اتاق ناهارخوری مدرن

طراحی داخلی اتاق ناهار خوری مدرن برای خیلی ها، اتاق ناهار خوری مهمترین بخش خانه است، جایی است که از مهمانانشان پذیرایی می کنند و با خانواده غذا می خورند. به دلیل اهمیتی که این قسمت از خانه دارد طراحی آن باید با دقت زیادی انجام شود. تمام اتاق های ناهار خوری در طراحی خود توجه زیادی به فضای موجود دارند.

وقتی در تلاش هستید که میز و صندلی ها، لامپ ها و کابینت ها را جای دهید، فضای موجود مهمترین نکته قابل توجه است. طراحی های خوب هماهنگی کامل دارند. همه عناصر با یکدیگر هماهنگ هستند از نورها گرفته تا کفپوش، دیوارها و میز. با این حال لازم بذکر است که علایق متفاوت است. نمی توان یک اتاق غذاخوری ایده آل را برای همه تصور کرد.

 

مقاله ای برای چیدمان بهتر: خرید لوستر چه ضرورتی دارد؟

 

ناهار خوری مدرن، مکانی است برای گردهمایی دوستان و خوانواده جهت صرف غذا  و استراحت و گفتگو. در نتیجه انتخاب یک فضای مناسب برای این منظور اهمیت زیادی دارد. طراحی داخلی اتاق ناهار خوری اگر مناسب باشد، این مکان می تواند به قطب منزل شما تبدیل شود و از آن به بهترین نحو استفاده نمایید.

 

چطور می توانم اتاق ناهار خوری مدرن طراحی کنم؟

طراحی اتاق غذاخوری با اصول ابتدایی آغاز می شود. چه کسانی قرار است از این اتاق استفاده کنند و فضا چقدر است؟ اگر قرار باشد که یکباره تعداد افراد را در این محل زیاد کنید احتمالا باید به سراغ نیمکت های دیواری بروید.

 

به رنگ نیز فکر کنید. اتاق ناهار خوری باید آرامش بخش و البته خوشمزه باشد. رنگ های شفاف و پر رنگ نتیجه می دهد اما باید در هر صورت نوع رنگ با توجه به حالت موردنیاز باشد. اتاق ناهار خوری باید باز و قابل دسترس نیز باشد. ظرف ها باید به راحتی داخل و خارج شوند و مهمان ها بتوانند حرکت کنند. بهتر است از ترکیب سبک و راحتی مهمان استفاده کرد.

اتاق ناهار خوری مدرن

در هنگام طراحی ناهار خوری مدرن باید مراقب چه مواردی بود؟

نکته ای که باید در طراحی غذاخوری مد نظر قرار داد، نور آن است. میزها باید روشن باشند تا غذا و ظرف به خوبی دیده شوند اما دیوارهای جانبی زیاد مهم نیستند . بنابراین می توانید از لامپ هایی استفاده کنید که مستقیما روی میز می تابند. مواد نیز مهمند. مبلمان میز ناهار خوری باید زیبا و مهمتر از آن مقاوم باشند. بچه ها خیلی راحت روکش صندلی ها را کثیف می کنند.

پس از مواد باداوم استفاده کنید. کمی خلاقیت فضا را متفاوت می سازد. پس در مورد پرده ها، گل ها و وسایل تزئینی فکر کنید اما زیاده روی نکنید. محدودیت در انتخاب دکور اتاق غذاخوری مهم است.

 

چه رنگ هایی برای اتاق ناهار خوری مناسب است؟

در موفق ترین طرح های اتاق ناهار خوری قیاس رنگ ها نتیجه خوبی داده است. ابی و قرمز در ترکیب با سقف سفید باعث احساس تمیزی و اشتهای بیشتر می شود. سفید یا کرم در دیوارها برای سبک های مینیمالیست و مدرن مناسب هستند گرچه ممکن است ملایمت محیط را بیش از حد زیاد کنند بنابراین رنگ های روشن تر را انتخاب کنید. رنگ هایی را بکار ببرید که جسور و متفاوت هستند.

خوردن در حالت رضایت آرامش بخش نیازمند محیط زیبا و خاصی است. اتاق ناهار خوری که خوب طراحی شده باشد به مهمانان حس آرامش می دهد و باعث می شود که از خوردن غذای خود لذت ببرند.

اتاق ناهار خوری مدرن

مقاله مرتبط: میز ناهارخوری در آشپزخانه باشد یا خیر؟

 

موارد مهم در طراحی اتاق ناهار خوری

 

از آنجایی که ممکن است ناهار خوری استفاده های دیگری هم در منزل شما داشته باشد، قبل از هر چیز باید مورد استفاده دقیق آن را مشخص کنیم و بعد از آن طراحی مبلمان و وسایل و رنگ دیوارها را انجام دهیم . برای راحتی بیشتر خود و میهمانانتان بهتر است مکان اتاق نهار خوری را به گونه ای در نظر بگیرید که دسترسی به آن از آشپزخانه و اتاق پذیرایی آسان باشد.

از موارد دیگری که باید در طراحی دکوراسیون اتاق ناهار خوری به آن توجه داشته باشید این است که تعداد میهمان ها را که اغلب در این اتاق حضور خواهند داشت مشخص کنید. هرچند ممکن است شما نتوانید که اندازه اتاق ناهار خوری خود را تغییر دهید ولی راهکارهایی مانند:

 • استفاده از میزهایی با قابلیت افزایش سایز
 • صندلی های تاشو

برای استفاده بهینه و مناسب از این فضا وجود دارد. اگر شما می خواهید از اتاق ناهار خوری صرفا برای غذا خوردن استفاده کنید میتوانید در کنار میز غذاخوری از بوفه و یا یک میز کناری برای قراردادن ظروف داغ استفاده کنید. علاوه بر صرف وعده های غذایی و لذت بردن از حضور در میان میهمان در اتاق غذاخوری بهتر است به این موضوع هم فکر کنید که:

 • اتاق ناهار خوری تان چه استفاده های دیگری می تواند داشته باشد.
 • شاید از قرار دادن یک میز کوچک و یک صندلی در گوشه ای از اتاق نهارخوری و استفاده از آنها برای مطالعه در این مکان هم لذت ببرید.

چرا که اتاق ناهار خوری می تواند یک فضای چندمنظوره برای همه خانواده باشد.

 

کدام سبک برای اتاق ناهار خوری ؟

 

ناهار خوری روستایی

اگر به مناطق روستایی و حومه علاقه دارید سبک دهکده ای گزینه مناسبی برای شماست. در این سبک میزهای چوبی و کف چوب بکار می رود. دیوارها سفید و سقف معمولا به رنگ چوب است در حالیکه تیرچه های چوبی حس سنتی و تاریخی بیشتری را اضافه می کنند و کابینت های دست ساز سفید و قالی های مخملی آنرا تکمیل می نمایند.

 

ناهار خوری مدرن

اتاق های ناهار خوری مدرن با جدیدترین روش های طراحی دکوراسیون داخلی هماهنگ هستند. بنابراین خیلی ساده می توان آنها را تغییر داد. شاخصه های آن استفاده از میزهای شیشه ای، صندلی های فلزی و نور طبیعی به وسیله پنجره های بزرگ است. انرژی مدرن ترین اتاق های نهارخوری معمولا با استفاده هوشمندانه از دکوراسیون مانند آثار هنری مدرن ترکیب می شود.

 

ناهار خوری سبک چندگانه

این سبک بیشترین خلاقیت را دارد و از همه سبک ها استفاده می کند. ممکن است دیوارهای رنگی را با کفپوش چوبی، صندلی های فلزی و قالی های لوکس ببینید.

 

ناهار خوری سبک اسکاندیناویایی

طراحی اسکاندیناوی به دلیل ترکیب عناصر طبیعی و روش های طراحی مدرن شهرت یافته است. اتاق های ناهار خوری این سبک از محصولات چوبی مانند میز و کابینت استفاده می کنند. چوب با دیوارهای کاملا سفید و نور آفتاب تکمیل می شود. سادگی، زیبایی و محدودیت در دکوراسیون عناصر اصلی این سبک هستند.

 

ناهار خوری مینیمال

مینیمالیست هنر رسیدن به مقدار ممکن با تلاش به ظاهر محدود است. این یعنی انتخاب سبک مناسب میز و صندلی و عدم زیاده روی در آنهاست. در اتاق های ناهار خوری این سبک از مبلمان نرم با رنگ های روشن استفاده می شود. آنها از کابینت برای تزئین دیوار استفاده می کنند و سعی دارند که ظاهر اتاق را به یک هماهنگی درونی برسانند.

اتاق ناهار خوری مدرن

در طراحی اتاق ناهار خوری باید چه چیزهایی را در نظر بگیریم ؟

 • اتاق ناهار خوری یکی از مکان هایی است که شما می توانید سلیقه و سبک طراحی خود را به نمایش بگذارید.
 • استفاده از رنگ های قرمز تیره و چوب های تیره برای طراحی سنتی دکوراسیون اتاق ناهار خوری بسیار مناسب است.
 • استفاده از تم سنتی و رنگ های پر جنب و جوش برای دیوار اتاق نهار خوری بزرگ پیشنهاد مناسبی است.
 • همینطور می توانید از روش های دیگر طراحی دکوراسیون داخلی مانند کاغذ دیواری، انتخاب یک رومیزی، طراحی پرده زیبا، و استفاده از روکش های صندلی زیبا در طراحی داخلی اتاق ناهار خوری استفاده کنید.

 

 • اتاق ناهارخوری روستایی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به مناطق روستایی و حومه علاقه دارید سبک دهکده ای گزینه مناسبی برای شماست. در این سبک میزهای چوبی و کف چوب بکار می رود. دیوارها سفید و سقف معمولا به رنگ چوب است در حالیکه تیرچه های چوبی حس سنتی و تاریخی بیشتری را اضافه می کنند و کابینت های دست ساز سفید و قالی های مخملی آنرا تکمیل می نمایند.”

 • اتاق ناهارخوری مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

اتاق های ناهار خوری مدرن با جدیدترین روش های طراحی دکوراسیون داخلی هماهنگ هستند. بنابراین خیلی ساده می توان آنها را تغییر داد. شاخصه های آن استفاده از میزهای شیشه ای، صندلی های فلزی و نور طبیعی به وسیله پنجره های بزرگ است. انرژی مدرن ترین اتاق های نهارخوری معمولا با استفاده هوشمندانه از دکوراسیون مانند آثار هنری مدرن ترکیب می شود

 • چگونه از فضای ناهارخوری به صورت بهینه استفاده کنیم؟

هرچند ممکن است شما نتوانید که اندازه اتاق ناهار خوری خود را تغییر دهید ولی راهکارهایی مانند: استفاده از میزهایی با قابلیت افزایش سایز و صندلی های تاشو برای استفاده بهینه و مناسب از این فضا وجود دارد

 • ناهارخوری سبک اسکاندیناوی به چه شکل است؟

طراحی اسکاندیناوی به دلیل ترکیب عناصر طبیعی و روش های طراحی مدرن شهرت یافته است. اتاق های ناهار خوری این سبک از محصولات چوبی مانند میز و کابینت استفاده می کنند. چوب با دیوارهای کاملا سفید و نور آفتاب تکمیل می شود. سادگی، زیبایی و محدودیت در دکوراسیون عناصر اصلی این سبک هستند

 • نکات چیدمان اتاق ناهارخوری خوب چه مواردی هستند؟

استفاده از رنگ های قرمز تیره و چوب های تیره برای طراحی سنتی دکوراسیون، استفاده از تم سنتی و رنگ های پر جنب و جوش برای دیوار اتاق نهار خوری بزرگ و همینطور می توانید از روش های دیگر طراحی دکوراسیون داخلی مانند کاغذ دیواری، انتخاب یک رومیزی، طراحی پرده زیبا، و استفاده از روکش های صندلی زیبا در طراحی داخلی اتاق ناهار خوری استفاده کنید

برای تماشای ۵۰ ایده نورپردازی مدرن از این ویدیو دیدین کنید.( برای تماشای ویدیو از اتصال فیلتر شکن خود اطمینان حاصل بفرمایید )

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.