رنگ سقف اتاق نشیمن

افرادی که به دنبال رنگ سقف و یا تغییر دکوراسیون خانه خود هستند، بایستی در کنار رنگ کردن دیوارهای خانه، به فکر رنگ کردن سقف اتاق‌ها مخصوصا سقف اتاق نشیمن نیز باشند. در این مطلب قصد داریم بیست مدل از جدیدترین مدل های رنگ سقف برای فضای منزل را به شما ارائه کنیم تا در صورتی که به فکر تغییر در دکوراسیون منزلتان افتاده‌اید، الگوی خوبی در کنار خود داشته باشید. با ما همراه باشید.

 

چرا رنگ سقف اهمیت دارد؟

سقف به طور معمول یک فضای نادیده گرفته شده در طراحی اتاق است که قطعا نباید این گونه باشد. اما چطور این موضوع را حل و فصل کنیم؟ (هر چند در هنر غنی ایرانی و در سالیان دراز گذشته این موضوع حل شده بود). با کمی ایجاد تغییر و استفاده از رنگ‌ها و همین طور الهام بخشی به کمک سلیقه شخصی، این موضوع به راحتی حل می‌گردد. می‌خواهیم از خود سوال کنید آیا سقف خانه برای تزیین کردن یا تغییر فضای خانه ارزش زمان گذاشتن و هزینه کردن دارد یا نه؟ آیا این تاثیر به قدری است که بتوان آن را در قسمت فرایندهای اصلی تغییر دکوراسیون لحاظ کرد؟

جدیدترین مدل رنگ آمیزی سقف خانه

برای پاسخ دادن به سوال فوق نکات ظریفی که همه ما بارها با آن برخورد داشته‌ایم، ولی به سادگی از کنار آن‌ها عبور کرده‌ایم را مرور می‌کنیم تا بدانید که سقف در خانه و به خصوص خانه‌های ایرانی چقدر تاثیر گذار است. اگر از یک گوشه از کشور مسافرتی را آغاز کنید و سراسر کشور را سیر کنید و قصدتان بازدید از فضاهای تاریخی کشورمان باشد، یک موضوع مهم پس از پایان سفر نتیجه و حاصل کار شما خواهد بود و آن توجه ویژه به تمام ساختارهای قابل تزیین در خانه و اماکن تاریخی و حتی باستانی است.

برای این که این موضوع برای شما شفاف شود چند مثال از انواع این تزیینات را فقط برای سقف خانه ها و حتی اماکن خاص مثال خواهیم زد؛ چرا که موضوع مطلب ما جدیدترین مدل های رنگ سقف است و البته که از این نوع رنگ‌آمیزی‌های زیبا نیز می‌توان در خانه‌ها و منازل به سبک ایرانی استفاده کرد.

 

استفاده از الگوها و پترن های ساده

برای این که بتوانید یک اثر هنرمندانه روی سقف خود انتخاب و پیاده سازی کنید یا باید هنرمند باشید و یا از هنرمندان کمک بگیرید. در زمینه استفاده از پترن ها بهتر است به دلیل آن که از قبل آماده شده اند از کسانی که هنر می شناسند کمک بگیرید. استفاده از انواع ساده و با رنگ روشن می‌تواند پیشنهاد جالب و مناسبی برای هر خانه ای باشد. البته در نورپردازی اتاق خانه خود به این نکته توجه داشته باشید که این نوع سقف ها با نورهای فلت یا مخفی جذاب می شوند؛ پس بهتر است که زیبایی این سقف ها را با لوستر یا آویزهای روشنایی از بین ببرید.

 

پیک نیک بهاری در باغ

این که در بالای سر خود یک باغ پر از گل های زیبا داشته باشید، مطمئنا حس بسیار زیبایی است که همه به دنبال داشتن آن هستند. این که نهار یا شام را با دوستان یا خانواده در یک باغ پر گل میل کنید حس تکرار نشدنی است که شما می‌توانید با این سبک از سقف ها این حس را برای همیشه به خانه خود بیاورید. اتاق نهارخوری یا فضای نشیمن اختصاصی بهترین مکان برای استفاده از این نوع سقف ها است. برای به روز بودن، استفاده از زیباترین جدیدترین مدل های رنگ سقف را فراموش نکنید.

دفتر نقاشی آبرنگی

اتاق کودکان همیشه بزرگ ترین معضل و سخت ترین بخش طراحی خانه است؛ چرا که کودک در این فضا مدت زیادی را طرف کرده و رشد خواهد کرد. با این شرایط بخشی از تفکرات ذهنی و آمال و ارزو های او شکل خواهد گرفت. کودک بایستی در اتاق خود حس خوب کودکی را تجربه کند؛ حس عدم وجود مرزها در زندگی. نقاشی با آبرنگ یکی از همین الگوهای عدم وجود محدودیت و مرزها است. یک سقف آبرنگی نیز همان موضع را در ذهن وی پدید می آورد.

 

سقفی برای اتاق پسرها

از بین جدیدترین مدل های رنگ سقف باید بخش خاصی را برای اتاق یک پسر به خصوص در سنین نوجوانی و جوانی اختصاص دهیم. سنی پر از انرژی و چالش که هر یک باید در اتاقی حل شود یا برایش نقشه ای کشف شود. سبک انتزاعی و نامنظم مورد علاقه هر نوجوان پسری است که به دنبال باز کردن راهی برای نمایش بهترین های خود، به خانواده و دوستانش است. البته این نوع سبک ها نیاز به هماهنگی میان دیوارها و سایر چیدمان اتاق نیز دارند تا به قول معروف توی ذوق نزنند.

 

طرح اسلیمی حتی با دکوراسیون مدرن

بعضی از ویژگی های هنر اسلیمی شکستن مرزها و سبک هاست. به طور مثال در صنعت گرافیک مدرن از پترن ها ( الگو ) و تکسچرهای ( بافت – شالوده ) اسلیمی برای طراحی های مینیمال استفاده می کنند. این نوع طراحی ها که از الگوهای منقرس ایرانی ایده کسب کرده اند، بسیار پر طرفدار بوده و باعث قوام و سنگینی محیط نیز می شوند. پترن های اسلیمی مانند مشبک و منقرس ایده های جذاب برای سقف رنگی شما هستند. توجه کنید که برای این الگوها از رنگ های خنثی یا ملایم استفاده کنید.

پیشنهاد نویسنده: رنگ مناسب آشپزخانه کدام است؟

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن رنگ سقف اتاق نشیمن

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.