راهنمای چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی به سبک ایرانی

برای اینکه بتوانید خانه‌ای زیبا داشته باشید باید به تمام نکات و الزامات در طراحی منزل خود دقت کنید. چیدمان اتاق نشیمن یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه در طراحی و چیدمان دکوراسیون است. در چیدمان این بخش باید تمام دقت و امکانات به کار گرفته شود تا حساس‌ترین نقطه خانه که مرکز اصلی توجهات است به بهترین نحو ممکن ساخته و پرداخته شود. اغلب اتاق نشیمن خانه‌های ما چیزهای زیادی را به خود می‌بیند.

ما در این مکان تلویزیون تماشا می‌کنیم، با دوستان خود گپ و گفت می‌کنیم، گاهی اوقات کتاب مورد علاقه خود را روی کاناپه نشیمن دنبال می‌کنیم و حتی مواردی مثل انجام کارهای اداری که به خانه آورده‌ایم یا بازی‌های بچه گانه با کودکانمان و یا خوردن ناهار در کنار سایر اعضا خانواده را در این محل به چشم دیده‌ایم.

این موارد نشان می‌دهد که اتاق نشیمن توانایی بسیار زیادی در ارائه امکانات و فرصت‌ها به ما دارد و نباید مورد بی توجهی قرار گیرد. با توجه به همه آنچه گفته شد می‌توان حرکت‌های هوشمندانه‌ای را اجرا کرد که هر آنچه از اتاق نشیمن انتظار دارید در اختیار شما قرار دهد. اگر چه این اتاق بسیار سخاوتمند است که چنین مزایایی را در اختیار شما قرار می‌دهد، اما همه این‌ها بدون چالش نیز نخواهد بود. هر کارایی بیشتری از این فضا متوقع باشیم ترافیک بیشتری در لوازم موجود در اتاق نشیمن و همین طوری پیاده سازی طرح‌های خود خواهیم داشت.

مهم‌ترین نکته در این باره این است که اولویت این فضا برای خانه شما چیست. و حقیقت غم انگیزی که باید با آن رو برو شویم این است که هر چه اتاق نشیمن ما کوچک‌تر باشد امکان دست یابی به اهداف و آرزوهای ما کم رنگ‌تر خواهد شد، یعنی باید قید یک سری از توقعاتمان را بزنیم. اکنون مدل‌هایی با یک حالت استاندارد آماده شده تا ذهن شما را به حرکت وا دارد. برای چرخاندن چرخ‌های ماشین خلاقیت خود از این چند روش استفاده کافی را ببرید و خانه شیک ایرانی خود را متحول سازید.

چیدمان رسمی و متعادل

در اولین طرح از راهنمای چیدمان اتاق نشیمن به ابتدایی‌ترین نوع آن می‌رسیم. این طرح احتمالاً همان چیزی است که در بسیار از خانه‌ها مشاهده می‌شود و اولین چیزی است که به ذهن‌ها خطور می‌کند. علت نیز در نزدیکی فکرها به یک قاعده معین برای رسیدن به تعادل در خانه است. همواره سعی می‌شود تا خانه در حالت قرینه یا به تعبیری تعادل قرار بگیرید. یک اتاق رسمی که الگوی مربوط به آن را در ادارات نیز می‌توانید پیاده کنید. مبل‌ها روبروی یکدیگر و میز مبل در بین آن‌ها قرار می‌گیرد نقطه توجه یا کانونی خانه در طرفین افرادی که بر روی مبل‌ها می‌نشینند قرار گرفته و دکوراتیوها نیز در نقاط خالی گنجانده می‌شوند.

 

چیدمان تصادفی و متعادل

درست شبیه به روش اول است با کمی آرامش بیشتر. در این فضا که مبلمان رسمی مقابلتان جایش را با مبل‌های راحتی تک نفره عوض کرده یعنی احساس صمیمیت بیشتری برای اعضای مقابل خود به خرج می‌دهید. تلویزیون اگر قرار است در اتاق جایی داشته باشد به سمت صندلی یا مبل‌های تک نفره حرکت می‌کند و در حالی که شومینه و تلویزیون در روش اول در راستی عمودی هم قرار گرفته بودند، اینجا از یکدیگر جدا می‌شوند. یک میز عسلی زیبا و کوچک بین دو مبل تکی، تمام کننده همه آن چیزی است که روش دوم را به کمال می‌رساند.

افزایش حالت راحتی بیشتر با مبل‌های چند منظوره

با یک چرخش نوسانی 90 درجه‌ای در قسمت کاناپه خود در اتاق نشیمن متوجه می‌شوید که کمی فضای بیشتری در اختیارتان قرار گرفته است. به این صورت که دید افقی شما زاویه بیشتری را شامل می‌شود و نقطه کانونی خانه به جای این که در طرفین شما باشد دقیقاً روبروی شما قرار گرفته است. با قرار دادن مبلمان راحتی و تک نفره که کاربری‌های دیگری نیز دارند در فضای اتاق پرتر دیده می‌شود. وجود پاف یا میزها کوچک زیر دستی از مواردی است که می‌تواند کمک کننده وضعیت این اتاق باشد. این اتاق نشیمن برای تماشای برنامه مورد علاقه شما در کنار عزیزانتان آماده شده است تا حس خوب کنار هم بودن را تجربه کنید.

چیدمان مینیمال و راحت

وقتی در اتاق نشیمنی قرار می‌گیرید که حس راحتی و چیدمان اتاق، در درجه بالایی به منظور رعایت شدنشان قرار دارند، باید به سراغ مبل‌ها بروید تا بتوانید این نکته را رعایت کنید. مبل‌های ال در این چنین موقعیت‌هایی یاری کننده‌های بسیار مناسبی هستند چرا که فضای پرت شما را کاهش می‌دهند و به چیدمان نشیمن شما نظم می‌دهند. با کمی تمیز کاری و حذف موارد غیر ضرور سادگی اتاق بسیار دل‌نشین شده و احساس خفگی از محیط برداشته می‌شود.

 

یکپارچه سازی محیط اتاق نشیمن با سبک شیک

عمق نگاه به اتاق نشیمن شبی شیک را با یکپارچه سازی اتاق به وسیله مبل‌های یکدست زیاد کنید. خانه‌ای با دکوراسیون دهه پنجاه. اینجا با کمی تغییرات می‌توان اتاقی یکدست ساخت. مهم‌ترین نکته در رنگ‌های موجود در اتاق است که بیشتر این رنگ‌ها به مبل‌ها تعلق دارد. پس با توجه به ترکیب رنگ مبل ها و ست کردن آن‌ها با فضای کلی نشیمن شیک خود را تکمیل کنید.

پیشنهاد نویسنده: راهنمای خرید تشک کودک

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن راهنمای چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی به سبک ایرانی

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.