دکوراسیون اتاق ناهارخوری کلاسیک در خانه

دکوراسیون اتاق ناهارخوری به سبک کلاسیک چه چیزهایی نیاز دارد؟ امروزه فضای ناهارخوری بعنوان یکی از مهمترین نقاط در طراحی دکوراسیون داخلی منازل ما ایرانیها مورد توجه قرار گرفته است. به دلیل اینکه این فضا هنوز هم با توجه به کمرنگ شدن رابطه اعضای خانواده ، بعنوان یک نقطه کانونی در خانه محسوب می شود.

اگرچه امروزه با وجود وعده‌های غذایی آماده مانند انواع فست فودها، فضای ناهارخوری مورد کم توجهی قرار گرفته است، ولی با این حال باز هم بعنوان یکی از فضاهای مورد علاقه خانواده های ایرانی برای سفارش دیزاین و طراحی مد نظر قرار می‌گیرد. اگر شما جز آن دسته از کسانی هستید که به طراحی دکوراسیون اتاق ناهارخوری خانه خود اهمیت می دهید و دوست دارید آنرا متفاوت تر از بقیه فضاها طراحی کنید تا جذاب تر و زیباتر بنظر برسد، پیشنهاد می کنیم در ادامه مطلب ما را دنبال کنید.

 

دکوراسیون اتاق ناهارخوری

اولین نکته ای که برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری باید به آن اشاره کرد انتخاب سبک طراحی این فضاست. اگر یک اتاق ناهارخوری مدرن را می پسندید باید با سبک فضاهای دیگر خانه شما همخوانی داشته باشد و اگر سبک کلاسیک را دوست دارید باید برای دیزاین کل خانه به سمت این سبک بروید. اما در مواردی که اتاق ناهارخوری شما کاملاً جدا از فضاهای دیگر است این قضیه کمی فرق می کند و دست شما برای انتخاب سبک بازتر است.

 

 دیزاین غذاخوری کلاسیک

بعد از اینکه سبک طراحی خود را انتخاب کردید باید به سراغ دیزاین اتاق غذاخوری بروید. مهمترین وسایلی که برای این فضا می توانید بکار گیرید و در انتخاب آنها باید نهایت دقت را داشته باشید، انتخاب میز و صندلی ناهارخوری، استفاده از آیینه کاری و سنگهای طبیعی و مصنوعی(کامپوزیت ها) برای دیوارها، آیینه و کنسول ها برای چیدمان فضا، تابلو و قاب آیینه برای دیوارها، لوستر و نور پردازی برای سقف، پوشش کف و گیاهان طبیعی برای نمای کلی اتاق و … است.

تمام این موارد می توانند در نتیجه نهایی کار که همان رضایت شما از دکوراسیون اتاق ناهارخوری است، بسیار موثر باشند. اولین قدم برای طراحی اتاق ناهارخوری، انتخاب یک سِت میز و صندلی مدرن و یا کلاسیک(بسته به نوع سبک طراحی) است. مدلهای بسیار متنوعی برای سفارش و خرید میز و صندلی وجود دارد اما نکته مهمی که ما می توانیم به آن اشاره کنیم استفاده از دو رنگ در صندلی های ناهاخوری است اینکار می تواند فضا را بسیار جذاب کند.

 

 دیوارهای ناهارخوری کلاسیک

طراحان دکوراسیون داخلی بخوبی می‌دانند که دیوارهای اتاق ناهارخوری می‌تواند یکی از بهترین نقاط مورد توجه در این فضا باشد، لذا تمرکز آنها بر روی دیوارها در این فضا می‌تواند در بوجود آمدن دکور مورد علاقه و خواست دل کارفرما بسیار موثر و کارآمد باشد. یکی از ابزارهایی که بشدت می تواند این فضا را زیباتر کند استفاده از آیینه کاری بر روی دیوارهاست. امروزه با استفاده از دستگاههای CNC آیینه ها را به اشکال و اندازه های مختلف تراش می دهند که استفاده از آن برای اتاق ناهارخوری بسیار مُد شده است.

 

دیوارهای آجری در اتاق ناهارخوری

یکی از ایده‌های جالب برای طراحی دکوراسیون اتاق ناهارخوری استفاده از دیوارهای آجری است که علاوه بر تِم سنتی و دلنشین آن، فضایی شاد برای ساکنان خانه رقم می‌زند. با این سبک، فضای ناهارخوری شما می‌تواند به فضایی گرم برای گرد هم آمدن اعضای خانواده تبدیل شود. استفاده از دیوار‌های آجری در دکوراسیون ناهارخوری ترکیبی از تاریخ و سنت بهمراه گرما و صمیمیت است که تلفیق اینها با سادگی، محیط را با یک سحر و جادوی باورنکردنی به مدرن‌ترین دکوراسیون‌های فضای ناهارخوری تبدیل می‌کند.

پیشنهاد می کنیم حتما یک دیوار اتاق ناهارخوری خود را با آجر کار کنید. اگر می خواهید دیوار اتاق ناهارخوری خود را رنگ کنید پیشنها می کنیم آنرا با صندلی های غذاخوری خود سِت کنید. البته تضاد بین آنها نیز می تواند جالب باشد. این به سلیقه شما و شناخت کامل شما از رنگ های موافق و متضاد دارد.

اگر قصد آیینه کاری و یا استفاده از سنگ و آجر را برای دیوارها ندارید می توانید از کنسول(بوفه کف) و قاب آیینه برای چیدمان این فضا استفاده کنید. با اینکار علاوه بر زیبایی آن می توانید از فضایی که کنسول در اختیارتان می گذارد برای چیدن ظروف مهمانی خود استفاده کنید. استفاده از تابلوها و آیینه های سه تیکه و آباژورها برای دیزاین دیوارهای این فضا می تواند ایده خوب و البته کم خرجی باشد.

 

لوستر اتاق ناهارخوری کلاسیک

پیشنهاد می کنیم که به هیچ عنوان از لوستر اتاق ناهارخوری غافل نشوید. تاثیر لوستر زیبا برای این فضا انکار ناپذیر است. بعضی از دوستان تمام نکات طراحی را برای این قسمت رعایت می کنند اما دست آخر به لوستر بها نمی دهند. برای این دوستان باید بگوییم که تجربه ما می گوید در بعضی از پروژها با انتخاب یک سِت میز و صندلی ناهاخوری و انتخاب تنها یک لوستر مدرن و زیبا، فضایی بشدت جذاب و دوست داشتنی برای اتاق ناهارخوری خود خلق کرده است.

لوستر اتاق ناهارخوری کلاسیک
برای اتاق ناهارخوری خود را هوشمندانه نورپردازی کنید

 

استفاده از گل و گیاه در ناهارخوری کلاسیک

استفاده از گیاهان طبیعی برای اتاق نهارخوری بسیار خوشایند است در حالیکه شما با اینکار کمک بزرگی به دیزاین این فضا کرده اید. گیاهان باعث می شوند که شما فضایی رُمانتیک داشته باشید و در حین صرف غذا به اوج آرامش برسید.

 

هارمونی در اتاق غذاخوری کلاسیک

از پوشش کف برای اتاق غذاخوری خود غافل نشوید. استفاده از رنگهای متضاد و یا مکمل بسته به نوع سلیقه شما می تواند این فضا را در خانه شما در کانون توجه قرار دهد و برجسته تر کند و این دقیقاً چیزی است که شما می خواهید. و نکته پایانی در مورد طراحی این فضا، هارمونی است. شما باید بین لوازم، چیدمان و رنگ آنها یک نظم و هارمونی ایجاد کنید. هارمونی باعث می شود که طراحی شما به دل بنشیند و هرکس ما دیدن این فضا شما را تمجید کند و به شما آفرین بگوید.

برای بازدید از ایده های برتر دیزاین اتاق ناهارخوری مدرن می توانید از این ویدیو دیدن کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.