محبوب ترین گیاه در دکوراسیون داخلی

وجود گل ها و گیاهان در خانه نه تنها در دکوراسیون، بلکه در پویایی و سرزندگی آن نیز موثر خواهند بود؛ این موجودات دوست‌داشتنی تکه‌ای از طبیعت هستند و ضمن القای حس طراوت و تازگی به محیط خانه، هر بار تماشایشان روح‌تان را جلا داده و تازه می‌کند.

در نتیجه می‌توان با توجه به زندگی‌های امروز که اغلب آپارتمانی است، وجود گل و گیاه در هر خانه‌ای را ضروری دانست تا با وجود آن‌ها زندگی‌تان زیباتر شده و هر بار که دل‌تان هوای طبیعت کرد و فرصت طبیعت گردی نداشتید بتوانید با تماشای آن‌ها حس بودن در طبیعت را تجربه کنید.

 

محبوب ترین گیاه در دکوراسیون داخلی چه مشخصاتی دارد؟

مواردی که در ادامه به شما معرفی می کنیم نه تنها ویژگی‌های مناسب ترین گیاه در دکوراسیون داخلی بلکه عواملی موثر در تبدیل یک گیاه به محبوب ترین گیاه آپارتمانی نیزخواهند بود؛ چراکه برخی از ویژگی‌ها مثل شرایط نگهداری آسان یک گیاه آن را به گزینه‌ای محبوب در بین خریداران گل و گیاه تبدیل می‌کند.

در نتیجه دانستن مشخصات مناسب‌ترین گیاه در دکوراسیون داخلی به شما کمک می‌کند تا چنانچه از لیست محبوب ترین گل ها گیاهان آپارتمانی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم، هیچ کدام مورد پسند‌تان نبود، بتوانید با مراجعه به بازار گل و گیاه به انتخاب مناسبی برسید. برخی از مواردی که یک گیاه را به گیاهی مناسب برای خانه تبدیل می‌کنند، به شرح زیر اند:

محبوب ترین گیاه در دکوراسیون داخلی
ترکیب مبل راحتی با گیاه آپارتمانی

نیاز به نگهداری کم گیاه در دکوراسیون داخلی

محبوب ترین گیاه در دکوراسیون داخلی نیاز به نگهداری کمی دارند و این موضوع خود دلیلی بر قرارگیری برخی از گیاهان آپارتمانی در این دسته‌بندی شده است.

 

شلخته نبودن گیاه در دکوراسیون داخلی

مشخصه دوم مناسب ترین گیاهان آپارتمانی شلخته نبودن آن‌هاست. یک گیاهان آپارتمانی قرار است داخل خانه باشند بنابراین نباید گیاهی شلخته باشند که مدام برگ‌هایش می‌ریزد یا پوسته‌ای شل داشته باشد که اطرافش را کثیف کند، مناسب نیست؛ چراکه تمیز کردن اطراف آن کاری طاقت فرسا خواهد بود.

 

کوچک بودن گیاه در دکوراسیون داخلی

یک گیاه مناسب باید گیاهی باشد که کوچک باشد و فضایی غیرمعمول نخواهد؛ چراکه آپارتمان‌ها معمولا فضایی محدود و کوچک دارند بنابراین گیاهی که فضای زیادی را برای زندگی می‌خواهد می‌تواند تبدیل به مشکلی اساسی شود و مناسب نیست.

 

عمر طولانی گیاه در دکوراسیون داخلی

طبیعتا هیچ کسی دوست ندارد، هزینه‌ای که برای خرید گیاه می‌کند، کوتاه مدت باشد و گیاه ظرف مدت کوتاهی از بین برود، در نتیجه می‌توان گفت که از دیگر مشخصات مناسب ترین گیاهان آپارتمانی عمر طولانی آن‌هاست.

 

محبوب ترین گل ها و گیاهان آپارتمانی

 

بگونیا رکس

رنگ‌های بگونیا رکس می‌تواند نگاه شما به گیاهان خانگی را تغییر دهد. برگ‌های این گیاه با رنگ‌های رقصان صورتی که با سایه‌ای از بنفش و سبز مخلوط شده‌اند بیشتر شبیه به یک شیشه رنگی هستند تا برگ گیاه؛ بگونیا رکس به نور، آب و کوددهی متوسط و میانه نیاز دارد.

 

ارکیده شاپرکی گیاه در دکوراسیون داخلی

ارکیده جز محبوب‌ترین گل های آپارتمانی و گیاهی چشم‌نواز است که همه جا حتی در آپارتمان هم گل می‌دهد. گل ارکیده می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای آپارتمان‌ها با فضا کم باشد. بزرگترین تفاوت بین نگهداری از ارکیده و سایر گیاهان این است که این گیاه را نباید در خاک معمولی نگهداری کنید، بلکه باید خاک مخصوص ارکیده برای آن خریداری کنید تا ریشه‌های گیاه بتواند گردش هوای خوبی داشته باشد. ارکیده شاپرکی همان دمایی را دوست دارد که انسان‌ها دوست دارند یعنی حدود 15 درجه، اما بهتر است شب‌های خنک‌تری را برای گیاه فراهم کنید تا تحریک به دادن گل شود.

 

گیاه فیلودندرون

فیلودندرون جز محبوب ترین گیاهان آپارتمانی با قیمتی ارزان و در دسترس و بسیار مناسب برای آپارتمان‌هاست. برگ‌های بزرگ، سبز و قلبی شکل این گیاه می‌تواند زیبایی خود را به رخ هر بیننده‌ای بکشد. این گیاه را می‌توانید در سبدهای آویزان قرار داد تا مانند یک آبشار به پایین بریزد. فیلودندرون انتخاب خوبی برای افراد مشغول است زیرا مراقبت کمی می‌خواهد. یک آبیاری هفتگی و نوری غیر مستقیم می‌تواند این گیاه را سال‌ها زنده نگه دارد.

 

گیاه گندمی

گاهی گیاهان چیزی بیشتر از زیبایی بصری هستند و می‌توانند ما را به خاطرات گذشته ببرند. گندمی زمانی گیاهی محبوبی بود که تقریبا هر خانه‌ای پیدا می‌شد.

امروزه نیز این گیاه از جمله محبوب ترین گیاهان آپارتمانی است، زیرا نگهداری از آن آسان است و مناسب فضای آپارتمان است؛ گیاهی با توانایی تصفیه هوا، خود تکثیری، نیاز به نور کم و نور غیر مستقیم! این گیاه برای افرادی که اولین بار است می‌خواهند یک گیاه خانگی داشته باشند بسیار مناسب است؛ چراکه هر زمان نیاز به آب داشته باشد در ظاهر خود نمایان می‌کند. همچنین گندمی گیاهی غیر سمی و برای کسانی که کودک یا حیوان خانگی دارند ایمن است. گندمی آب زیادی نمی‌خواهد، با شرایط نوری مختلفی سازگار است (حتی نور لامپ) و می‌تواند به‌راحتی در هر فضای کوچکی زندگی کند.

 

گیاه یشم در دکوراسیون داخلی

گیاه یشم بین علاقمندان به ساکولنت‌ها از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی به‌شمار می‌رود. برگ‌های گوشتی این گیاه روی ساقه‌ای نیمه چوبی رشد کرده و با تعداد زیادشان، گیاه را شبیه به یک بونسای می‌کنند. اگر می‌خواهید یشم را در خانه داشته باشید آن را در محلی نورگیر قرار بدهید و زمانی خاک گیاه خشک شد به آن آب بدهید تا گیاهتان مدت‌ها کنارتان باشد و از آن لذت ببرید.

 

گیاه فیکوس لیراتا

یکی از اشتباهات طراحی در فضاهای کوچک این است که همیشه با چیزهای کوچک تزیین می‌شوند، اما باید بدانید که یک گیاه خانگی بزرگ مانند فیکوس لیراتا می‌تواند تبدیل به مرکز ثقل در آپارتمان شما شود.

امروزه فیکوس لیراتا تبدیل به یکی از محبوب ترین گیاهان برای طراحی فضای داخلی آپارتمان ها منازل شده است و طراحان جهانی از آن استفاده می‌کنند. این گیاه همیشه جلوی چشم شما خواهد بود و می‌تواند نقطه قوت آپارتمان شما شود، اما برای اینکه برگ‌های بزرگ و زیبای گیاه همیشه سالم بمانند باید کمی بیشتر مراقب آن باشید؛ برای اینکار گیاه را فضایی نورگیر قرار داده و با آبیاری متوسط آن را خوشحال نگه دارید.

 

پیشنهاد نویسنده: اتاق ناهار خوری مدرن

 

تیلاندسیا گیاه در دکوراسیون داخلی

اگر قبلا به‌خاطر گربه فضول خود نتوانسته‌اید یک گیاه خانگی را نگه دارید، تیلاندسیا را امتحان کنید. یکی از مزیت‌های این گیاه این است که نیازی به خاک ندارد و می‌توانید آن را در هر شکل از گلدانی نگهداری کنید چه یک لیوان شیشه‌ای باشد و چه تنگ آب؛ درواقع تیلاندسیا جز گیاهان هوازی است. مزیت دیگر این گیاه این است که می‌تواند کمک زیادی به افزایش رطوبت و تصفیه هوای داخل خانه بکند. درست است که تیلاندسیا نیازی به خاک ندارد اما کماکان یک موجود زنده است که نیاز به نور و مراقبت دارد. در نتیجه نباید آن را در نقطه‌ای تاریک قرار دهید.

 

پاپیتال گیاه در دکوراسیون داخلی

پیچک معمولی یا پایپتال یکی از گیاهان سرسخت و مناسب نگهداری در آپارتمان و در عین حال جز محبوب ترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه می‌تواند دماهای مختلف را تحمل کند، با شرایط نوری مختلف سازگار شود و از رطوبت یا خشکی خاک آسیب نبیند. برگ‌های تیره و دندانه‌دار پاپیتال می‌توانند زیبایی خاصی به فضای آپارتمان شما بدهند و دکوراسیون خانه‌تان را دگرگون کنند. پایپتال گونه‌های مختلفی دارد؛ به‌طوری‌که برخی گونه‌های آن سفید یا زرد و برخی دیگر کوچک یا بزرگ هستند. کافی است سلیقه خود را در نظر بگیرید و نوع دلخواه خود را انتخاب کنید.

 

 گیاه سرخس آشیانه

سرخس‌ها گیاهانی هستند که به رطوبت بالایی نیاز دارند، چیزی که در آپارتمان‌ها به راحتی پیدا نمی‌شود، اما سرخس آشیانه از این قاعده مستثنی است و می‌تواند در شرایط کم نور و با رطوبت متوسط به‌خوبی رشد کند. در نتیجه این موضوع این گیاه را به یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی تبدیل کرده است.

برگ‌های چرمی این گیاه با سایر سرخس‌ها تفاوت دارد، اما کماکان زیبا و چشم‌گیر هستند. این گیاه به خاکی متخلخل نیاز دارد تا ریشه‌های آن جریان هوای خوبی را در اطراف خود داشته باشند.

 

گیاه زاموفیلیا

زاموفیلیا گیاهی اصالتا آفریقایی است و رشد آهسته‌ای دارد. این گیاه می‌تواند در شرایط نوری مختلف زنده بماند حتی نور چراغ‌های فلورسنت و همین مساله نگهداری آن‌را در آپارتمان‌های کم نور راحت‌تر می‌کند. زاموفیلیا نسبت به خاک نیز وسواس ندارد و می‌تواند شرایط مختلف را تحمل کند اما ترجیح می‌دهد در خاکی تقریبا خشک زندگی کند و رطوبت زیادی در خاکش نباشد.

محبوب ترین گیاه در دکوراسیون داخلی

برای تماشای ایده ها برتر چیدمان دکوراسیون با گیاه های آپارتمانی از این ویدیو دیدن کنید.( برای تماشای این ویدیو از اتصال فیلتر شکن خود اطمینان حاصل فرمایید.)

0 دیدگاه روشن محبوب ترین گیاه در دکوراسیون داخلی

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.