انتخاب مبل اداری برای شرکت

برای انتخاب مبل اداری چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

خرید و انتخاب مبل اداری و نیم‌ست اداری مناسب می‌تواند تأثیرات خوبی را روی محیط کاری شما بگذارد. ممکن است شما به عنوان یک مشتری بسیاری از نکات را برای ارزیابی با کیفیت بودن یک مبل اداری در نظر نگیرید و در نتیجه با نداشتن آگاهی، خرید نامناسبی را انجام خواهید داد.

 

نحوه مصرف و میزان مصرف را مشخص کنید!

استفاده طولانی مدت و مداوم از مبل‌های اداری مانند محیط‌های پر تردد یا مطب‌ها کلینیک‌ها، در طراحی و تولید محصول باید نکات ارگونومیکی و استاندارد رعایت شده باشد تا کاربر در نشستن طولانی مدت احساس ناراحتی نکند. البته در نظر داشته باشید که شما هیچگاه قادر نخواهید بود مبلمانی را انتخاب کنید که همه افراد بر روی آن احساس راحتی کنند.

زیرا فیزیک بدنی افراد با یکدیگر تفاوت دارد. یکی از مشکلات مهم مبلمان امروزی که باعث بروز مشکلات و آسیب‌های فیزیکی می‌شود؛ داشتن نشیمن بسیار گود و پشتی کوتاه است در حالی که یک مبل اداری استاندارد باید ارتفاع پشتی آن دوبرابر عمق سطح نشیمنگاه آن باشد. طراحان مبلمان اداری در هنگام تولید این نکته را در نظر دارند که کاربرانشان ساعات طولانی‌تری را بر روی آنها می‌نشینند، به ارگونومی و ساخت محصولات بیشتر دقت و توجه می‌کنند. به همین دلیل توصیه ما خرید از برندهای معتبر حاضر در صنعت مبلمان و دکوراسیون اداری است.

انتخاب مبل اداری برای شرکت

پیشنهاد نویسنده: سبک دکوراسیون صنعتی چیست؟

 

جنس متریال مورد استفاده و رفتار کاربران!

کاربران مبلمان اداری افراد متفاوتی هستند که هر کدام رفتار متفاوتی نیز با مبل‌های اداری خواهند داشت. اغلب به نگهداری و مراقبت از آنها دقت نمی‌کنند. پس باید جنسی را برای مبلمان انتخاب کنیم که استحکام لازم و مقاومت بالا و کیفیت بسیار خوبی را داشته باشد. اگر می‌خواهید مبلمان شما دوام زیادی داشته باشد، بهتر است مبلمانی را انتخاب کنید که با فوم تزریقی سرد در نشیمن ساخته شده باشد، این موضوع باعث کند شدن عملیات فرسایش می‌شود.

 

ارگونومی و استاندارد بودن را از یاد نبرید

به طور کلی مبلمان اداری مناسب ارگونومیک باعث کاهش فشار بر پرسنل شما، کاهش بیماری‌های آن‌ها و بهبود روحیه و بازدهی بالاتر خواهد شد. پس فضای محیط خود را بررسی کنید.

 

انتخاب رنگ مبل و نیم‌ست اداری

انتخاب تم رنگی مناسب با کاربرد فضا بسیار مهم است. بهتر است ترکیب رنگی خاصی برای محیط دفتر خود انتخاب کنید و رنگ مبلمان را نیز با توجه به این ترکیب و کاربرد فضایی که مبلمان قرار است در آن قرار گیرد، انتخاب کنید.

انتخاب مبل اداری برای شرکت

کیفیت مهم‌ترین مسئله است

شما برای سال‌ها از مبلمان اداری خود استفاده خواهید کرد. مطمئن باشید که بهترین کیفیت را خریداری کنید. چرا که با خرید جنس بی کیفیت به دلیل ارزانی هزینه‌های خود را دوبرابر می‌کنید.

 

بهترین پایه برای مبل و نیم‌ست اداری

استفاده از مبل‌های اداری با پایه‌های فلزی کوتاه در محیط‌های اداری رایج‌تر است چرا که خطر شکسته شدن پایه در هنگام ناگهانی نشستن بر روی آن یا در هنگام جابه‌جایی در داخل شرکت وجود ندارد.

 

انواع مبل اداری

مبل‌های اداری در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. اتاق مدیر یک مجموعه، در اتاق پزشکان، اتاق و محل انتظار و استراحت یا حتی میتینگ روم‌ها. کاربرد این محصولات بسیار زیاد است بنابراین تنوع مدل‌های آن نیز به همین نسبت زیاد است. مبل و نیم‌ست اداری در دو سبک وجود دارد، مبل اداری کلاسیک و مبل اداری مدرن. تفاوت این دو در متریال مصرفی و سبک طراحی آن‌های است.

  • مبل اداری کلاسیک معمولاً با پایه چوب طراحی و تولید می‌شود و روکش چرمی دارد. روی پایه‌های آن ممکن است نقش و نگاری باشد که همه این‌ها باعث می‌شود که بهترین انتخاب برای دکوراسیونی باتم کلاسیک باشد.
  • مبل اداری مدرن نیز معمولاً از پایه‌های فلزی براق و روکش چرم مصنوعی با رنگ‌های متنوع ساخته می‌شود که تنوع در طراحی و نوع این سبک بیشتر از سبک کلاسیک است.

 

انتخاب مبل اداری برای اتاق مدیریت

اتاق مدیریت همیشه نیازمند یک است مبل اداری می‌باشد. چرا که مراجعین و مهمانان مدیر یک مجموعه در آن اتاق حضور پیدا می‌کنند. زیبایی و راحتی دو مسئله‌ای است که باید در انتخاب مبل اداری برای اتاق مدیریت به آن‌ها توجه ویژه داشت.

  • اگر در اتاق مدیریت از سبک مدرنیته استفاده کرده‌اید و میز مدیریت پایه استیل یا میز شیشه‌ای دارید، از مبل و نیم‌ست اداری مدرن با تنوع رنگ‌بندی زیاد می‌توانید بیشترین بهره را ببرید.
  • اگر از میز مدیریت کلاسیک و اصطلاحاً سبک سلطنتی استفاده می‌کنید، مبل اداری کلاسیک با روکش چرمی می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

 

مبل اداری مناسب محل انتظار

برای تجهیز سالن انتظار یک مجموعه، گزینه‌های فراوانی برای انتخاب نوع مبلمان دارید. حتماً به این نکته دقت داشته باشید مبلمان شما متناسب با اندازه فضا و سایر دکوراسیون شما باشد. انتخاب مبلمانی با ابعاد کوچک برای یک فضای بزرگ محیط را خالی نشان خواهد و جلوه خوبی نخواهد داشت. یا بر عکس انتخاب یک دست مبلمان بزرگ برای یک اتاق کوچک تمام فضا را اشغال کرده و زیبایی را به نمایش نمی‌گذارد.

  • انواع مختلف مبل‌ها اداری تک نفره دو نفره و سه نفره و همین‌طور صندلی‌های انتظار متصل به هم مواردی هستند که با توجه به تعداد ارباب رجوع و اندازه فضا می‌توان از هرکدام برای محل انتظار یک مجموعه اداری یا کلینیک و مطب استفاده کرد. سعی کنید از ترکیب حداقل دو مدل مبل در فضا استفاده کنید تا جذابیت بیشتری داشته باشد.
  • به این نکته توجه کنید که افراد در شرکت معمولاً به تکیه‌گاهی برای نوشتن یا قرار دادن لوازم شخصی مانند لپ‌تاپ یا موبایل نیاز دارند، میزهای جلو مبلی و عسلی را فراموش نکنید.

انتخاب مبل اداری برای شرکت

مبل اداری با روکش چرمی یا پارچه‌ای

در انتخاب مبل و نیم‌ست اداری روکش مورد استفاده نیز بسیار مهم است. دو نوع روکش چرمی داریم که یکی چرم طبیعی با کیفیت بسیار بالا و قیمت بالا می‌باشد و دیگری چرم مصنوعی رایج با کیفیت مناسب و خوب و قیمت به نسبت ارزان‌تر، که معمولاً چرم مصنوعی به دلیل تنوع رنگی زیاد طرف‌داران بسیار زیادی دارد. روکش پارچه‌ای نیز برای مبل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد اما به دلیل لطافت پارچه و امکان آسیب‌دیدگی آن و کثیف شدن سریع، معمولاً در محیط‌های اداری از آن استفاده نمی‌شود.

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن انتخاب مبل اداری برای شرکت

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.