چگونه میز نهارخوری را تمیز کنیم؟

میز نهارخوری اغلب در مکانی قرار دارد که در آن روزنامه ها و موارد شخصی انباشته می شود، جایی که نوشیدنی ها روی آن ریخته می شود و گرد و غبار و مواد غذایی جمع می شود. همه این ها باعث ایجاد مشکل در خوردن وعده غذایی شما می شوند. اما با استفاده از محصولات مناسب برای پاک کردن میز ناهار خوری خود و سپس پیدا کردن راه هایی برای تمیز نگهداشتن میز نهار خوری، می توانید یک نقطه مرتب و تمیز برای خوردن وعده های غذایی خود داشته باشید.

 

تمیز کردن میز نهارخوری چوبی

1. پایه های میز نهار خوری را با یک دستمال مرطوب پاک کنید. دستمال را کمی مرطوب کنید و پایه میز نهار خوری را پاک کنید. از یک پارچه میکروفیبر یا پارچه تی شرت قدیمی استفاده کنید تا پارچه گرد و غبار را تمیز کند و هیچ گرد و غبار و یا لکه ای بر روی پایه ها باقی نماند.

2. از یک مسواک قدیمی برای تمیز کردن فضای خالی بین چوب میز نهار خوری استفاده کنید. خاک می تواند به فضای بین چوب درختان برود، بنابراین یک مسواک قدیمی پیدا کنید یا یک مسواک را فقط برای تمیز کردن میز نهار خوری استفاده کنید. برای جلوگیری از باقی ماندن گرد و غبار در فاصله بین چوب ها، با مسواک فضای بین چوب ها را تمیز کنید.

برای بهتر تمیز شدن می توانید موی مسواک را مرطوب  کنید و یک قطره یا دو قطره صابون مایع به آن اضافه کنید، سپس با آن ترک های میز نهار خوری را تمیز کنید.

3. با استفاده از یک مواد شوینده میز نهارخوری را پاک کنید. یک پاک کننده چوب خریداری کنید، یا یک محلول از آب گرم و چند قطره از صابون های ظرفشویی درست کنید. با یک پارچه میکرو فیبر یا تی شرت قدیمی و مواد شوینده که تهیه کرده اید میز نهارخوری را تمیز کنید.

یادتان باشد بیشتر روی مناطقی که جلب توجه میکند و بیشتر از سایر جاهای میز نهارخوری دیده می شود تمرکز کنید. در ضمن اجازه ندهید رطوبت برای مدت طولانی روی چوب بماند. مناطق مرطوب باید بلافاصله با یک پارچه تمیز و خشک، خشک شوند.

چگونه میز نهارخوری را تمیز کنیم؟

4. هر لکه سخت را با مواد معدنی مخصوص پاک کنید. اگر صابون یا تمیزکننده های تجاری تمام باقی مانده روی میز را حذف نکردند، سعی کنید پارچه ای را با مواد معدنی مرطوب کنید و با آن لکه های سخت را خیس کنید. مواد معدنی به طور کلی برای استفاده در چوب ایمن است، اما ابتدا مطمئن شوید و آن را در منطقه ای که دیده نمی شود آزمایش کنید.

5. پولیش میز نهارخوری با واکس چوپ، یک واکس چوب را از فروشگاه محله یا از فروشگاه های اینترنتی خریداری کنید و یادتان باشد از محصولات سیلیکون اجتناب کنید زیرا سیلیکون می تواند به چوب جذب شود و به میز نهارخوری شما آسیب برساند. از یک پارچه برای پولیش چوب با واکسی که خریداری کرده اید استفاده کنید.

شما فقط باید دو بار در سال میز خود را واکس بزنید. این کار باعث می شود که مبل شما درخشش خود را حفظ کند و مانند میز نو و جدید به نظر برسد.

6. از مواد شیمیایی و ساینده هایی که ممکن است چوب را خراشیده کند اجتناب کنید و برای استفاده از مواد شوینده ابتدا آن ها را در قسمتی از میز نهارخوری که دیده نمی شود تست نمایید سپس از آن ها استفاده کنید.

چگونه میز نهارخوری را تمیز کنیم؟

تمیز کردن یک میز نهارخوری غیر چوبی

  • میز نهارخوری را با یک پارچه خشک پاک کنید. برای پاک کردن هر گرد و غبار، خاک یا غذا از روی میز نهار خوری از پارچه خشک بدون پرز استفاده کنید. اگر یک میز ناهار خوری شیشه ای دارید که کاملا شفاف است، حواستان باشد که زیر میز را نیز پاک کنید.
  • پایه میز نهار خوری را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. برای تمیز کردن پایه، پارچه را با آب گرم خیس کنید و پایه میز را پاک کنید. اگر پایه میز ناهار خوری خیلی کثیف است، یک کاسه آب گرم را با چند قطره صابون در ظرفی مخلوط کنید و قبل از تمیز کردن میز از این محلول صابون استفاده کنید.
  • سطح میز نهار خوری را با محلول سرکه تمیز کنید. یک محلول درست کنید که مقداری سرکه سفید و آب را با هم مخلوط کنید و آن را در یک بطری اسپری بریزید. سعی کنید با استفاده از محلول و یک پارچه میکروفیبر آن پاک کنید تا سطح روشن شود. اگر سطح میز نهارخوری شما از گرانیت، سنگ مرمر یا هر سنگ طبیعی دیگر ساخته شده است، از سرکه استفاده نکنید. اسید در سرکه می تواند به سنگ صدمه برساند، بنابراین فقط با محلول صابون مایع و آب گرم آن رو تمیز کنید.

 

تمیز کردن لکه های چربی روی میز نهارخوری

  • چوب یک ماده طبیعی است که لکه ها را جذب می کند. هنگامی که مواد روغنی با میز چوبی شما تماس پیدا می کند، روغن قبل از اینکه به چوب برسد، سطح پوست را لک می کند. برای رفع لکه ی روغن از میز نهارخوری، باید روغن را از زیر سطح نیز حذف کنید. روغن موجود در چوب باعث ایجاد تغییر رنگ می شود و بسته به منبع رنگ، می تواند بوی ناخوشایند را نیز ایجاد کند.
  • روغن اضافی روی میز نهار خوری خود را با دستمال های کاغذی پاک کنید. همانطور که دستمال روغن را جذب می کند، آنها را با یک مواد شوینده پاک کنید. پودر بچه را در جایی که روغن ریخته است  بریزید تا باقی مانده روغن از چوب را جذب کند. بعد از 30 دقیقه، پودر را از سطح میز نهارخوری پاک کنید.سپس پارچه ای تمیز را بر روی محل لکه های روغن بر روی میز قرار دهید. پارچه را با وسیله ای مانند اتو حرارت دهید. این کمک می کند تا برخی از لکه های نفتی که چوب جذب کرده است از بین برود.
  • می توانید از جوش شیرین به جای پودر بچه نیز استفاده کنید. و اگر به جای روغن لکه گریس بود می توانید از الکل برای پاک کردن میز نهار خوری استفاده کنید فقط حواستان باشد که الکل به میز ناهارخوری صدمه نزند و قبل از این کار آن را در قسمتی که دیده نمی شود حتما تست نمایید.

 

پیشنهاد نویسنده: خودتان طراح منزل خودتان باشید!

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن چگونه میز نهارخوری را تمیز کنیم؟

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.