ۶ الی ۷ ساعت در خانه یا شرکت کار کنید. در بین مدل های بیشماری از صندلی کارمندی که ما آزمایش کردیم این صندلی توانست نظر کارشناسان مارا جلب کنند تا برای تست یک ماهه آن را خریداری کنیم.

ما در انتخاب دوممان برای بهترین صندلی اداری سال ۲۰۲۴ این نکته را در نظر گرفتیم که چه صندلی را می توان خریداری کرد که هم قیمت مناسب تری داشته باشد و هم امکانات و قابلیت های کاربردی داشته باشد.

اگرچه این صندلی نسبت به مدل قبلی امکانات کمتری دارد ولی باز هم می توان قابلیت های اساسی آن را که شامل تنظیم گودی کمر و تنظیم ارتفاع صندلی می شود را جزو نکات مثبت آن دانست.

این صندلی دسته های متحرک ندارد ولی می توان با تنظیم کردن ارتفاع صندلی تا سطح میزتان دسته های خود را طوری روی دسته صندلی اداری قرار دهید تا موجب خستگی شما نشود.

از ویژگی های مهم این صندلی اداری وجود پشتی توری یا مش است که جریان هوا را به صورت مداوم در قسمت پشتی برقرار می کند که از عرق کردن کمر شما جلوگیری می کند و باعث آزار دیدن شما نمی شود.

پشتی این صندلی قابلیت تنظیم است که می توانید از طریق مکانیزم صندلی آن را تنظیم کنید.

یکی از ویژگی های طلایی این صندلی است به راحتی مونتاژ می شود و زمان کمتری را از شما برای نصب و استفاده از صندلی اداری می گیرد.

 

 

 

روش تست ما از صندلی اداری چگونه بوده است؟

روند تست این صندلی های اداری نزدیک به دو ماه به طول انجامید. ما هر صندلی را جعبه گشایی و مونتاژ کردیم، و توجه ویژه ای به مدت زمانی که هر فرآیند جعبه گشایی و ساخت طول می کشید داشتیم. برای صندلی هایی که نیاز به مونتاژ داشتند، مدت زمانی را که برای کنار هم قرار دادن هر صندلی صرف می شد ثبت کردیم. هنگامی که هر صندلی به طور کامل ساخته شد، همه مواد تنظیمی موجود را بررسی کردیم و صندلی را تا حد امکان با مشخصات مناسب تنظیم کردیم.

هنگامی که صندلی ها به درستی مونتاژ و تنظیم شدند، ما هر روز به مدت سه روز کاری 9 ساعته متوالی روی هر صندلی می نشستیم، دقیقاً در همان تنظیمات اداری و شرایط یکسان. ما به دقت متوجه شدیم که هر صندلی چگونه در موقعیت‌های مختلف انجام می‌شود و وظایف مختلفی را در طول روز کاری (تایپ کردن، نوشتن، تماس‌های تلفنی و جلسات ویدیویی) انجام می‌دهد. ما همچنین سطح راحتی کلی را پس از چندین روز نشستن و کار روی هر صندلی ثبت کردیم. به طور کلی، ما بر اساس آنچه که برای کاربر مهم است ارزیابی کردیم: راحتی و قابلیت تنظیم، ساخت و طول گارانتی.

راحتی و قابلیت تنظیم صندلی اداری

راحتی صندلی: ما متوجه شدیم که صندلی در ابتدا نشستن چه احساسی داشت و سپس در پایان علامت سه روزه دوباره ارزیابی شد.

راحتی پشتی: ما متوجه شدیم که پشتی پس از اولین نشستن چه احساسی داشت و سپس در پایان سه روز، دوباره ارزیابی شد.

راحتی دسته بازو: ما متوجه شدیم که تکیه‌گاه‌ها با اولین نشستن روی هر صندلی چه احساسی داشتند و سپس در پایان علامت سه روزه دوباره ارزیابی شدند.

قابلیت تنظیم: برای ارزیابی قابلیت تنظیم هر صندلی، ویژگی‌های مختلف روی هر صندلی را که می‌توان تنظیم کرد، یادداشت کردیم، قابلیت تنظیم فردی هر ویژگی را در مقیاس 1 تا 15 رتبه‌بندی کردیم، سپس این اعداد را به‌طور میانگین برای به دست آوردن یک امتیاز کلی تنظیم کردیم. ما قابلیت تنظیم را در مقیاس 1 تا 15 برای هر یک از ویژگی‌های صندلی اداری زیر تجزیه و تحلیل کردیم: ارتفاع صندلی، زاویه صندلی، عمق صندلی، ارتفاع تکیه‌گاه، عرض دسته، زاویه پشتی، زاویه پشتی، ارتفاع پشتی

حمایت کمر و کمر: سطح حمایت کمری را که هر صندلی (در صورت وجود) در اولین نشستن روی صندلی ارائه می‌کند، یادداشت کردیم. ما همچنین سطح تکیه گاه پشتی را که هر صندلی ارائه شده بود، تجزیه و تحلیل کردیم، و توجه ویژه ای به میزان حمایتی که پشتی در طیف وسیعی از زوایا و موقعیت های صندلی احساس می کرد، داشتیم. مانند سایر آزمون‌ها، در پایان نمره سه روزه مجدداً ارزیابی کردیم تا نمره نهایی را مشخص کنیم.

سهولت در خوابیدن: ابتدا به این نکته اشاره کردیم که آیا هر صندلی به کاربر اجازه می‌دهد تا بخوابد. سپس، برای صندلی‌هایی که دارای عملکرد درازکش بودند، اطمینان حاصل کردیم که هر صندلی به شل‌ترین یا ساده‌ترین حالت درازکشی تنظیم می‌شود، سپس متوجه شدیم که خوابیدن صندلی در حالت عادی چقدر آسان است.

ساخت صندلی اداری

سهولت در مونتاژ: برای صندلی هایی که در هنگام تحویل به سطحی از مونتاژ نیاز داشتند، مدت زمانی را که برای جعبه گشایی و مونتاژ صندلی صرف شد، از ابتدا تا انتها (بدون در نظر گرفتن زمان صرف شده برای تنظیم صحیح صندلی) ثبت کردیم.

کیفیت مواد صندلی: ما اولین برداشت خود را از پارچه، مواد زیر بازو و روکش روی هر صندلی یادداشت کردیم. ما توجه ویژه ای به این موضوع داشتیم که در اولین برداشت هر صندلی چقدر محکم به نظر می رسد (یعنی صدای جیر جیر می کند یا به نظر می رسد که ممکن است از بین برود؟). ما نیز پس از سه روز نشستن روی هر صندلی، این جزئیات را یادداشت کردیم.

زیبایی شناسی کلی: ما ظاهر کلی هر صندلی را در مقایسه با سایر صندلی های موجود در بازار و در استخر آزمایش خود ارزیابی کردیم. ما همچنین از تنوع رنگ‌های روکش‌ها، فلزات، پلاستیک‌ها و سایر مواد مورد استفاده در ساخت هر صندلی یادداشت کردیم.

گارانتی صندلی اداری

گارانتی داره؟ ما طول و پوشش ضمانت هر صندلی را رتبه بندی کردیم.

سوالات متداول

برترین صندلی اداری در سال ۲۰۲۴ چیه؟

با توجه به بررسی های انجام شده توسط کارشناسان و مدیران استاندارد دکوریار دو کد I72 و I62 از نظر کیفیت و قیمت می توانند بهترین انتخاب برای خرید صندلی اداری در سال ۲۰۲۴ باشد.

صندلی اداری از کجا بخریم؟

در خرید صندلی اداری باید تمام تلاش خود را بکنید تا بتوانید از نمایندگی های اصلی و معتبر برند ها خرید کنید. فروشگاه دکوریار نماینده رسمی حدود ۳۲ برند از تولید کنندگان مطرح ایرانی کالا هارا با بهترین خدمات و قیمت برای مشتریان عرضه می کنند.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.