اتاق کار مینیمال

قبل از اینکه به مبحث یک اتاق کار مینیمالیستی بپردازیم، بهتر است مروری بر ویژگی های مشترک دکوراسیون مینیمالیستی داشته باشیم. همانطور که می دانید، سادگی اولین اصل مینیمالیسم است. یعنی شکل کلی فضا باید ساده و بدون آلودگی باشد. مشکل دوم رنگ است. رنگ های روشن، به ویژه سفید، اغلب در سبک مینیمالیستی استفاده می شوند.

سوال بعدی روشنایی است؛ یک اتاق مینیمالیستی باید از نور و نور مناسب برخوردار باشد. مورد چهارم حذف لوازم جانبی اضافی و تأکید بر عناصر اساسی و کاربردی است. در حالت اخیر، تأکید بر عملی بودن فرم فناوری در یک اتاق مینیمالیست است. اکنون می خواهیم با تمرکز بر روی موضوع فضای کار، پیشنهادهایی را برای ایجاد یک فضای کاری مینیمالیستی و زیبا ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید.

 

اتاق کار مینیمال چیست؟

به نظر شما اتاق کار مینیمال چیست؟ نظرات مردم در مورد پاسخ به این سوال متفاوت است و هیچ تعریف واحدی در مورد این نمره وجود ندارد. آیا فکر می کنید یک مطالعه مینیمالیستی اتاقی است که چیزی جز میز تحریر، چراغ مطالعه و … ندارد و شما باید روی زمین کار کنید؟ نه، وقت خود را بگذارید طرح مینیمالیستی آنطور که فکر می کنید سرد و کسل کننده نیست.

به طور کلی، سبک مینیمالیستی فضای کار تأکید بیشتری بر کارایی و کارایی کار دارد. بنابراین، اولین قدم تعیین نیازهای شما برای کار و ملزومات است. با توجه به اینکه هر کس ایده ها و نظرات خاص خود را دارد، ابتدا باید بدانیم که از مطالعه چه انتظاراتی داریم. معمولاً افراد به دنبال اتاقی هستند که بتوانند با آرامش روی کار خود تمرکز کرده و کار خود را به بهترین شکل انجام دهند.

 

نکاتی که باید قبل از شروع به آن توجه کنید

نظر شما در مورد دفتر فعلی شما چیست؟ آیا کار در آن برای شما آسان است؟ آیا شما عملکرد خوبی دارید؟ آیا هنگام کار احساس آرامش و تمرکز می کنید؟ آیا از دکوراسیون دفتر کار خود راضی هستید؟ قبل از انجام هرگونه تغییر در یک دفتر مینیمالیستی، بهتر است ابتدا به این سوالات پاسخ دهید. یک نکته مهم و بسیار جالب در این زمینه این است که تقریباً بسیاری از مردم فکر می کنند در دفتر کار خود به همه چیز احتیاج دارند و در واقع آنها را به عنوان جزئی جدایی ناپذیر از دفتر کار خود می دانند.

 

پیشنهاد نویسنده: اتاق زن و شوهر مینیمال

 

شاید شما هم چنین فکر کنید؛ اما باید بدانید که بیشتر وسایل موجود در یک دفتر کار شلوغ عملاً بی فایده است و ما فقط به آن عادت کرده ایم و فکر می کنیم اگر این تکنیک در اتاق ما نباشد، چیزی از دست ما می رود و در واقع کار ما جواب نمی دهد.

بیایید مثالی از این بزنیم؛ دفتر مهندس نقاشی را تصور کنید که میز پر از ملافه، کتاب، چند قلم یکبار مصرف، چند مداد و یک سری لوازم جانبی دیگر باشد. آیا واقعاً برای انجام کار به همه این ابزارها نیاز دارید؟ آیا بهتر نیست که فقط لوازم جانبی واقعاً مفیدی روی میز داشته باشید؟ آنچه باید بررسی کنیم این است که ببینیم وظیفه ما چیست و سایر خدمات با ارزش افزوده را حذف می کنیم تا بتوانیم با آرامش بیشتری کار کنیم.

 

نکاتی برای ایجاد فضای کاری مینیمالیستی مختص به خودتان

هنگامی که نیازها و عناصر اساسی کار خود را شناسایی کردید، می توانید از نکات زیر برای ایجاد حداقل اتاق کار خود استفاده کنید. همه راه حل های ارائه شده در اینجا ممکن است برای شما مفید باشد. بنابراین بهتر است مواردی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد و از آنها برای ایجاد اتاق کار مینیمالیستی زیبا استفاده کنید.

اتاق کار مینیمال

یک صندوق ورودی یا به اصطلاح یک اینباکس داشته باشید

اگر از کاغذ زیادی استفاده می کنید، جعبه ای روی میز خود قرار دهید و مطمئن شوید که همه کاغذها را از جمله پیام های متنی و یادداشت ها در آن قرار داده اید تا به موقع بررسی شود. هرگز ملحفه های مختلف را روی میز نگذارید. این باعث می شود میز کار شما بهم ریخته و بهم ریخته باشد و شاید نتوانید به موقع یادداشت های مهم را پیدا کنید یا حتی آنها را از دست بدهید.

بنابراین داشتن صندوق ورودی می تواند در این زمینه به شما کمک کند. این صندوق ورودی را می توانید روی میز خود قرار دهید، یا اگر کشوهای کافی روی میز خود دارید، یک دراور به برگه ها و یادداشت های خود اختصاص دهید. مسئله بسیار مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، به هم ریختگی جعبه دریافت کننده خود است.

اگر این صندوق ورودی را تنها بگذارید و آن را روی آن ورق بیندازید، می تواند برای شما مشکل ساز شود. بنابراین در پایان هر روز یا پس از پایان کار خود، این کادر را علامت بزنید و آنچه را که باید انجام دهید به پایان برسانید. پس از بررسی همه یادداشت ها و برگه ها، مواردی را که نیازی به آنها ندارید در سطل آشغال بیندازید و بقیه را بایگانی کنید.

این کار به شما آرامش می دهد و علاوه بر این احساس خواهید کرد که همه کارهای شما روتین است و کارایی خوبی در کار خواهید داشت. با ایجاد جعبه ای برای دریافت و بررسی به موقع آن، نظم در اتاق خود ایجاد می کنید، که یکی از ویژگی های برجسته یک اتاق کار حداقل است.

حذف لوازم اضافی و بدون کاربرد

یکی از مهمترین مشکلات یا موضوعاتی که می تواند در یک اتاق کار آشفته و بهم ریخته با آن روبرو شود، طیف وسیعی از لوازم جانبی است که واقعاً مفید نیستند. به میز خود نگاهی بیندازید، روی آن چه چیزی قرار دارد؟ آیا واقعاً به همه آنها احتیاج دارید؟ گاهی اوقات چندین قلم یا مداد و برخی لوازم اضافی روی میز ما وجود دارد که شما واقعاً نیازی به آنها ندارید.

کار فقط با یک قلم قابل انجام است. بنابراین بهتر است لوازم جانبی اضافی را از چشم دور کرده و به قفسه یا جایی ببرید که در صورت لزوم بتوانید از آنها استفاده کنید. فقط هر کاری را که برای کار لازم دارید نگه دارید. در مرحله بعدی وسایلی را که باعث ازدحام در دفتر کار شما شده اند بردارید تا بتوانید کمترین دفتر کار خود را ایجاد کنید. هرچه عناصر اضافی در اتاق کار شما کمتر باشد، بهتر می توانید روی کار خود تمرکز کنید. بنابراین بهتر است لوازم جانبی اضافی را حذف کنید و فقط عناصر اساسی و کاربردی را نگه دارید.

اتاق کار مینیمال
صندلی مناسب برای اتاق کار
دیوارها را خلوت کنید

بیشتر ما وقتی می خواهیم تصویری از دیوارهایمان بکشیم و دیوارهای خود را تزئین کنیم، آرام و آرام عمل می کنیم. این می تواند باعث اختلالات بینایی شود. اگر به دنبال یک اتاق کار مینیمالیستی هستید، همانطور که در مقاله “دکوراسیون مینیمالیست چیست” ذکر کردیم، بهتر است این دیوارکوب ها و نقاشی های دیوار را بردارید یا فقط چند مورد را نگه دارید تا در هنگام کار از حواس پرتی جلوگیری شود. به علاوه، بیشتر روی کار خود تمرکز کنید.

 

از یک میز مینیمالیستی استفاده کنید

میزهای مینیمالیستی معمولاً کاملاً کاربردی هستند و به جای داشتن ظاهری لوکس و مجلل، اشکال چهار گوشی دارند که به راحتی می توانید در هر گوشه از اتاق خود قرار دهید. علاوه بر این، میز مینیمال ظاهری ساده دارد و فضای کافی برای ذخیره سازی تجهیزات شما را دارد تا مجبور نشوید لوازم جانبی را روی میز قرار دهید و اطراف را شلوغ کنید.

 

کف اتاق کار مینیمال خود را تمیز و خلوت نگه دارید

از آنجا که تمیزی و تمیزی همراه با سادگی از دیگر ویژگی های سبک مینیمال است، شما باید کف اتاق کار خود را مرتب و خصوصی نگه دارید. چیزی را روی زمین تنها نگذارید. یک کف تمیز و مرتب می تواند از حواس پرتی شما جلوگیری کرده و تمرکز شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

 

نظم را رعایت کنید

پس از انجام تمام تغییرات مینیمالیستی، همه چیز به شما بستگی خواهد داشت. مهم نیست که اتاق شما چقدر مینیمال باشد، اما خودتان هم به هم ریخته اید، داشتن یک اتاق مطالعه مینیمال بی فایده و بی معنی خواهد بود. شما باید بر روی کار خود تمرکز کنید تا کارایی خوبی داشته باشید. اما بی نظمی در دفتر می تواند تأثیرات مخربی بر روند کار شما بگذارد و شما همیشه می توانید نگران از دست دادن وسایل خود باشید.

وجود اتاق در اتاق به شما امکان می دهد هر زمان که بخواهید دستگاهی پیدا کنید، بدون اتلاف وقت. بنابراین بهتر است منظم باشید و همه چیز را سر جای خود قرار دهید. فراموش نکنید که نظم یکی از ویژگی های مهم در این سبک است که در همه خانه های مینیمال مشاهده می شود.

برای تماشای ایده های جذاب برای داشتن اتاق کار مینیمال از این ویدیو دیدن کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.