معرفی صندلی اداری مخصوص کمر درد 2023

معرفی صندلی اداری مخصوص کمر درد 2023

نشستن طولانی مدت روی یک صندلی اداری قطعا می تواند باعث کمردرد یا بدتر شدن مشکل موجود کمر شود. دلیل اصلی این امر این است که نشستن، روی صندلی اداری یا به طور کلی، حالتی ایستا که باعث افزایش استرس در پشت، شانه‌ها، بازوها و پاها می‌شود و به‌ویژه می‌تواند فشار زیادی به عضلات پشت وارد کند.

هنگامی که برای مدت طولانی روی صندلی اداری می نشینید، تمایل طبیعی اکثر افراد به خم شدن روی صندلی است و این وضعیت می تواند باعث کشیدگی بیش از حد رباط های ستون فقرات و فشار بر دیسک ها و ساختارهای اطراف آن در ستون فقرات شود. با گذشت زمان، وضعیت نشستن نادرست می تواند به ساختارهای ستون فقرات آسیب برساند و به کمردرد یا تشدید آن کمک کند.

معرفی صندلی اداری مخصوص کمر درد 2023

دستورالعمل برای راه اندازی صندلی اداری

صندلی اداری ارگونومیک ابزاری است که در صورت استفاده صحیح، می تواند به فرد کمک کند تا حمایت از کمر را به حداکثر برساند و در هنگام نشستن وضعیت خوبی را حفظ کند. با این حال، داشتن یک صندلی اداری ارگونومیک کافی نیست – همچنین لازم است صندلی اداری را با تناسب بدن فرد تنظیم کنید تا راحتی و کاهش تشدید آسیب ستون فقرات را کاهش دهید.

اولین قدم در راه اندازی یک صندلی اداری، تعیین ارتفاع دلخواه میز یا محل کار فرد است. این تصمیم در درجه اول با توجه به نوع کاری که باید انجام شود و قد فردی که از صندلی اداری استفاده می کند تعیین می شود. ارتفاع میز یا ایستگاه کاری خود می تواند بسیار متفاوت باشد و به موقعیت متفاوت صندلی اداری یا به طور کلی نوع دیگری از صندلی ارگونومیک نیاز دارد.

در اینجا مهمترین دستورالعمل ها در یک چک لیست سریع  برای کمک به اطمینان از اینکه صندلی اداری و محل کار تا حد امکان راحت هستند و کمترین فشار را به ستون فقرات وارد می کنند آورده شده است:

معرفی صندلی اداری مخصوص کمر درد 2023

اندازه گیری آرنج

ابتدا با نشستن راحت و تا حد امکان نزدیک به میز کار خود شروع کنید به طوری که بازوهای شما موازی با ستون فقرات باشند. دستان خود را روی سطح کار خود قرار دهید (مانند دسکتاپ، صفحه کلید کامپیوتر). اگر زاویه آرنج شما 90 درجه نیست، ارتفاع صندلی اداری خود را به سمت بالا یا پایین تنظیم کنید.

 

اندازه گیری ران

بررسی کنید که بتوانید به راحتی انگشتان خود را زیر ران خود در لبه جلویی صندلی اداری بلغزانید. اگر خیلی تنگ است، باید پاهای خود را با یک زیرپایی قابل تنظیم نگه دارید. اگر قدتان غیرعادی است و بین ران و صندلی شما بیش از یک انگشت فاصله وجود دارد، باید میز یا سطح کار را بالا بیاورید تا بتوانید ارتفاع صندلی اداری خود را بالا ببرید.

 

تنظیم تکیه گاه

در حالی که پایین خود را به پشت صندلی فشار داده اید، سعی کنید مشت گره کرده خود را بین پشت ساق پا و جلوی صندلی اداری خود قرار دهید. اگر نمی توانید این کار را به راحتی انجام دهید، پس صندلی اداری خیلی عمیق است. باید تکیه گاه را به سمت جلو تنظیم کنید، یک تکیه گاه کمری (مانند بالشتک پشتی کمر، بالش یا حوله تا شده) قرار دهید یا یک صندلی اداری جدید تهیه کنید.

 

پشتیبانی از کمر

قسمت پایینی شما باید به پشتی صندلی فشار داده شود، و باید یک بالشتک وجود داشته باشد که باعث شود کمر شما کمی قوس پیدا کند تا به مرور زمان به سمت جلو خم نشوید یا روی صندلی خم نشوید. این تکیه گاه کمر در صندلی اداری برای به حداقل رساندن بار (فشار) روی کمر شما ضروری است. هرگز روی صندلی اداری به سمت جلو خم نشوید، زیرا فشار بیشتری به ساختارهای کمر و به ویژه دیسک های کمر وارد می کند.

 

استراحت سطح چشم

در حالی که راحت نشسته اید و سرتان رو به جلو است، چشمان خود را ببندید. به آرامی چشمان خود را باز کنید. نگاه شما باید به مرکز صفحه کامپیوتر شما باشد. اگر صفحه نمایش رایانه شما بالاتر یا پایین تر از نگاه شما است، باید آن را بالا یا پایین بیاورید تا فشار روی ستون فقرات شما کاهش یابد.

 

دسته 

تکیه گاه صندلی اداری را طوری تنظیم کنید که کمی بازوهای شما را از روی شانه ها بلند کند. استفاده از تکیه گاه بر روی صندلی اداری برای برداشتن مقداری از فشار از روی ستون فقرات و شانه‌های شما مهم است و باعث می‌شود شما کمتر روی صندلی خود خم شوید.

 

برای کاهش کمردرد در مطب فعال باشید

مهم نیست که فرد چقدر روی صندلی اداری راحت باشد، وضعیت ثابت طولانی مدت برای کمر خوب نیست و یکی از عوامل رایج مشکلات کمر و کشیدگی عضلات است.

برای جلوگیری از نگه داشتن کمر در یک وضعیت برای مدت طولانی، به یاد داشته باشید که هر نیم ساعت حداقل یک یا دو دقیقه بایستید، حرکات کششی و راه بروید. حتی یک کشش سریع یا برخی حرکات حداقلی مانند راه رفتن به سمت کولر آبی یا حمام – کمک خواهد کرد.

بیست دقیقه پیاده روی حتی بیشتر کمک می کند و جریان خون سالم را بهبود می بخشد که مواد مغذی مهمی را به تمام ساختارهای ستون فقرات می آورد.

به طور کلی، حرکت و کشش به طور منظم در طول روز به شل شدن مفاصل، رباط‌ها، ماهیچه‌ها و تاندون‌ها کمک می‌کند که به نوبه خود باعث ایجاد احساس راحتی، آرامش و توانایی تمرکز مؤثر می‌شود.

معرفی صندلی اداری مخصوص کمر درد 2023

خرید اینترتنی صندلی اداری ارگونومیک

با توجه به مواردی که برای گفته شد به راحتی می توانید صندلی اداری مناسب با خود را انتخاب کنید. برای جلوگیری از بروز مشکلات کمر و ستون فقرات و تشدید مشکلات و بهبود آن باید نکات ذکر شده را در خرید صندلی ارگونومیک رعایت کنید.

پیشنهاد نویسنده: راهنمای خرید میز اداری مدرن

 

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.