چیدمان اتاق کودک

چیدمان اتاق کودک با وسایل ساده کار دشواری نیست. شما با استفاده از ذوق و سلیقه خود و با توجه به علایق کودکتان می‌توانید با ساده‌ترین وسایل، فضای اتاق را مطابق با سلیقه و نظر او طراحی کنید. شاید برای خود کودک نیز این نوع چیدمان بسیار جذاب‌تر از چیدمان آنتیک و گران قیمت جلوه‌گری کند. با این مطلب اهمراه باشید تا با ساده‌ترین و ارزان‌ترین چیدمان اتاق کودک آشنا شوید.

 

خلاصه تزئین اتاق خواب کودک با وسایل ساده و ارزان

 • چادر زدن به سبک‌های متفاوت
 • تغییر دکوراسیون با تغییر نوع چیدمان
 • استفاده از پارچه‌های رنگی
 • استفاده از کاغذ رنگی
 • خلق شخصیت‌های کارتون‌های داستانی با کاغذ و لوازم دور ریختنی
 • استفاده از گلدان‌های طبیعی در فضای اتاق
 • چیدمان به سبک بومی
 • استفاده از وسایل دور ریختی و ایده پردازی با آن‌ها
 • تزئین دیوار با آینه و کاشی رنگی
 • نقاشی کشیدن روی دیوار
 • ایجاد یک کلکسیون
 • کاغذ دیواری
 • پروانه‌های رنگی کاغذی
 • ساخت خانه با بالشت

چیدمان اتاق کودک

تزئین اتاق خواب کودک با وسایل ساده

 

چادر زدن به سبک‌های متفاوت برای چیدمان اتاق کودک با وسایل ساده

شما به راحتی می‌توانید برای اتاق کودک خود چادرهای متفاوت به منظور یک چیدمان دنج و البت هیجان انگیز برای کوکان بهره ببرید. ایده‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. از ارتفاع تخت‌ها استفاده کنید و زیر آن برای پسربچه‌ها یک چادر جنگلی با پارچه‌های زیبا طراحی کنید. برای دختر خانم‌ها با سبک و سیاق عشایری و با همان دیزاین نخ‌های ریسه‌ای چادر بزنید. می‌توانید گاهی به صورت سرخ پوستی یک چادر ایده‌آل طراحی کرده و فضا را کاملا تغییر دهید.

 

تغییر دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک

به راحتی با جابجایی وسایل می‌توانید در نوع چیدمان مؤثر واقع شوید. این تغییر دکوراسیون می‌تواند با جابجایی تخت، میز تحریر، کتابخانه و وسایل دیگر انجام شود. در کنار این تغییر دکوراسیون می‌توانید وسایل مورد علاقه کودکتان را قاب کرده و در فضا استفاده کنید. به عنوان مثال اسباب بازی مورد علاقه دوران کودکی او را تبدیل به یک قاب زیبا کنید. یا اگر کودک شما نوزاد نیست می‌توانید لباس‌های نوزادی او را برای این قاب‌های نوستالژی استفاده کنید.

چیدمان اتاق کودک

 استفاده از پارچه‌های رنگی

پارچه‌های رنگی باقی مانده در منزل با یک چرخ خیاطی ایده‌های بی‌نظیری را به شما می‌دهند. تصور کنید پارچه‌های گل گلی می‌توانند برای دوختن چند کوسن رنگی، یک پرده زیبا، رو تختی‌های متفاوت، دیوارکوب‌های جذاب و خلاقانه و موارد دیگر استفاده شوند. به عنوان مثال شما به راحتی می‌توانید با استفاده از پارچه‌های رنگی چند کوسن به ترتیب حروف الفبای اسم کودک خود برای او آماده کنید که بدون شک بسیار مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

 

استفاده از کاغذ رنگی

کاغذهای رنگی قیمت بسیار مناسبی دارند. از همین رو با یک سرچ ساده به منظور آماده کردن گل‌های کاغذی می‌توانید ایده‌های جدیدی را در فضا خلق کنید. به عنوان مثال گل‌های ریز و درشت برای اضافه کردن در کنار آینه، گل‌های کاغذی که از میز تحریر شروع شده و تا سقف ادامه داشته باشد می‌تواند ایده‌ای مقرون به صرفه و ارزان در اتاق کودک به حساب بیاید.

 

خلق شخصیت‌های کارتونی

خلق شخصیت‌های کارتون‌های داستانی کار دشواری نیست. همه مادرها حداقل یک بار برای خود یا فرزندشان عروسک ساخته‌اند. این کار همیشه با لباس‌های کهنه و قدیمی، پارچه‌های رنگی، نخ، چوب و… انجام شده است. با کمی ایده پردازی و خلاقیت و البته با استفاده از جستجو در اینترنت می‌توانید ایده‌های جدیدتری را خلق کنید. اگر کودکتان به شخصیت کارتونی خاصی علاقه دارد می‌توانید آن شخصیت را همراه با کمک کودک خود درست کنید. مطمئن باشید در این صورت این عروسک یکی از بهترین عروسک‌های وی خواهد بود.

 

استفاده از گل‌های طبیعی در فضای اتاق

گلدان‌های طبیعی را به فضای اتاق کودک خود مهمان کنید. برای این کار کافی است از چند گلدان کوچک رنگی بهره بگیرد و با قلمه زدن گیاهانی که  در فضای منزل استفاده می‌شود یک گلخانه کوچک در اتاق کودکتان بر پا کنید. می‌توانید آن‌ها را به صورت دیوار کوب با چند تکه چوب چسبیده شده شده به دیوار استفاده کنید. اگر اتاق دارای طاقچه است همه را روی طاقچه بچینید و اگر این امر برای شما مقدور نیست لا به لای عروسک‌ها از تمام گلدان‌های آماده شده استفاده کنید. همچنین سعی کنید به کودک خود آموزش دهید که خودش گیاهان و گل‌های اتاقش را آبیاری کرده و از آن‌ها مراقبت کند.

 

چیدمان به سبک بومی برای تزئین اتاق کودک با وسایل ساده

چیدمان به سبک بومی به زیباتر شدن فضا، اثر بخشی بیشتر و آشنایی با فرهنگ و سبک دکوراسیون ایرانی کمک می‌کند. می‌توان این کار را با پشتی های کوچک قدیمی، پشه بندهای توری کوچک و موارد مشابه دیگر به انجام رساند. می‌توانید با برپایی یک چادر عشایری کوچک در کنار اتاق این مهم را به انجام برسانید. قاب عکس لباس سنتی و استفاده آن بر روی دیوار نیز گزینه انتخابی خوبی به شمار می‌آید.

 

استفاده از وسایل دور ریختی

به عنوان مثال سبدهای پلاستیکی کوچک را با پارچه‌های رنگی تزئین کنید و به جای کشو در کتابخانه استفاده کنید. می‌توانید وسایل ریز و کوچک را در داخل آن قرار دهید. شیشه‌های سس را با نخ های کنفی بپوشانید و روی میز به منظور جا مدادی استفاده کنید. یا پارچه‌های خرد شده و کوچک را به صورت چل تکه بدوزید و در داخل کمد نصب کنید تا کودک شما به راحتی بتواند وسایل مورد نیاز خود را طبقه بندی کند و صدها ایده دیگر برای استفاده از وسایل دور ریختنی در دیزاین منزل و البته اتاق کودک دلبندتان که می‌توانید با خلاقیت خود از آن‌ها بهره ببرید.

 

تزئین دیوار با آینه و کاشی رنگی

آینه‌ها و شیشه‌های رنگی را به صورت نامنظم و با احتیاط به شکل قاب عکس تزئین کنید. همچنین می‌توانید از این شیشه‌ها در قسمت‌های بالای اتاق برای جلوه دان به فضا به منظور انعکاس بهتر نور استفاده کنید. کاشی‌های خرد شده نیز ایده‌هایی جذاب برای استفاده در اتاق کودکتان و تزیین آن با وسایل ساده به شما خواهند داد. به راحتی می‌توانید نقش و نگارهای متفاوتی را روی کاغذ طراحی کرده و با تلفیق آینه و کاشی آن‌ها را پیاده سازی کنید.

 

نقاشی کشیدن روی دیوار

برای دکوراسیون اتاق کودک با ایده های ساده، نقاشی کشیدن روی دیوار را با کودکتان به اشتراک بگذارید. نظر او را جویا شوید و با کمک یکدیگر تغییر دکوراسیون را با تغییر رنگ آمیزی آغاز کنید. می‌توانید قسمت پایین فضا را به کودک خود جهت رنگ آمیزی بسپارید این کار به او حس مسئولیت خواهد داد و مطمئنا از آن لذت خواهد برد. همچنین پیشنهاد می‌کنیم مطلب رنگ مناسب اتاق کودک را نیز مطالعه کرده و از رنگ‌های مناسب برای اتاق کودک خود استفاده کنید.

 

ایجاد یک کلکسیون برای چیدمان اتاق کودک با وسایل ساده

با استفاده از وسایلی که کودک شما برای آن‌ها ارزش بسیاری قائل بوده و علاقه زیای به آن‌ها دارد می‌توانید یک دکوراسیون زیبا برای او آماده کنید. برای نمونه تصاویر شخصیت‌های کارتونی یا فوتبالیست‌های مطرح و موراد مشابه ممکن است برای کودکان جذاب باشند.

 

استفاده از کاغذ دیواری‌های متنوع

کاغذ دیواری آماده با اشکال متفاوت می‌تواند گزینه ساده‌ای برای تغییر دکوراسیون به شمار بیاید. طرح‌های عروسکی و جنگلی ایده‌های مناسبی برای ادامه روند تغییر دکوراسیون به فضای اتاق به شما می‌دهند. از رنگ‌هایی که با اتاق هم خوانی دارد به راحتی برای این مهم می‌توان استفاده کرد.

چیدمان اتاق کودک

پروانه های رنگی کاغذی

پروانه‌های رنگی کاغذی ایده بسیار مقرون به صرفه‌ای برای تغییر دکوراسیون به شمار می‌رود. برای نمونه می‌توانید پروانه‌های رنگی را در دوازده رنگ طراحی کرده و از تیره به روشن در کنار هم به شکلی که در حال پرواز هستند، بچینید. این کار علاوه بر کم هزینه بودن بسیار زیبا نیز جلوه می‌کند.

 

ساخت خانه با بالشت

همه ما در قدیم با استفاده از بالشت‌های کوچک و بزرگ برای خود خانه‌های دنجی می‌ساختیم. می‌توانید این ایده را اکنون برای کودکان خود پیاده کنید. ساخت خانه‌های بالشتی و تزئین آن با کوسن‌های رنگی می‌تواند بهترین و جذاب‌ترین مکان برای استراحت و مطالعه فرزند شما باشد.

 

پیشنهاد نویسنده: نورپردازی اتاق خواب

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن چیدمان اتاق کودک

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.