اتاق ناهارخوری مدرن

اگر این عبارت را سرچ کردید، قطعا از آن دست افرادی هستید که به اتاق ناهارخوری و پذیرایی خود اهمیت زیادی می دهند و در عین سنت گرایی، به دنبال طراحی های مد روز هستند. شاید هم به تازگی به منزل جدیدی نقل مکان کرده اید و برای چیدمان ناهار خوری زیبا و جدیدتان کمک لازم دارید، به هر دلیلی که به دنبال طراحی اتاق ناهارخوری مدرن هستید، ما اینجا در دکوریار با شماییم تا راه و روش درست طراحی کردن را به شما آموزش دهیم، پس با ما همراه باشید!

اتاق ناهارخوری در همه خانه ها کاربردی برای پذیرایی و مهمان داری و صرف وعده های غذایی ندارد اما در بیشتر خانه ها خصوصا منازل ایرانی و شرقی وجود دارد. از آن جایی که این فضا یک فضای ویژه پذیرایی و همچنین صرف غذاست و طراحی آن خیی اهمیت دارد، باید به بهترین نحو چیدمان آن را انجام بدهید، اما تا به حال شده از خودتان بپرسید یک اتاق ناهارخوری مدرن را چگونه باید طراحی و اجرا نماییم؟

 

اتاق ناهارخوری مدرن
برای اتاق ناهارخوری باید صندلی های مخصوص و مناسب داشت.

چطور می توانم اتاق ناهارخوری خودم را طراحی کنم؟

با سوالات ساده شروع کنید. از خودتان بپرسید چقدر مهمان دارید؟ خانواده شما بزرگ است یا کوچک؟ به چند صندلی نیاز دارید؟ با چه رنگی طراحی می کنید؟ اکثرا رژیم دارید یا خیر؟ خانه شما چند متر است و تا چه اندازه می خواهید روی اتاقتان هزینه کنید؟

 

در هنگام طراحی اتاق ناهارخوری باید مراقب چه مواردی بود؟

یکی از مهم ترین مسائلی که باید در طراحی اتاق ناهارخوری خصوصا اتاق ناهارخوری مدرن مد نظر داشته باشید این است که نور کاملا متمرکز روی میز ناهارخوری شما باشد، نورهای دکوراتیو در اتاق ناهارخوری چندان اهمیتی ندارند و بهتر است تنها روی نورپردازی عمومی و کاربردی به خوبی تمرکز شود. همچنین خوب است که اتاق حس و حال صمیمی داشته باشد مثلا فرش یا پرده ای زیبا، اما در کل نباید زیادی آن را شلوغ کنید.

 

چه رنگ هایی برای اتاق ناهار خوری مناسب است؟

در اتاق ناهارخوری برای باز شدن اشتها معمولا از رنگ های گرم مانند قرمز، نارنجی و البته زرد استفاده می شود اما شما حتما مجبور نیستید ناهارخوری خود را مانند یک رستوران طراحی کنید! مخصوصا اگر اتاق ناهارخوری مدرن دوست دارید اتافا باید از رنگ های سفید، کرمی و رنگ های روشنی مثل صورتی بسیار روشن، گلهبی، آبی روشن و سایر موارد استفاده کنید که بیشتر از حس گرسنگی و باز شدن اشتها، به شما و مهمانانتان آرامش بدهد!

اتاق ناهارخوری مدرن
رنگ های ارام و ملایم برای دیزاین اتاق ناهارخوری

کدام سبک برای اتاق ناهار خوری ؟

 

ناهار خوری روستایی

همه چیز در این اتاق ناهارخوری روستایی است! میز چوبی، صندلی چوبی، اکسسوری چوبی!

ناهار خوری مدرن

اتاق ناهارخوری مدرن یک اتاق ناهارخوری مینیمال با رنگ های ساده و طراحی بسیار شیک و خلوت است.

ناهار خوری سبک چندگانه

این سبک ترکیبی از چندین سبک همزمان است، چیدمان می تواند مدرن و خلوت باشد و در عین حال در آن از آجر های قرمز و چوب استفاده کنید که به روستایی نزدیک است.

 

ناهار خوری مینیمال

اتاق ناهار خوری مینیمال یکی از انواع دکوراسیون مدرن است که همان طور که حتما به خوبی می دانید، مشخصه های آن شلوغ نبودن، رنگ های ساده و شیک بودن است.

اتاق ناهارخوری مدرن
استفاده از محصولات روشنایی جذاب برای بالای میز ناهارخوری

در طراحی اتاق ناهار خوری باید چه چیزهایی را در نظر بگیریم ؟

  • جسور باشید و طراحی ای را انتخاب کنید که به خودتان حس خوبی می دهد
  • اگر در قید و بند مینیمال نیستید استفاده از چوب و رنگ های گرم عالی است.
  • تم سنتی بسیار جالب خواهد شد و حتی با دکوراسیون مدرن هم قابل ترکیب است.

برای بازدید برترین ایده های دیزاین و دکوراسیون اتاق ناهارخوری از این ویدیو دیدن کنید.

سپاس از شما همراهان خوب دکوریار! خوشحال می شویم سوالات و پیشنهادات خود درمورد اتاق ناهارخوری مدرن مورد علاقه خود در بخش کامنت برای ما بنویسید!

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.