شما اینجایید:

صفحه اصلی دسته‌بندی نشده انتخاب صندلی برای دکوراسیون اداری

انتخاب صندلی برای دکوراسیون اداری

در دنیای امروزی که افراد بیشتر از اینکه در خانه باشند در محل کار خود تایم می گذرانند . انتخاب و تهیه ی  صندلی اداری کناسب برای صاحبان کسب و کار اهمیت بیشتری پیدا می کند چرا که اگر کارکنان در شرایط مطلوب باشند کارایی آن ها افزایش می یابد . از سمت دیگر از آن جا که طراحی داخلی فضا های اداری تبدیل به یک امتیاز شده است و همه برندها در طراحی و پیاده سازی ایده های دکوراسیون خود با یک دیگر رقابت می کنند . انتخاب و  تهیه ی یک صندلی مناسب که هم با طراجی و سبک برند هم خوانی داشته باشد و هم بتواند نیاز های کارکنان را تامین کند کمی سخت شده است .

در ادامه ما به برسی ویژگی های یک صندلی مطلوب برای دکوراسیون اداری می پردازیم با ما همراه باشید.

ویژگی های صندلی اداری مناسب

ابتدای کار صندلی اداری خودتان را تصور کنید . آیا این صندلی همان چیزی است که شما از یک صندلی ادرای برای نشستن های زیاد انتظار دارید ؟

آیا بعد از گذشت زمان زیاد از نشستن بر روی آن همچنان خس راحتی و خوشایندی دارید ؟

آیا می توانید ارتفاع آن را متناسب قد خود تنظیم کنید؟

اگر احتمالا پاسخ شما به این پرسش ها منفی است باید بگویم هرچه سریع تر صندلی خود را عوض کنید .

ارگونومی:

قبل از اینکه  از میان انبوه طرح ها و سبک های صندلی های موجود دربازار ، یک صندلی اداری را براساس دکوراسیون محیط خود  بخرید ابتدا به سلامتی فردی که روی این صندلی قرار است بشیند توجه کنید . ارگونومی از جمله مهم ترین ویژگی است که باید یک صندلی اداری داشته باشد تا فرد بتواند مدت های زیاد بر روی صندلی بنشیند بدون این که از ناحیه کمر ، گردن، سرشانه براز ناراحتی و درد کند و به دنبال آن کارایی فرد کاهش بیابد و درخواست دریافت مرخصی برای درمان کند . در واقع ارگونومی یک علم است که در آن افراد سعی در مطالعه و طراحی ابزاز و محصولاتی می کنند که بهترین جمایت را از بدن و آناتومی آن دراند.

یک صندلی ارگونومی مناسب باید دارای استانداردهای رایج  برای بهبود و حمایت از وضعیت بدن و اندام ها را فراهم می کند که شامل قرار گیری دست ها بر روی میز در زمانی که بر روی صندلی می نشینید ،هم ترازی قسمت بالایی مانیتور با چشم های شما ،آرام و ریلکس قرار گیری گردن بدون اینکه خم شده باشید، کف پاها باید بر روی زمین قرار بگیرد بدون اینکه گاها آویزون باشد چرا که قرار گیری درست پاها بر روی زمین باعث می شود دربدن گردش خون برقرار باشد،می باشد .

طراحی :

پارمتر بعدی بعد از ارگونومی صندلی اداری ، طراحی آن است . اکثر افراد به دنبال صتدلی هایی می گردند که با سبک و دکوراسیون محیط آن ها سازگار باشد . باید گفت بهتر است به سراغ صندلی هایی باشید که به مبلمان ، رنگ غالب محیط هم خوانی و سازگاری داشته باشد و به سراغ صندلی هایی با طراحی حجیم نروید تا بتوانید از این صندلی انتخاب خود  استفاده بهتر و کاربردی تری داشته باشید.

قابلیت تنظیم برای راحتی بیشتر:

درست است که باید صندلی اداری ارگونومیک باشد تا فرد احساس راحتی بیشتر داشته باشد ولی  ارگونومیک بودن صندلی به معنی این نیست که این صندلی ها برای همه ی افراد مناسب است جرا که هفراد نیاز های متفوتی دارد .  به همین منظور صندلی اداری انتخابی شما باید قابلیت  تنظیم داشته باشد برای مثال :

تنظیم ارتفاع :

برای دسترسی به ارتفاع مطلوب باید صندلی اداری قابلیت تنظیم ارتفاع بین 40 تا 50 سانتی متر از سطح زمین داشته باشد که به این قابلیت تعییر پذیری ارتفاع پانوماتیک گفته می شود. این قابلیت تنظیم باید در دسترس باشد که معمولا توسط بالابرهایی یا اهرم های پانوماتیک استفاده می شود.

تنظیم عمق صندلی :

از آن جا که افراد قد های متفاوتی دارند باید فاصله ی گاهایس آن ها تا میز تنظیم شود تا در جایگاه درستی پشت میز قرار بگیرند به همین منظور برخی صندلی ها دارای نشیمن گاهی با قابلیت تنظیم هستند و می توان با عقب و جلو بردن آن فاصله را تنظیم کرد . همچنین برخی صندلی ها نشیمن گاه ثابت دارند و تکیه گاه آن قابلیت تنظیم دارد که از طریق آن  می توان فاصله پاها را تنظیم کرد.

قرار گیری گمر در وضعیت مناسب :

صندلی های مورد استفاده در فضای اداری چه صندلی های استراحت و چه صندلی های کارکنان باید دارای یک پشتی و تکیه گاه باشد تا از کمر حمایت کند . یک صندلی ارگونومیک و مناسب مغمولا دارای یک تکیه گاه قابل تنظیم است تا فرد با بالا گایین کردن آن بتواند کمر خود را در وضعیت خوب قرار دهد  و به ناحیه ی  گایین کمر و لگن فشار زیادی وارد نشود. برای تشخیص این که آیا کمر شما در وضعیت مناسبی ، زمانی که بر روی صندلی می نشینید قرار دارد یا خیر به این نکته توجه کنید که زمانی که بر روی صندلی نشسته اید و گردن ، ستون فقرات و باسن شما در یک راستا قرار گرفته اند یا خیر .

دسته ی صندلی :

اکثر افراد به این که صتدلی دسته داشته باشد یا نه توجه تمی کنند ولی باید گفت این آیتم  یکی از مهم ترین  قسمت از یک صندلی است که به آن توجه ی زیادی نمی شود در حالی که دسته های صندلی می تواند در راحتی بیشتر هنگام نشستن بر روی صندلی و کم تر شدن فشار بر روی کمر شما اثر بسزایی داشته باشد .

ضمانت و گارانتی :

حتما قبل از خرید صندلی اداری از کمپانی فروشنده  در باره ی ضمانت های قبل از فروش و گارنتی سوال کنید چرا که اگر صندلی شما دچار مشکلی بشود بتوانید از خدمات پس از فروش بهره مند شوید .

سوالات

 

 

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.