کتابخانه خانگی کوچک

مدل کتابخانه خانگی کوچک و اداری از متنوع ترین تجهیزات در دکوراسیون می باشد که در چند سال اخیر، نه تنها از نظر رنگ بلکه شکل و ظاهر آنها نیز با تغییر و تحول زیادی مواجه شده است. به عبارت دیگر، با تغییر سبک دکوراسیون داخلی، مدل کتابخانه و قفسه کتاب نیز دچار تغییر شده و با هر نوع سلیقه و خواسته می توان گزینه های متعددی را انتخاب نمود.

یکی از چالش های مهم هنگام تزیین و چیدن دکوراسیون اتاق نشیمن، پیدا کردن تعادل مناسب بین زیبایی و کارایی اتاق است. برای مثال هنگام انتخاب مدل کتابخانه خانگی کوچک برای اتاق نشیمن باید دنبال مدلی گشت که علاوه بر فراهم کردن فضای ذخیره سازی زیاد، زیبا و شیک بوده و با باقی اجزای دکور هماهنگ باشد. اما خوشبختانه پیدا کردن کتابخانه ای که تعادلی مناسب بین فضای ذخیره سازی و شکل ظاهری داشته باشد کار چندان سختی نیست. در این مقاله با نمونه هایی جدید در این زمینه آشنا خواهید شد.

داستان جالب کتابخانه خانگی

امروزه می توان عجیب ترین مدل های اینگونه کتابخانه ها را در ذهن تصور کرد و نمونه واقعی آن را در بیرون مشاهده نمود. می توان بهترین مدل کتابخانه خانگی کوچک را در مدل هایی ایستاده و پایه دار و یا شناور و دیواری مشاهده نمود. هر کدام از این مدلها زیبایی خاص خود را داشته و می توان با توجه به طراحی داخلی و نوع دکوراسیون کردن منزل از آنها در بخش های مختلف اتاق نشیمن استفاده کرد اما وجه مشترک تمامی مدل ها زیبایی و جذابیت آن هاست که سبب افزایش جذابیت دکوراسیون اتاق نشیمن می گردد.

 

کتابخانه خانگی کوچک در اتاق نشیمن

در اتاق نشیمن عموما قفسه ها و شلف هایی انتخاب می شود که تنوع زیادی در طراحی دارند، مثلا شکل قفسه ها با یکدیگر فرق دارد. اما ممکن است شرایطی هم پیش بیاید که به کتابخانه ای یک شکل نیاز باشد.

 

در اتاق نشیمن بهتر است از کتابخانه هایی استفاده شود که علاوه بر قفسه های باز، کابینت های درب دار یا کشویی نیز داشته باشند. اگر نیاز به پارتیشن دارید، کتابخانه های ایستاده چوبی می توانند این کار را به بهترین شکل انجام بدهند. بنابراین برای یک مدل کتابخانه خانگی کوچک می توان کاربردی های بی شماری متصور شد، عاملی که در فضاهای کوچک یک مزیت بزرگ به حساب می آید.

 

تناسب مدل کتابخانه خانگی با سبک دکوراسیون

سبک به کار رفته برای دکوراسیون منزل یکی از مهم ترین مواردی می باشد که در انتخاب مدل قفسه های کتاب باید مد نظر قرار گیرد. به عنوان مثال، خانه هایی که دارای کمد و میز و سرویس مبلمان چوبی با رنگ های قهوه ای تیره می باشند و لوسترهای بزرگ و مجلل در آنها خودنمایی می کند، با انتخاب کتابخانه کلاسیک می توانند جلوه بهتری پیدا کنند.

در مقابل، کتابخانه خانگی مدرن گزینه ای مناسب برای محیط هایی می باشد که ظاهر ساده و خلوتی داشته و رنگ های روشن و استفاده از المان های چند ظلعی که نمادی از مدرنیته به شمار می روند، از مهم ترین ویژگی های آنها محسوب می گردد. در نتیجه، رنگ دیوار و سایر وسایل موجود در منزل، نحوه چیدمان آنها و سایر تجهیزات موجود در اتاق را در نظر بگیرید و بر همین اساس شکل مورد نظر را برای قفسه کتابخانه انتخاب نمایید.

انواع کتابخانه خانگی

در حالت کلی، کتابخانه ها را می توان به دو گروه کلی ثابت و قابل حمل تقسیم بندی نمود. کتابخانه هایی ثابت به گزینه هایی گفته میشود که شبیه به کمد دیواری بوده و روی دیوار ثابت میشوند و غیر قابل حمل هستند.

این مدل کتابخانه ها برای افرادی که مستاجر می باشند، گزینه غیر قابل استفاده ای می باشد. در مقابل، قفسه های ایستاده با قابلیت جا به جایی یکی از بهترین انتخاب هایی می باشد که نه تنها با تغییر منزل می توان از آنها استفاده نمود، بلکه با تغییر نحوه چیدمان منزل نیز می توان محل قرار گرفتن آنها را به دلخواه تغییر داد. کتابخانه های غیر قابل حمل و ثابت گزینه ای مناسب برای افرادیست که قصد دارند برای مدت طولانی در یک خانه زندگی کنند

پیشنهاد نویسنده: کاناپه چیست؟

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

2 دیدگاه روشن کتابخانه خانگی کوچک

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.