صندلی اداری مخصوص کمر درد

صندلی اداری مخصوص کمردرد


وقتی صحبت از صندلی اداری مخصوص کمر درد می شود باید به نکاتی مضاعف از ویژگی های صندلی اداری ساده و اولیه توجه داشت.خرید صندلی اداری یکی از مهم ترین خرید ها برای هر کسی است که ساعات زیادی را در پشت میز مشغول به کار می باشد.صندلی اداری مخصوص کمر درد از امکانات و استاندارد هایی برخوردار است که کاربر را در ساعات بالا رنج نمی دهد و زاویه کمر و گردن کاربر را در حالت استانداردی قرار می دهد تا مشکلات کمر و گردنی بیشتر نشود و کاربر بتواند ساعاتی را روی صندلی اداری به راحتی و با حفظ سلامتی خود سپری کند.

بیشتر افراد ممکن است در خرید صندلی اداری دقت لازم را به خرج ندهد و در اینده دچار مشکلات و آسیب های گردن و کمر بشوند.اگر شما که در حال خواندن مقاله صندلی اداری مخصوص کمر درد هستند در حال حاضر از این مشکل رنج می برید و صندلی اداری مناسبی را ندارید، با خواندن این مقاله می توانید برای خرید صندلی اداری تصمیمات درست تری نسبت به قبل بگیرد.

این نکته را نیز توجه داشته باشید که فقط صندلی اداری نیست که برای جلوگیری از کمردرد و بهبود کمر درد اهمیت دارد، بلکه نحوه استفاده کاربر نیست بسیار پر اهمیت بوده و اگر از صندلی اداری با ارگونمی خوب به نحوه بدی استفاده نشود و استاندارد های نشستن روی صندلی اداری رعایت نشود، بازهم احتمال ابتلا به مشکلات و ضایعه های کمر و گردن وجود دارد.

پیشنهاد نویسنده برای صندلی اداری مخصوص کمر درد : صندلی اداری قیمت+خرید

اجزای مهم صندلی اداری مخصوص کمر درد

هر صندلی اداری از قسمت های زیادی تشکیل شده است، همچنین صندلی اداری مخصوص کمردرد باید علاوه بر امکانات اولیه دارای امکاناتی مضاعف باید که از آسیب به کمر و ستون فقرات کاربر جلوگیری کند. در ادامه به بررسی اجزای تشکیل دهنده صندلی اداری خواهیم پرداخت و متوجه خواهید شد صندلی اداری مخصوص کمر درد چه امکاناتی دارد.

از بالای صندلی اداری می توانیم به قسمت هدرست یا پشت گردنی صندلی اداری اشاره کنیم که بسیار قطعه مهمی می باشد. این قطعه در صندلی اداری قسمت گودی گردن شماره پوشش می دهد و از خستگی گردن شما جلوگیری می کند و همچنین اگر در ساعاتی قصد استراحت داشته باشید می توانید گردن خود را به بخش هدرست صندلی اداری تکیه داده و به راحتی استراحت کنید.


تصویر پشت گردنی صندلی اداری ۲


تصویر پشت گردنی صندلی اداری۱

قسمت بعدی پشتی صندلی اداری می باشد. در بخش پشتی صندلی اداری چند نکته قابل توجه وجود دارد. نکته اول این است که پشتی صندلی اداری باید تاجایی که امکان دارد از تعریق کاربر جلوگیری کند،چراکه وقتی کاربر روی صندلی اداری عرق می کند زودتر دچار کسلی و خستگی می شود و استاندارد نشیمن خود را به هم میزند و در استفاده طولانی دچار آسیب در گردن و کمر و ستون فقرات در استفاده از صندلی اداری می شود. به همین منظور امروزه برند های بزرگ تولید کننده صندلی اداری در ایران، صندلی اداری های خود را با پشتی های توری یا اصطلاحا مش تولید می کنند.

نکته دیگر ارتفاع پشتی صندلی اداری است. پشتی صندلی اداری باید در حالت استاندارد تا بالای شانه های کاربر را پوشش دهد تا از خستگی و کمر درد در استفاده های مدت جلوگیری کند.

مورد بعدی در قسمت پشتی صندلی اداری قطعه ای است که در صندلی اداری برای پر کردن گودی کمر استفاده می شود.اگر تجربه استفاده از صندلی ادرای ارگونومی را داشته باشید متوجه خواهید شد که قطعه تنظیم گودی کمر در صندلی اداری چقدر حائز اهمیت می باشد.


پشتی صندلی اداری ۲


پشتی صندلی اداری ۳

کامنت نویسنده:(من خودم پس از استفاده مداوم از صندلی ادرای های ارگونومی در چند سال اخیر به هیچ وجه حتی برای یک ساعت هم نمی تونم روی صندلی اداری بدون گودی کمر کار کنم،مگر اینکه از خونه بالش بیارم برای خودم😂)

قسمت بعدی که بسیار در صندلی اداری پر اهمیت می باشد، دسته های صندلی اداری بوده است.دسته های صندلی اداری ارگونومی دارای قابلیت تنظیم ارتفاع،تنظیم عمق و تنظیم زاویه می باشند.

دسته صندلی اداری از جهت اینکه زاویه قرارگیری ارنج های کاربر را تعیین می کند بسیار پر اهمیت می باشد.

در قسمت بعد به اهمیت نشیمنگاه صندلی اداری می پردازیم.در اصل مهم ترین قسمت صندلی اداری نشیمنگاه صندلی اداری می باشد. اگر صندلی اداری نشیمن راحتی نداشته باشد اولیه ترین و اصولی ترین نکته یک صندلی اداری خوب و یک صندلی اداری مخصوص کمر درد را ندارد.صندلی اداری ارگونومی علاوه بر داشتن نشیمنگاه بسیار راحت دارای قابلیت تنظیم عمق نشیمنگاه صندلی اداری نیز می باشد که به کاربر این امکان را می دهد تا براساس فیزیلوژی بدن خود عمق نشیمنگاه صندلی اداری خود را تنظیم کند تا زاویه بدن به صورت ۹۰ درجه قرار بگیرد.

از دیگر امکانات بسیار مهم صندلی اداری مخصوص کمر درد می توان به قابلیت تنظیم زاویه پشتی صندلی اداری و تنظیم ارتفاع صندلی اداری اشاره کرد.


دسته صندلی اداری ۱


دسته صندلی اداری ۲

صندلی اداری مخصوص کمر درد

صندلی اداری مخصوص کمر درد باید تمام نکات و امکاناتی که در بالا توضیح داده شد را داده باشد. برای مرور می توانیم به صورت خلاصه به این امکانات و نکات مهم برای خرید صندلی اداری مخصوص کمر درد اشاره کنیم.

  • قابلیت تنظیم پشت سری یا هدرست صندلی اداری
  • قابلیت تنظیم گودی کمر صندلی اداری
  • قابلیت تنظیم زاویه پشتی صندلی اداری
  • قابلیت تنظیم دسته صندلی اداری
  • قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی اداری
  • قابلیت تنظیم عمق نشیمنگاه صندلی اداری

موارد فوق از مهم ترین قابلیت های صندلی اداری می باشد که هر کدام در بالا به صورت کامل توضیح داده شد.

اگر قصد خرید صندلی اداری مخصوص کمر درد دارید حتما به موارد گفته شده توجه کنید تا بتوانید صندلی اداری مناسبی را برای خود انتخاب کنید و خرید صندلی اداری درستی داشته باشید.

نحوه استفاده صحیح از صندلی اداری مخصوص کمر درد

همانطور که گفته شد یکی از مهم ترین نکات که هم اندازه با خرید صندلی اداری بلکه بیشتر از آن مطرح می باشد،طرز استفاده صحیح و اصولی از صندلی اداری باشد.توجه کنید که حتی اگر بهترین صندلی اداری را هم تهیه کنید و استاندارد های استفاده از آن را رعایت نکنید بازهم امکان بروز آسیب در سلامتی شما وجود دارد. در این بخش می خواهیم استفاده صحیح از صندلی اداری را باهم آموزش ببینیم تا بتوانیم تجربه بهتر و راحت تری را از استفاده از صندلی اداری بدست بیاوریم.


حالت صحیح قرارگیری دست ها روی صندلی اداری ۲


حالت قرارگیری دست ها روی صندلی اداری ۱


حالت نشستن صحیح روی صندلی اداری


فاصله چشم تا صفحه نمایش در استفاده از صندلی اداری


نشستن صحیح روی صندلی اداری ۲

قطعا اگر به نکات گفته شده توجه کنید می توانید استفاده صحیح و اصولی از صندلی اداری را تجربه کنید و احتمال بروز آسیب و مشکلات در ناحیه کمر و ستون فقرات و گردن شما به شدت کاهش یافته و سلامت خود را حفظ می کنید.نکات گفته شده حاصل بررسی متخصیص و پزشکان ارتوپت در استفاده از صندلی اداری می باشد.

انواع صندلی اداری

صندلی اداری انواع گوناگونی دارد که براساس میزان استفاده و نوع شغل و فعالیت شما دسته بندی می شود. شاید با شنیدن کلمه صندلی اداری به این فکر بیوفتید که از صندلی اداری فقط در شرکت ها و محیط های اداری استفاده می شود ولی باید بدانید صندلی اداری به دلیل رعایت اصول استاندارد در ساخت و تولید علاوه بر سازمان ها و شرکت ها در محیط های خانگی و آموزشی نیز استفاده می شود. برای مثال افرادی که دارای آسیب در ناحیه کمر و ستون فقرات هستند برای انجام فعالیت های شغلی و آموزشی خود در خانه از صندلی اداری استفاده می کنند.

همچنین بسیاری از گیمر های نیز از صندلی اداری مدیریتی به این خاطر که دارای اصول ارگونومی و استاندارد هستند استفاده می کنند.صندلی اداری از نظر میزان فعالیت کاربرد و نوع شغل و مقام آن به انواع گوناگونی دسته بندی می شوند که اعم اند از:

صندلی اداری مدیریتی ، صندلی اداری کارمندی ، صندلی اداری کارشناسی و معاونتی ، صندلی اداری آموزشی ، صندلی اداری انتظار ،‌ صندلی اداری کنفرانس ، صندلی اداری تکنفره ، صندلی اداری آمفی تائر دسته بندی می شوند.

 

صندلی اداری مدیریتی چیست؟

یکی از با کیفیت ترین و بهترین صندلی ها در هر شرکتی صندلی مدیریتی است. در ساخت صندلی مدیریتی باید اصول ارگونومی رعایت شده باشد.از این صندلی مدیریتی در هر شرکتی حداقل یک عدد پیدا خواهید کرد.فروشگاه دکوریار بهترین صندلی اداری مدیریتی را از برند های مطرح تولید کننده ایرانی برای شما جمع آوری کرده است.

 خرید صندلی اداری انتظار از دکوریار


هدف اصلی دکوریار ایجاد حس خوب برای مخاطبان خود است. تیم دکوریار در هر لحظه از شبانه روز تلاش می کند تا تولید محتوا و ارائه کالای با کیفیت به مشتریان و مخاطبان خود، حس خوب و رضایت را در قلب و ذهن شما ایجاد کنند.

دکوریار به عنوان یک پلتفرم عرضه کننده محصولات و تجهیزات اداری و خانگی اعم از صندلی اداری با فعالیت خود تلاش کرده است بهترین محصولات صندلی اداری را از برند های مطرح تولید کننده صندلی اداری ایرانی و بهترین صندلی اداری های وارداتی را برای شما جمع آوری کند.فروشگاه دکوریار برای هر فرد با هر سلیقه ای صندلی اداری مناسب را پیشنهاد می کند و مخاطبان از مرحله انتخاب و بررسی صندلی اداری تا خرید و دریافت صندلی اداری همراهی می کند.

برای دریافت مشاوره رایگان در رابطه با انتخاب و خرید صندلی اداری با کارشناسان دکوریار از طریق تماس با ما در ارتباط باشید.

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

پیشنهاد نویسنده برای صندلی اداری مخصوص کمر درد : راهنمای جامع خرید صندلی اداری

پاسخ سوالات شما در رابطه با نحوه نشستن صحیح به روی صندلی اداری

قرارگیری بدن به صورت روی صندلی اداری باید چگونه باشد؟

در یک وضعیت صحیح هنگام نشستن روی صندلی اداری باید بدن شما به گونه ای باشد که کمترین فشار روی عضلات پشتیبان و رباط های بدن شما بوجود بیاید، در این صورت ستون فقرات شما در حالت استراحت و خنثی قرار می گیرد.

نشستن صحیح روی صندلی اداری به چه صورت است؟

باید صاف و راست بنشینید. کمرتان راست و شانه ها به سمت عقب باشد. پایین تنه با بخش پشتی صندلی اداری در تماس باشد و سه قوس طبیعی بدن شما حین نشستن حفظ شود

حالت صحیح قرار گیری پاها در استفاده از صندلی اداری چیست؟

سعی کنید وزن بدن را به صورت مساوی روی دو سمت نشیمنگاه تقسیم کنید. در نشستن روی صندلی ادرای زانو هاتان باید هم سطح نشیمنگاه یا کمی بالاتر باشد. هرگز پاهایتان را روی هم نیندازید زیرا برای زانو مضر می باشد.

حالت صحیح قرار گیری دست ها در استفاده از صندلی اداری چیست؟

در استفاده صحیح از صندلی اداری باید سعی کنید مچ دست ها مستقیم باشد و به سمت بالا و پایین و یا طرفین مدام خم نشود. آرنج ها باید اندکی باز تر از ۹۰ درجه باشد.بهتر است صفحه کلید حدود ۲ سانتی متر بالاتر از ساعد باشد.

فاصله چشم تا صفحه نمایش باید در استفاده از صندلی اداری به چه صورت باشد؟

باید با تکیه دادن به صندلی اداری حالت بدن خود را به نحوی تنظیم کنیدتا صفحه نمایش رایانه تا چشمانتان حدود ۴۵ الی ۵۵ سانتی متر فاصله داشته باشد. راستای آن نیز با سطح چشم در یک راستا باشد.

0 دیدگاه روشن صندلی اداری مخصوص کمر درد

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.