فاکتورهای کابینت خوب برای آشپزخانه

انتخاب یک کابینت خوب و مناسب و آشنایی نسبی با فاکتورهای کابینت خوب برای آشپزخانه برای داشتن یک آشپزخانه خوب و در نهایت یک خانه ایده آ با چیدمان خوب بسیار مهم محسوب می شود. چرا که کابینت مهم تر بخش یک آشپزخانه و عضو جدایی نا پذیر آن است و آشپزخانه ه مقلب تپنده خانه است که طراحی آن به چیدمان کل خانه خط می دهد.

کابینت ها انواع مختلفی دارند، کلاسیک و مدرن و در طرح های متنوعی ساخته می شوند. متریال این کابینت ها از چوب و ام دی اف تا پی وی سی و انواع دیگر متغیر است. حالا در این نوشته از دکوریار قصد داریم شما را با فاکتورهای کابینت خوب برای آشپزخانه آشنا کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و از نتیجه نهایی رضایت کامل را کسب کنید!

 

فاکتورهای موثر در کابینت خوب برای آشپزخانه

فاکتورهای کابینت خوب برای آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

برای انتخاب یک کابینت خوب نکته اولی که باید به آن توجه شود دکوراسیون آشپزخانه شما می باشد. شما اول از همه می بینید که دکوراسیون مدرن دوست دارید یا کلاسیک و یا دکوراسیون خاصی مانند طراحی ایتالیایی، روسی یا موارد دیگر مد نظرتان هست یا خیر. از طرفی آیا مینیمال را ترجیح می دهید یا ماکسیمال. دوست دارید از سبک معاصر استفاده کنید یا قرون وسطایی و سوالات بی شماری از این قبیل.

 

رنگ کابینت آشپزخانه

 

رنگ هم از فاکتورهای اساسی کابینت آشپزخانه است. نه تنها در اشپزخانه بلکه در چیدمان کل خانه شما نیاز دارید یک پالت رنگی تعیین کنید تا از هرج و مرج و ناهماهنگی جلوگیری کنید. خوشبختانه کابینت ها در رنگ های متوعی تولید می شوند و برای انتخاب دستتان کاملا باز است. کابینت مدرن طرح های فراوان و کابینت کلاسیک رنگ های بی شمار دارد.

 

بدنه کابینت آشپزخانه

کابینت ها از ام دی اف، چوب طبیعی، پی وی سی و نئوپان ساخته می شوند. چوب طبیعی ایده آل است اما به علت هزینه بالا کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. نئوپان هم به دلیل کیفیت پایین زیاد توصیه نمی شود و بهترین متریال همان ام دی اف برای شما خواهد بود. فراموس نکنید که جنس بدنه کابینت شما تعیین کننده صد در صدی عمر آن است. پس اگر نمی خواهید خرج اضافی کنید در این مورد دقت کافی به خرج دهید!

 

مدل درب کابینت آشپزخانه

مدل درب کابینت آشپزخانه از فاکتورهای دیگری است که باید توجه ویژه به آن داشته باشیم. درب کابینت از طرح های متنوعی تا حالتی شیک و ساده گستره دارد و با توجه به سبک آشپزخانه و منزل شما باید انتخاب شود.

 

نور آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه یکی دیگر از موارد بسیار بسیار مهم است. چرا که شما ساعات زیادی را در آن جا می گذرانید. اگر از همراهان دکوریار باشید حتما مقاله های پیشین ما را درمورد نورپردازی آشپزخانه دیده اید! ما مفصل در این نوشته ها درمورد سه نوع نورپردازی برای آشپزخانه که عمومی، کاربردی و دکوراتیو هستند بحث کرده بودیم.

نورپردازی کاربردی اول از همه و عمومی آخر از همه انجام می شود. هر چند نورپردازی آشپزخانه با اندکی آزمون و خطا می تواند به حد خوبی برسد اما اگر شرایطش را دارید توصیه می کنیم که حتما از یک متخصص دکوراسیون داخلی استفاده کنید و از کمک حرفه ای بهره مند شوید.

فاکتورهای کابینت خوب برای آشپزخانه
محصولات روشنایی مناسب برای آشپزخانه

یراق آلات

یراق آلات شاید عبارت آشنایی باشد اما تصور ما از آن ملموس نباشد. یراق آلات چیست؟ به طور خلاصه هر وسیله خارجی ای غیر از مغزی کابینت، روکش و صفحه آن که یعنی دستگیره کابینت شما، لولا و هر چیز جانبی دیگری که روی کابینت شما نصب می شود. از کیفیت یراق آلات باید اطمینان حاص کنید، چرا که با خرابی یک عنصر کوچک ممکن است کل کابینت و آشپزخانه شما خسارت بزرگی ببیند!

 

اکسسوری

شاید از دیدن نام اکسسوری در بین موارد مهم کابینت آشپزخانه تعجب کنید اما این مورد اتفاقا از مهم ترین ها و تاثیرگذار ترین ها برای زیبایی و چشم نوازی آشپزخانه شماست. وجود اکسسوری ها هر چند کم واقعا در آشپزخانه ضروری می باشد حتی اگر مدرن و کاملا ساده باشد.

برای تماشای ایده های جذاب برای کابینت از این ویدیو دیدن کنید.

سپاس از شما همراهان خوب دکوریار! خوشحال می شویم سوالات و پیشنهادات خود درمورد فاکتورهای کابینت خوب را در بخش کامنت برای ما بنویسید!

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.