تغییر دکوراسیون بدون هزینه اضافی!

تغییر دکوراسیون بدون هزینه |‌می خواهید برای سال جدید رنگ و روی جدیدی نیز به دکوراسیون داخلی منزل تان بدهید و تغییر دکوراسیون بدون هزینه داشته باشید؟ قبل از اینکه به سمت بازارهای خرید یا فروشگاه های آنلاین بروید، بیایید اول به این فکر کنیم با چیزهایی که در خانه داریم، چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟

گاهی اگر به فضای زندگی خود به گونه ای متفاوت نگاه کنیم، یا بهتر بگویم نگاهمان را نو کنیم، دیگر نیازی به صرف هزینه های اضافی نیست. به همین منظور 10 ایده به شما پیشنهاد می دهیم که هرچند کوچک و کم هزینه اند اما می توانند تأثیرات بزرگ بر دکوراسیون خانه ی شما داشته باشند. با ما همراه باشید…

در قدم اول برای تغییر دکوراسیون بدون هزینه برنامه ریزی کنید

اگر ایده هایی برای تغییر دکوراسیون بدون هزینه دارید، قبل از انجام هر کاری برای خودتان لیستی از  کار هایی که باید انجام دهید تهیه کنید. آن هایی که نیاز به به تعویض دارند یا آن هایی که با تغییری کوچک می توانید دوباره استفاده کنید. اینطوری هم در وقت و هم در هزینه ها صرفه جویی می کنید و از همه مهم تر می دانید که دقیقا چه کاری می خواهید انجام دهید تا ایده هایتان عملی شود.

 

تغییر موقعیت وسایل

یکی از بهترین تغییر ها در دکوراسیون منزل، جابجایی وسایل و مبلمان ها است. چیدمان مبلمان در خانه بعد از مدتی چشم را خسته می کند و یکنواخت می شود. برای از بین بردن این حالت، حتما نیازی به خرید مبلمانی جدید یا تعویض روکش های آن ها نیست، بدون هزینه هم میشود. برای این ایده، به ابعاد فضای مورد نظرتان توجه کنید و برای چیدمان مجدد، می توانید مبلمان را در جهتی دیگر و یا فرمی دیگر بچینید.

 

کمد و کتابخانه را مرتب کنید

یکی از ایده های تغییر در دکوراسیون مرتب کردن کمد ها و کتابخانه است. کتاب ها را از کتابخانه خارج کنید و دوباره منظم تر آن ها بچینید. می توانید با توجه به رنگ یا سایز کتاب ها در قفسه ها دسته بندی کنید تا نمای زیباتری داشته باشند. برای وسایل های داخل کمد آن هایی ضروری نیستند را جدا کرده و به داخل انباری انتقال دهید تا وسایلتان منظم تر شوند.

تغییر چیدمان بوفه و کنسول

اگر داخل دکوراسیون بوفه شیشه ای یا کنسول دارید، ظروف دکوری را از داخل آن ها بیرون بیاورید، تمیز کنید و دوباره آن ها را بچینید. شاید برخی از ان ها را یادتار رفته باشد و با دیدنشان بخواهید دوباره جلوی چشمتان باشد.

 

تمیز کردن دیوار ها

رنگ کردن دیوار ها کاری زمان بر و پر هزینه است اما کافی است دستی به دیوار ها بکشید و تمیزشان کنید تا ظاهر بهتری پیدا کنند. می توانید جای تابلو ها را روی دیوار ها تغییر دهید و ایده های قشنگ تری را در نظر بگیرید. اگر تابلو یا نقاشی های هنری زیبایی دارید به دیوار بزنید.

 

استفاده از گل و گیاه

رسیدگی به گیاهان همیشه لذت بخش است. تعویض گلدانها و تمیز کردن شاخ و برگ های گیاهان کمک می کند تا گلدان های تازه و شاداب تری داشته باشید و حس سرزندگی فضایتان بیشتر شود.

 

استفاده از یک کف‌پوش جدید

یکی از راهکارهای ایجاد یک تغییر بزرگ در دکوراسیون، تغییر کفپوش منزل است . نقش کفپوش ها در انعکاس رنگ و تم کلی رنگی منزل بسیار زیاد بوده و با تغییر رنگ و طرح آن ها می توانید به سادگی حال و هوای تازه ای در فضای خانه ایجاد کنید. جهت ایجاد تغییر در دکور و دیزاین منزل تان، تغییر کفپوش های اصلی منزل می تواند جلوه جذاب تری ایجاد کند، اما در هر حال تغییر فرش ها و کفپوش های موقت نیز می تواند نمای منزل را کاملا دگرگون کند.

حتی اگر تمایلی به انجام هزینه برای ایجاد تغییرات بزرگ یا هزینه بر ندارید، یک روفرشی ساده زیبا و مخالف با رنگ فرش فعلی می تواند جلوه ظاهری منزل تان را تغییر دهد. اگر تصمیم به تغییر دکوراسیون بدون هزینه و کفپوش با هزینه اندک دارید، کف‌پوش‌های ارزان قیمت اما زیبایی که به لطف واردات بی‌رویه از کشور دوست و همسایه!

این روزها در بازار به‌وفور یافت می‌شوند، می‌توانند جذابیت بسیار زیادی به منزل شما ببخشند. خصوصاً اگر در بخش‌هایی از خانه از آن‌ها استفاده می‌کنید که مبلمان های زیادی بر روی آن قرار نگرفته است و بخش‌های زیادی از کف خانه دیده می‌شود.

پیشنهاد نویسنده: چگونه در خانه از آینه استفاده کنیم؟

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن تغییر دکوراسیون بدون هزینه اضافی!

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.