شما اینجایید:

صفحه اصلی دکوراسیون اداری فضای کار پلن بسته در دکوراسیون اداری

فضای کار پلن بسته در دکوراسیون اداری

 دکوراسیون اداری  دفاتر باید متناسب با  سلایق ، هدف کسب و کار و نیازهای شما باشد. دکوراسیون به کار رفته در این فضاها  باید در نحوه کاربری مجموعه از آن فضا و نحوه افزایش بهره وری تیم  کارساز باشد.

یک فضای باز با فعالیت های سرگرم کننده زیاد می خواهید که در آن کارکنان بتوانند آزادانه با هم همکاری کنند و از آن لذت ببرند؟ پس، یک دفتر کار با طرح دکوراسیون اداری پلن باز ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد. این نوع طراحی برای صنایع خلاق یا مشارکتی، استارت آپ ها، شرکت های فناوری و سازمان های فروش یا خدمات مشتری عالی است.

از سوی دیگر، اگر برای جلسات محرمانه به فضاهای کوچک و اتاق‌های جلسه خصوصی با عایق صدا  ویا فضاهای کاری شخصی  نیاز دارید (مانند دفاتر مناسب برای وکلا، مطب‌های پزشکی یا مشاغل مالی)، ممکن است یک فضا با دکوراسیون اداری پلن بسته با نیازهای شما مطابقت داشته باشد.

طرح دکوراسیون اداری پلن باز اغلب به عنوان یک سبک مدرن برای فضاهای کار مشترک توصیف می شود که همکاری ، شبکه ،نوآوری و خلاقیت را دربین اعضای تیم  افزایش می دهد. کلید انتخاب  یک دکوراسیون اداری ، طراحی و انتخاب یک چیدمان اداری که برای کسب و کار شما مناسب است. در درک این موضوع است که چگونه این سبک دکوراسیون می تواند به تیم شما کمک کند . چگونه می توان آن را بهینه کرد یا از آن برای افزودن به کارایی کسب و کار خود استفاده کرد.

دفاتری با طرح دکوراسیون اداری پلن باز ، با حذف مکان‌های ساکت و اتاق‌های خصوصی که کارمندان بتوانند بدون وقفه  ، به دور از آلودگی صوتی و استرس و حواس‌پرتی‌های ناخواسته عمیق فکر کنند . برای برخی کسب و کارها مناسب نیست.

بیایید صادق باشیم، گاهی اوقات، پس از یک روز کاری طولانی، چند ساعت استراحت نه تنها مورد نیاز است، بلکه اغلب ضروری است.

سبک دکوراسیون  پلن باز به معنای این نیست که وجود یک فضای باز برای همه، راه حلی مناسب برای همه است .یا حتی یک محیط کاری عالی برای همه نیست. با این حال،دکوراسیون اداری با پلان باز می تواند مزایای زیادی را  برای گسب و کارها ارائه دهد .

طراحی دکوراسیون اداری پلن بسته چیست؟

در این نوع طراحی دکوراسیون ، اطاقک ها ،دیوارهای کاذب و پارتیشن ها رایج هستند. این ها برای ایجاد مناطق کاری جداگانه برای هر کارمند استفاده می شوند. این مفهوم همچنین می تواند شامل دفاتر خصوصی، مناطقی برای کل بخش ها و موارد دیگر باشد.

طرح دکوراسیون اداری پلن بسته بسیار محبوب بود. اما در سال‌های اخیر به دلیل اینکه کسب‌وکارهای بیشتری به طرح‌بدکوراسیون اداری پلن باز رفته‌اند، عقب مانده است.

پیشنهاد نویسنده : برای دکوراسیون اداری دیوار پیش ساخته بهتر است یا رنگ؟

مزایای طراحی دکوراسیون  پلن بسته

 

حریم خصوصی برای هر کارمند:

در این نوع دکوراسیون اداری ، کارکنان حریم خصوصی بیشتر و کنترل بیشتری بر منطقه خود دارند. آنها فضای خاص خود و تمرکز مورد نیاز خود را ، بدون حواس پرتی دارند.

فضای کاری بدون حواس پرتی:

هیچ مزاحمتی وجود ندارد که حواس کارکنان را از کارشان منحرف کند. آنها می توانند بدون وقفه کار کنند و تمرکز بیشتری داشته باشند . این امر باعث افزایش بهره وری آنها می شود.

افزایش خلاقیت برای کارکنان:

برای کسانی که خلاق هستند، داشتن یک فضای کاری آرام و ساکت لازم است تا بتوانند تمرکز کنند. به این ترتیب آنها بهترین نتایج را به دست می آورند. آنها فضای مخصوص به خود را دارند و می توانند به دلخواه کار کنند.

تمرکز را افزایش می دهد:

این نوع طرح دکوراسیون  سطح تمرکز کارکنان را نیز افزایش می دهد. این به دلیل داشتن فضای مخصوص به خود، بدون اختلال در یک دفتر پلان باز است.

افزایش بهره وری:

ذهن کارمند از حواس پرتی رها  که منجر به افزایش بهره وری می شود. آنها می توانند بهتر روی کار تمرکز کنند.

معایب طراحی دکوراسیون پلن بسته

نظارت کمتر بر کارکنان
ارتباط کمتر بین کارکنان
گران تر برای ایجاد
به فضای زیادی نیاز دارد
رفاقت کمتر بین کارمندان

پیشنهاد نویسنده :مزایا و معایب استفاده از دیوار پیش ساخته در دکوراسیون اداری

طرح دکوراسیون اداری پلن باز چیست؟

در دفتر کار با طرح دکوراسیون اداری پلن باز ، همه  اعضای مجموعه در یک فضای باز بزرگ می نشینند. این یک فضای بزرگ بدون هیچ دیوار یا مانعی است که به منظور آسان‌تر کردن حرکت، تغییر پلان طبقه در صورت نیاز و موارد دیگر است.

در دکوراسیون  پلن باز، افراد می توانند یکدیگر را ببینند و همکاری را آسان تر و سریع تر می کند. و تجهیزات اداری مانند میزها ، صتدلی ها  در یک اتاق و مشترک با کارمندان دیگر  است.

مزایای طرح دکوراسیون  پلن باز

ارتباطات بین فردی آسان تر و قوی تر می شود

جریان اطلاعات

تعاملات و کار تیمی بیشتر

راه حل مقرون به صرفه

پیشنهاد نویسنده:فضای کار پلان باز در دکوراسیون اداری 

معایب طرح دکوراسیون  پلن باز

همانطور که این سبک طراحی مزایایی دارد، شما همیشه معایبی هم  خواهید داشت که در مورد دکوراسیون  پلن باز وجود دارد. در اینجا به برخی از معایب این نوع طراحی دکوراسیون اداری اشاره می کنیم.

تمرکز کردن سخت تر:

برخی افراد یک دفتر با دکوراسیون اداری پلن باز را مکانی بسیار پر سر و صدا و پر از حواس پرتی برای کار می دانند. افراد متفاوت هستند و برخی از کارمندان به مکانی آرام برای تمرکز و بهره وری نیاز دارند.

حریم خصوصی کمتر:

حریم خصوصی کمتری در طرح‌بندی دفتر باز وجود دارد. اگر در صنعتی کار می‌کنید که نیاز به رعایت مقررات، رعایت امنیت دارد، می‌تواند مشکل ساز شود.

گسترش بیماری:

یکی دیگر از مشکلات عمده دکوراسیون پلن باز این است که بیماری ها در این نوع محیط ها سریع تر و راحت تر گسترش می یابند. بیماری های موجود در هوا یک مشکل واقعی هستند، مانند آنفولانزا. اگر فردی بیمار سر کار بیاید، بیماری می تواند به سرعت گسترش یابد وهمه اعضا را درگیر کند. این یک نگرانی بزرگ است، به خصوص در زمان های اوج شیوع بیماری در  سال.

کلام آخر

هر یک از سبک های دکوراسیون اداری متناسب با نیازها ،اولویت ها و علایق کارکنان و صاحبان کسب و کارها می تواند مزایا و معایبی داشته باشد . انتخاب سبک دکوراسیون پلن باز مناسب دفاتر شغلی مانند دفاتر وکالت ، مطب ها و… است .

می توانید نمونه های از طراحی دکوراسیون انجام شده توسط تیم طراحان دکوریار را در کانال آپارات مجموعه مشاهده کنید.

سوالات متداول

چطور بفهمیم کدام سبک دکوراسیون مناسب فضای اداری ما است ؟

محیط کار می‌تواند همچون منزل دوم هر کارمندی باشد، بنابراین باید دارای فضایی آرام، با رنگ آمیزی مناسب، اکسسوری‌های مرتبط با محیط کار و از همه مهم‌تر که همه این موارد را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد؛ شناخت کافی نسبت به سبک‌های معماری و دکوراسیون داخلی و به کارگیری صحیح از سبک‌ها است.

صندلی اداری ارزان از کجا بخریم ؟

شما می توانید برای تهیه ی صندلی اداری استاندارد و با دوام از سایت دکوریار بدون وجود واسطه و با قیمتی .مناسب خرید کنید

چطور با کمترین هزینه دکوراسیون فضا اداری را تغییر بدم ؟

شما می توانید با اضافه کردن یک میز کنفرانس ، گیاهان و ایحاد نورپردازی مناسب در فضای خود تغییر ایجاد کنید.

چطور سرو صدا را در فضای اداری کم کنیم ؟

یکی از راه کارهای کنترل صدا در ادارات استفاده از انواع پارتیشن اداری دوجداره یا تک جداره است.

 

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.