تزئین خانه با گل و گیاه


تزئین خانه

استفاده از گل و گیاه های طبیعی امروزه نقش بسیار موثر و پر رنگی در تزئین خانه ها دارد. افرادی که به دنبال زیبایی دکوراسیون خانه خود با کمترین هزینه ها هستند می توانند از تزئین خانه با تزیین خانه با گل و گیاه طبیعی بهره ببرند. این ایده را می توان در تمامی فضاهای یک خانه اعم از اشپزخانه، اتاق خواب، اتاق پذیرایی، راهرو ها، تراس و … مورد استفاده قرار داد.

اگر شما نیز به دنبال تزئین خانه با هزینه های پایین هستید. می توانید از تزئین خانه با گل و گیاه طبیعی استفاده کنید. گل و گیاه های طبیعی را می توان با انواع ایده های مختلف در فضا به کار برد. این مقاله نیز به منظور ارائه ایده هایی برای استفاده از گل های طبیعی در فضای خانه و دفتر کار، تهیه شده است.

در دکوراسیون داخلی امروز به هیچ عنوان نمی توان اهمیت وجود گل و گیاه را نادیده گرفته و یا در موردش صحبتی نکرد. اما صحبتی که امروز با شما داریم این است که انتخاب خود گیاه به تنهایی موثر نبوده و چیدمان آن ها در خانه نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

میز چرخدار یا کاناپه

این روش یک راه بسیار ساده است. کافی است یک نیمکت و یا میز چرخدار تهیه کرده و در گوشه مناسبی از خانه قرار دهید. سپس با گل ها و گیاهان کوچک و بزرگ آن را پر نمایید. بهتر است دقت داشته باشید که کدام گلدان ها باید در طبقات بالاتر و کدام یک در طبقات پایینی قرار بگیرند. به طور مثال بهتر است گلدان های بزرگ تر و گل و گیاه های رونده در طبقه پایین و آن هایی که کوچک تر و سبک تر هستند بالاتر چیده شوند.

تزئین خانه با مدل های گوناگون گلدان

ما فکر می کنیم با استفاده از گلدان های مختلف دکوراسیون را جالب تر و جذاب تر می کند. همان گونه که هیچ گیاهی شبیه به دیگری نیست و شکل و ظاهر خاص خود را دارد، گلدان ها هم می توانند متناسب با گیاه خود انتخاب شده و حتما لازم نیست به صورت یکسان و ست استفاده شوند. سعی کنید گلدان ها در اندازه ها و به خصوص رنگ های مختلف را در کنار یکدیگر قرار دهید.

ایجاد گوشه سبز برای تزئین خانه

اگر شما فضاهای پرت و بدون استفاده در خانه تان دارید، بهترین مکان برای چیدن گیاهانتان را به دست آورده اید. زیرا علاوه بر بهینه سازی فضا، یک مکان کامل و مخصوص را به گیاهانتان اختصاص می دهید. برای این ایده هم بهتر است گلدان های با ابعاد مختلف و به خصوص در اندازه های بزرگ تر را انتخاب نمایید. البته فراموش نکنید که قرار نیست همه چیز روی زمین قرار بگیرد، گلدان های آویز نیز کاملا مفید خواهند بود.

قرار دادن بزرگ ترین گلدان کنار کاناپه

این ایده یکی از اصلی ترین ایده ها و اصول برای چیدمان گیاهان در دکوراسیون است. قرار دادن بزرگ ترین گلدان در کنار کاناپه یا صندلی در اتاق نشیمن از ترفندهای همیشگی طراحان داخلی است. این گلدان، جدای از بقیه، به عنوان ادویه فوری برای اتاق نشیمن محسوب می شود. از مزایای دیگر این روش این است که در هر سبک دکوراسیونی به راحتی قابل اجراست و البته زمانی تاثیر مثبت خود را بیش تر می کند که گلدانی متناسب با سایر وسایل دکوراسیون انتخاب شود.

کتابخانه گلدانی

یکی دیگر از ایده های تزئین خانه با گل و گیاه طبیعی، استفاده از کتابخانه های گلدانی است. برای این کار می توانید یکی از دیوار های پذیرایی و یا نشیمن را با استفاده از کتابخانه های چوبی و یا فلزی پوشش دهید. و ان را با کتاب و گل و گیاه های طبیعی در کنار هم تزئین کنید. این کار علاوه بر تمیز کردن فضای پذیرایی می تواند یک دکوراسیون بسیار جذاب و زیبا به وجود بیاورد. برای کتاب خانه ها می توانید از چوب های طبیعی و یا ترکیب چوب و اهن استفاده کنید.


474


475


476

پیشنهاد نویسنده: آشنایی با انواع کاناپه

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن تزئین خانه با گل و گیاه

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.