چطور تغییر دکوراسیون بدهیم؟

همه می‌دانیم که تغییر دکوراسیون هزینه زیادی دارد و زمان زیادی هم از ما می‌گیرد. حتی اگر بخواهید دکوراسیون یک اتاق کوچک را تغییر دهید، باز هم گران تمام می‌شود. احتمالا می‌خواهید رنگ یا کاغذ دیواری دیوارها را تغییر دهید و کف‌پوشی جدید نصب کنید. تغییر مبلمان هم در برنامه‌تان هست؟ تفییر نورپردازی چطور؟

بله، هزینه‌ای که روی دوشتان سنگینی خواهد کرد، احتمالا خیال تغییر دکراسیون را از ذهنتان بیرون کرده است. در این پست چند روش بسیار کم خرج و مهم را برایتان شرح خواهیم داد تا یاد بگیرید که با کمترین هزینه چطور تغییر دکوراسیون بدهید. با ما همراه باشید.

 

قبل از شروع برنامه‌ریزی کنید

برنامه‌ریزی برای طراحی دکوراسیون داخلی و تغییر آن بسیار مهم است، خصوصا اگر بخواهید هزینه‌ها را تا جای ممکن پایین بیاورید. اینکه بعد از مدت‌ها جستجو در بازار و فروشگاه‌های اینترنتی مبلمان وسایل مناسب و دلخواهتان را پیدا کرده باشید و بعد تازه بفهمید بودجه خرید آن را ندارید، و یا اینکه بعد از آوردن کابینتی که برای گوشه آشپزخانه سفارش داده‌اید، بفهمید که سایزش بزرگ‌تر از ابعادی است که در آن گوشه جا بشود، واقعا دل‌خراش است.

پس بهتر است قبل از هر اقدامی، حتما ارزیابی‌ها و برنامه‌ریزی‌های اولیه را در مورد بودجه و ویژگی‌های خانه‌تان انجام دهید تا بعدا به مشکل برنخورید. برای این کار، ابتدا خوب فکر کنید و ببینید که از چه سبکی خوشتان می‌آید. در مرحله دوم، پروژه تغییر دکوراسیون خانه با کمترین هزینه را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید. مثلا بخش‌ها و مرحله‌هایی نظیر کفپوش، سقف، دیوارها، مبلمان، وسائل تزئینی، و دکور.

بعد فروشگاه‌های اینترنتی را بالا و پایین کنید تا ببینید هر کدام از این بخش‌ها، با توجه به مواد و لوازم مورد نیاز شما، به صورت تقریبی، چقدر هزینه برمی‌دارد. اگر می‌خواهید یک متخصص طراحی و تغییر دکوراسیون را استخدام کنید تا به شما بگوید که چطور تغییر دکوراسیون بدهید، هزینه استخدام را هم در نظر بگیرید.

وقتی از حدود تقریبی هزینه‌ها مطمئن شدید، سری به دارایی‌ خودتان بزنید. با خود صادق باشید و ببینید چه مقدار بودجه دارید. اگر پولتان کمتر از مقدار مورد نیاز است، هر هفته مقداری پول کنار بگذارید تا بتوانید به مبلغ مورد نظر دست یابید. ممکن است کمی طول بکشد، ولی ارزشش را دارد که نهایتا به تغییر دکوراسیون مورد نظر خود برسید.

چطور تغییر دکوراسیون بدهیم؟

برای تغییر دکوراسیون کارایی وسایلی که دارید را تغییر بدهید

البته که خریدن وسائل جدید خیلی هیجان‌انگیزتر از تغییر کارایی وسائل قدیمی است، ولی با کمی کار دستی و کمی صرف اوقات فراغت روی این کار، می‌توان ظاهر هر چیزی را به کل تغییر داده و بدین ترتیب ظاهر خانه را نیز در مدت زمان کمی تغییر داد. به علاوه این امر کمک می‌کند پول بیشتری را صرفه جویی کنید. به اطراف خانه نگاه کنید و ببینید از چه وسیله‌هایی می‌توان استفاده‌ای نو کرد.

آیا واقعا به کابینت‌های جدید نیاز دارید، یا اینکه اگر ظاهر کابینت‌های قدیمی را تغییر دهید، هدفتان محقق می‌شود؟ می‌توانید روکش تختتان را عوض کنید؟ حتی می‌توانید وسایل را با کمی کار فنی به کل تغییر دهید. منتها اول مطمئن شوید که ازکارهای فنی سر درمی‌آورید، در غیر این صورت از شخصی فنی کمک بگیرید. برای آشنایی با این که چطور تغییر دکوراسیون بدهیم و کارآیی وسیله‌های خانه را دگرگون کنیم، در مطالب بعدی نکات بیشتری را خواهیم گفت.

چطور تغییر دکوراسیون بدهیم؟

خرید یا تغییر مبلمان را در اولویت قرار دهید

در تغییر چیدمان منزل پایبند بودن به یک بودجه خاص همیشه کار را دشوار می‌کند. وقتی کار را با منابع محدود شروع می‌کنید، همیشه باید در نظر بگیرید که پولتان را ابتدا باید برای چه عناصری خرج کنید. باید این عناصر را اولویت‌بندی کنید و تاثیرگذارترین آن‌ها را ابتدا تغییر دهید.

مبلمان یکی از مهمترین و بزرگترین عناصر یک دکوراسیون است. تغییر کل مبلمان یا روکش و چیدمان آن، فضای خانه‌تان را به کلی دگرگون میکند. بعد از خرید مبلمان یا روکش مبلمان جدید، می‌توانید با صرف کمی هزینه، باقی عناصر را برای هماهنگ شدن با مبلمانتان تغییر دهید.

 

پیشنهاد نویسنده: چگونه دکوراسیون اداری را به بهترین شکل طراحی کنیم؟

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن چطور تغییر دکوراسیون بدهیم؟

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.